Onko muita migreenistä kärsiviä jotka asuu kerrostalossa?

Anonyymi

Minulla on diagnosoitu migreettinen päänsärky nyt tänä vuonna, varsin tuore sairaus siis. Vielä en osaa sanoa mikä kohtauksia aiheuttaa mutta ne ovat joskus niin voimakkaita että joudun sairaalaan osastolle niitä hoidattamaan. Usein kuitenkin kotona pimeä ja hiljaisuus auttavat. Ongelma on kuitenkin, että asun kerrostalossa jossa naapuri kuuntelee tai soittaa hyvin äänekästä musiikkia. Yritin tästä sanoa heille, että se häiritsee minua ajoittain, vaikka tiedänkin että se kuulunee normaalin elämän ääniin. Eivät aio muuttaa käytöstään ja sain haukut päälleni. Kuitenkin tästä jopa 70 desibelin ylittävästä äänestä minulla oireet vain pahenevat. Kuuluu myös korvatulppien läpi. Enkä voi käyttää kuulokkeita tms. koska kipuillessa en siedä mitään puristavaa päässä.. Onko muita migreenistä kärsiviä jotka asuvat kerrostalossa tai samankaltaisia ongelmia?

2

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuo on koti rauhan häiritsemistä, eikö se riko taolyhtiön sääntöjäkin?

      Heille pitää laittaa kolme kirjallista varoitusta. Jos ei mene kolmas varoitus perille, niin saavat häädön. Ota yhteyttä isäänöitsijään ja kysy apua.

    • Anonyymi

      Asun kerrostalossa, mutta toivottavasti en loppuelämää. Ainakaan meluisassa sellaisessa. Naapurit soittaa musiikkia ja meluaa läpi viikon, mutta käytän kuulokkeita muutenkin niin se ei sinänsä paljoa häiritse. Nukkuessa käytän korvatulppia tai kuuntelen jotain rauhallista musiikkia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      55
      1196
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      90
      1167
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      17
      1040
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      17
      878
    5. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      45
      793
    6. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      112
      768
    7. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      64
      722
    8. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      12
      707
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      38
      609
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      603
    Aihe