Kassalla oli maahanmuuttaja nainen jonka kärry oli täynnä, siis täysin täynnä ostoksia ja kun oikein katsoin kassatapahtumaa,meni se niin että iso lappu vaihtoi ja ymärsinn sen niin että se lappu oli kuntamme lmainen lippu ostoksille, ny vituttaa.
Minä siinä suomalaisena työttömänä farkun taskussa puristelin kätösiäni, ja atteln --voi prekele, nyt vituttaa
Minä siinä suomalaisena työttömänä farkun taskussa puristelin kätösiäni, ja atteln --voi prekele, nyt vituttaa
Vastaukset 25
Vanhimmat
Sinä lapsivihaajana olisit mielellään halunnut lasten näkevän nälkää.
Kuka hoitaa vanhaa lapsivihaajana vanhainkodissa ja terveyskeskuksessa ? Robottiko kun uutta sukupolvea ei enää ole ?
Lapsivihaaja? Ensinnäkin ne "lapset" on partasuita ja toiseksi oma kansa ensin!!
Mikä siinä on niin vaikeaa älytä tosiasiat?
Jos haluat tukea heitä niin ole hyvä mutta vaan omilla varoillasi!
Mikset opiskellut koneinsinööriksi
Juuri niin
Millainen kylä ja kassa siellä jonossa oli?
Kauniin näköinen kassaneito oli.
Tulkaa tänne Lähi-Itäkeskuksen suuntaan katsomaan, saatte kunnon ”siedätyshoitoa” kun katsotte kukka saa ja mitä. ”Tulijoilla” on todellakin ”etuuksia” ja runsaasti ...
Katkeroitunut rasisti valehtelee.
Oletko itse nettomaksaja ?
Oletko pesunkestävä rasisti ?
Menikö työttömyyskorvaukset saksalaisiin olusiin?
Miten voi olla näin pihalla olevaa ihmisluokkaa?
Näin se menee:Maahanmuuttajat naiset ovat kotona koko ajan - synnyttävät kerran vuodessa ja yhteiskuntamme maksaa lapsilsät ja sen mies polttaa vain ketjussa parvekkeella tupakkaa.
Aloittaja pahoittelee avustaan. Oli huono päivä ja vastoinkäymisiä.
Ihan perus,puolet toimeentulotuesta menee jo ulkomaalaisille. Ja asumiestuestakin kai suuri osa.
itä saadaan nyt mitä jotkin äänestäjät on tilannut kommunisteilta, sosialismia suurella kädellä.
Yli puolet tuista menee syrjäytyneille sossupersuille.
Perussuomalaisia äänestävät työssäkäyvät ja ylemmät toimihenkilöt.Syrjäytyneet äänestää vasemmistoa.
Maahanmuuttajulla+on+koronaa+70%+enemmän+kun+meillä+Suomalaisilla+ja+juuri+siitä+syystä+en+mielellään+asioi+Ollikkalan+Lidlissä+-+Ollikkala+on+salon+oma+Kontula/Varissuo+joissa+enemmistö+on+mamuja.
Ja+vituttaahan+se+tosiaan+kassajonossa,+kun+kärryt+kukkuroillaan+tavaraa+ja+maksutapahtuma+tapahtuu+sossun+antamalla+kirjelappusella.
Käet+ja+usein+nyrkissä+taskussa+puristelen,+punalappusia+ostoksiani+lastataan+hihnalle+käet+puutuneena+-+katellisena+ilmaismatkustajia+aatellen,+viddu!
jokaisen+ihmisen+täytynee+syödä.++Myös+maahanmuuttajan.+Jos+kärryt+on+täynnä,+niin+eikös+silloin+ruoka++menekin+koko+perheelle+ja+useammaksi+päiväksi.++Suomessa+avustetaan++yleisesti+pienituloisia+ja+työttömiä+ja+vammaisia.+Myös+hyvätuloisia+tuetaan.+Siihen+kuluu+valtaosa+kuntien+ja+valtion+budjeteista..+Kuntien+menoista+noin+60+%+on+sosiaali+ja+terveyspuolen+menoja,.+Vuonna+2019+Salon+kaupungin+nettokäyttökustannukset+olivat+323+milj.+euroa+josta+sote-menoja+oli+197+milj.euroa+eli+61%+kustannuksista+oli++sotea.++Tilastoa,+Vuonna+2019+toimeentulotukea+sai+452+991+henkilöä.+Eli+apua+myönnetään+ja+jaetaan.++Toimeentulotuki+tarkoittaa+että+ihminen+on+täysin+PA.+Valtaosa+ihan+meitä+kantasuomalaisia.+Moni+on+tukien+varassa+olosuhteiden+ja+epäonnistumisten+ja+onnettomuuksien++takia.+Silti+on+hyvin+paljon+kantasuomalaisia++jotka+ovat+ihan+itse+elämänsä+sössineet.+Heitäkin+tuetaan.
Ehkä ne kärryt oli sen takia täynnä, että sossun ruoka-avustuslaput on yleensä väh. ainakin n. 50 € arvoisia ja se summa mikä siihen lappuun on laitettu pitää käyttää kerralla. Ostoksia yhdellä lapulla ei siis voi tehdä pienissä erissä.
Itsekin sain omalle perheelle jouluksi sossun ruoka-avustuksen, kun koko vuosi ollut tiukkaa ja joutunut turvautumaan toimeentulotukeen, joka ei sekään ole ollut suuri. Puolisolta kaatui yritys hieman ennen koronaa, eikä saanut edes työttömyyskorvausta 6 kuukauteen. Itse olen työkokeilussa.
Nyt sossuun oli ennen joulua tullut paljon kaikenlaisia avustuksia jaettavaksi.
Ei noita ruoka-avustuskuponkeja kuitenkaan kovin tiheään tahtiin jaeta. Itse saanut 1xvuoden sisällä.
Vain harva tietä maahanmuuton kustannukset, mitenkä sitä nyt voisi verrata?
Siiis 10 000000 kymmenen mijoonaamene ainakin maahanmuton asuttamisen
ÄÄÄNESÄN persustaa
Olen ja niin monta kertaa mieleni pahoittanut, käydessäni ollikkalan Liiderissä ja nyt pitääkin panne hengityssuojan lisäksi panna laput silmille, jotta en näkisi kuinka maahanmuuttajat lastaavat täysiä kärryllisiä.
Häpeän omaa ostoskoriani kun siinä on vain muutama punalappuinen elintarvike ja maksan kolikoilla ja loppukuussa keräilemilläni pullonpanteilla.
Ilmaiset ruuat saa Liideristä kuhasen iskee kenkälankit naamaan ja sanoo olevansa koneinsinööri.
Salon Viheriät puolue tahtoo niitä maahanmuuttajia lisää saloomme ja ne jo nyt julistaa, että mamuja lisää suomeen ja bensan hinnat suomalaisille köyhille ainakin kaksinkertaistettava, perkele.
Minunkin vuosimallia 1972 Lada 1200L vie vain 7 litraa sadalla kun tuun kiikalan perukoilta mammankanssa saloon kerran viikossa ostoksille ja terveyskeskukseen ja nyt ne saatanan viheriät luulevat että saastutan Ladallani koko maapallon!
Vai vielä romutuspalkkio 1200e sähköautoon kun vaihtaisimme, heh heh, kyll ny kusetetaan köyhää.
Teerveissii vaan Äyräväiselle, oot oikeassa ja äänestämme mammankanssa sua kevään vaaleissa, viheriät saavat painua,,,suollensa sitä nuolemaan.
Kuinka lapsellinen ihminen olet näiden kirjoitustesi kanssa?
Tanskan+sosiaalidemarit+ehdottavat+tanskaan+tulevaisuudessa+NOLLA+maahanmuuttoa,+mites+meillä?
En+minä,+eikä+99%+rosenttia+suomen+kansalaisista,+EI+pahoittaisi+mitenkään+mieltänsä+jos+sellainen+suomessakin+tuleaisuudessa+toteutuisi.
Nykyinen+touhu+kyllä+vituttaa+ja+moni+pahoittaa+mielensä.