Viime yönä kolmen maissa paikalla poliisi ja ambulanssi.
Mitä tapahtui Kapponkadulla?
16
83
Vastaukset
- Anonyymi
Rajut kotibileet siellä olivat. Bilettivät yhden kaverin yhdyskuntapalveluksen päättymistä. Jytke ja pauke oli aikamoista. Lopputulos ei niin yllättävä. Osa porukasta putkan ja osa sairaalaan.
- Anonyymi
Jotkut eivät sitten vaan koskaan opi.
- Anonyymi
Mies velvoitettiin maksamaan uhreilleen yhteensä yli 28 000 euron korvaukset muun muassa kärsimyksestä, kivusta, särystä ja psyykkisestä haitasta. Mies on kiistänyt syytteet ja korvausvaatimukset.
- Anonyymi
Tikanmaa on rauhallista omakotitalo aluetta.
- Anonyymi
Tikanmaa ja Hakinmäki ovat ihan eri asia. Tikanmaata ovat juurikin omakotialueet kun taas Hakinmäkeä ovat ne kerrostalo keskittymät.
- Anonyymi
Tikanmaalaiset ovat yhtä suurta perhettä. Kapponkatu on jo legenda, juottola, ja koulukin ihan vieressä. Taaempaa taas löytyy vuokrarivarit joten jokainen järkevä yrittää välttää asumista tikanmaalla. Meininki on mukavan railakasta.
- Anonyymi
Sanotaan että Kapponkadulta löytää kyllä sen tanssikaverin todella helposti ja jos vielä sattuu olemaan huumusaineita mukana niin niitä kavereita löytyykin sitten jo koko kadullinen.
- Anonyymi
Oudot putoamiskuolemat ovat herättäneet huomiota Venäjällä pitkin vuotta. Ainakin 14 koronapotilaan on kerrottu hypänneen kuolemaansa Venäjällä ja Ukrainassa. Keväällä puolestaan ainakin kolme koronapotilaita hoitanutta lääkäriä koki saman kohtalon.
- Anonyymi
Sellasta juttua liikkeellä että bileissä olisi puukot heiluneet ja muutamaa kaveria oltaisiin puukotettu toisten juhlioiden toimesta. Siksi paikalla olisivat olleet ambulanssi ja poliisi.
- Anonyymi
Missä tämmöinen artikkeli on ollut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä tämmöinen artikkeli on ollut?
Iltasanomissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Iltasanomissa.
Juho Ranta-Maunus, 14, on maailman paras nuori kitaristi – tämä biisi toi voiton
Juho Ranta-Maunus on soittanut kitaraa 8-vuotiaasta asti. Kova työ toi nyt voiton kansainvälisessä kilpailussa.
- Anonyymi
Kaikesta huolimatta hyvää joulua myös sinne Kapponkadulle ja muistakaa se joulurauha sielläkin.
- Anonyymi
Hiljaista ollut kiitos :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiljaista ollut kiitos :)
Ja tulee olemaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja tulee olemaan.
Kalasnikovi paukutti yöllä
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup675710Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.1344264Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.971886- 631435
- 2611137
- 471122
Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E126979Ajattele, miten häviävän pieni
todennäköisyys on sille, että kaksi tiettyä ihmistä yli viidestä miljoonasta sattuvat tulemaan samalle palstalle ikävöim45802Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast31753Pieni vinkki miehelle
Jos haluat, että tapahtuu jotain edistystä, niin kannattaa suoda ajatus sille, että miltä toimintasi näyttää mulle päin.39715