Anna takaisin sen, minkä veit

Mä takaisin tahtoisin kuitenkin sydämein.

Sen sä veit, ja varomattomuuttasi rikoit sen.
Voitko korjata? Vieläkö sen saa ehjäksi?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Monta vuotta olet jauhanu tota samaa sontaasi täällä? Keksi jo parempaa tekemistä.

Äänestä

Samat miehelle.

Äänestä

Täällä on varmasti monia sydämensä menettäneitä, mutta valitettavasti väärille henkilöille!

Äänestä

Sokaistuna horjusin ja sinne meni mummon vaasi ai että mä olin sillon aasi.

On jippoja monia millä säästynyt kehonjäsen on, koskemattomana kaikki nämä ajanmääreet mitä onkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mä takaisin tahtoisin kuitenkin sydämein.

Sen sä veit, ja varomattomuuttasi rikoit sen.
Voitko korjata? Vieläkö sen saa ehjäksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu