Voisiko joku antaa vinkkiä puhaltimen korjauksesta. Onko helppo päästä käsiksi puhaltimeen? Mitä pitää purkaa edestä pois?
Kiitos vastauksista!
Kiitos vastauksista!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
mutta en jaksa.
onko ilmastointia?
http://www.saabclub.fi/phpBB2/
Täältä apinoiden planeetalta ei kannata kysellä neuvoja yhtään mihinkään.
hughguhuguh krräääää huuhhggguguhuhugugu.
Otan osaa, kauhia homma on.
Tuntuu kuin auton ensimmäinen osa olis puhallin, jonka ympärille muu auto on kasattu.
Itseltäni meni ensimmäisellä kerralla, toista kertaa en ole tehnytkään, aikaa kaiken kaikkiaan meni kellon ympärys. Yhtenä iltana purin ja toisena kasasin. Vaihdoin koko moottorin koppineen päivineen, pelkän mottorinkin kopan sisälle voi vaihtaa.
Suurin työ on purkaa kaikea roinaa edestä pois ja lopuksi kasata ne.
Ilmastointi teki ensin kiusaa, mutta se voi löysätä edestä pois, irroittamatta kuitenkaan kylmäaineletkuja. Sen jos tekee niin kalliiksi tulee. Ahdasta kuitenkin on ja vähän välillä riehumiseksi ja riuhtomiseksi meinasi itselläkin mennä.
Varaa vain paljon aikaa ja tupakkia niin homma hoituu. Haynnesin korjauskirjasta saa vinkkejä, jos tarvii.
Jos homma ei sinulta onnistu olet surkea. 2h on syytä varata vaihtoon aikaa jos jotain osaa vaikka tuskimpa kysyisit jos osaisit jotain tehdä.