Tämä meidän juttu, mitä se ikinä on ollutkaan, on muodostunut sellaiseksi, etten enää pysty pitämään sitä ohjaksissa. Sinä menit syvälle ihon alle. Ajatus siitä, ettet koskaan kuulu elämääni suisti minut raiteiltaan. Kevyt ilo muuttui raskaaksi. Enkä uskalla avautua, koska olet ehkä toisessa maailmassa, johon minä en kuulu. Ihanaa ikävä.
Tilanne riistäytyi käsistä
27
632
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvällä vai huonolla tavalla ihon alle?
- Anonyymi
Liian hyvältä tuntuvalla tavalla.
- Anonyymi
Olisin voinnut kirjoittaa samoin..
-n - Anonyymi
Anteeksi jos se olin minä ja ikävä myös ihanaa ikävää.
En elä toisessa maailmassa enää , olen jo muuttanut takaisin kotimaahan.
Kevyt olo ei mullakaan :(- Anonyymi
Oletkohan sinä minun ihana? Ajatukset tahtoo karata luokseen.
- Anonyymi
Oletko joululomalla vai palaatko vielä toiseen maailmaan? Onko alkuperäinen suunnitelma muuttunut?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko joululomalla vai palaatko vielä toiseen maailmaan? Onko alkuperäinen suunnitelma muuttunut?
En ole vielä lomalla. Joululoma odottaa vielä tuloaan. Suu Nigel ab mukaan mennään, tosin en tiedä puhummeko samasta asiasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ole vielä lomalla. Joululoma odottaa vielä tuloaan. Suu Nigel ab mukaan mennään, tosin en tiedä puhummeko samasta asiasta.
Suunnitelman mukaan...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko joululomalla vai palaatko vielä toiseen maailmaan? Onko alkuperäinen suunnitelma muuttunut?
Suunnitelmia ei juuri ole koskaan ollutkaan ;)
Siinä mielessä en palaa muutoin kuin (abc kissa kävelee tikapuita pitkin taivaaseen).
Torstaiaamulla levätä saa enemmän.
- Anonyymi
Samat fiilikset täälläkin. Haluaisin kyllä avautua, mutta en uskalla jos tunteet eivät olekkaan molemminpuoleiset ja menetän hänet elämästäni.
- Anonyymi
Ei varmaan mulle, mutta en päässyt jaloilleni sen viimeisen kerran jälkeen. Liian iso menetys. Hän auttoi näkemään itseni, toimi peilinä. Prosessi lähti käyntiin ja tässä on tullut nyt todella isoja juttuja vastaan. Sellaisia, mitä en osaa yksin selvittää. En osaa liittyä enää ihmisten seuraan, kärsin liian suuresta ikävästä.
- Anonyymi
Pitää antaa liekaa, se vaatii rohkeutta, mutta tuo kevyemmän tunteen, ilon takaisin. Kyllä se hakeutuu sun luo omasta tahdostaan, jos on sen tehdäkseen.
- Anonyymi
Kerro, jooko. Odotan sun vastaustasi.
- Anonyymi
Tuo oli osuva kuvaus. Näin kävi. Rakastan.
- Anonyymi
Joo niimpä hyvin osuva kuvaus miehelle voisin kirjoittaa myös noin ...
- Anonyymi
Miksi ei voida olla mitään?
Edes jotain?
Ja avautuminen helpottaa varmasti!
Meidän on pakko jutella!- Anonyymi
Uskotko sinä, että se voisi tapahtua?
Ehkä olet yrittänyt tehdä jotakin asian eteen ja nyt kysyisin, mitä se oli. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskotko sinä, että se voisi tapahtua?
Ehkä olet yrittänyt tehdä jotakin asian eteen ja nyt kysyisin, mitä se oli.Uskon toki!
Ei mulla kauheasti ole ollut keinoja tehdä mitään, mutta ollaan juteltu kaikenlaista...ja olen melkein jo avautunutkin, mutta ei olla vielä päästy siihen asti.
Ja sitten tulee jotain esteitä, eikä nähdä vähään aikaan, ja pitää olla taas vähän coolimpi. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uskon toki!
Ei mulla kauheasti ole ollut keinoja tehdä mitään, mutta ollaan juteltu kaikenlaista...ja olen melkein jo avautunutkin, mutta ei olla vielä päästy siihen asti.
Ja sitten tulee jotain esteitä, eikä nähdä vähään aikaan, ja pitää olla taas vähän coolimpi.Tuo on totta, siis jos ei pääse näkemään toista pitkään aikaan. Siinä menee hetki ennen kuin taas pääsee yhteiseen säveleen.
Itse olen jo hieman avautunut, joten et taida olla hän. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on totta, siis jos ei pääse näkemään toista pitkään aikaan. Siinä menee hetki ennen kuin taas pääsee yhteiseen säveleen.
Itse olen jo hieman avautunut, joten et taida olla hän.Hieman?
Kuinka hieman? Voisitko valottaa kyseessä ollutta tilannetta ja aihepiiriä?
Olenko voinut käsittää asian hitaasti, ja antaa siksi väärän kuvan?
(Tosin, saivarrellakseni hiukan, musta tuntuu, että me päästään yhteiseen säveleen saman tien, vaikka olisi pieni paussikin. Mutta tämä ”avautuminen” vaatii tietty tietyn virittymisen) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hieman?
Kuinka hieman? Voisitko valottaa kyseessä ollutta tilannetta ja aihepiiriä?
Olenko voinut käsittää asian hitaasti, ja antaa siksi väärän kuvan?
(Tosin, saivarrellakseni hiukan, musta tuntuu, että me päästään yhteiseen säveleen saman tien, vaikka olisi pieni paussikin. Mutta tämä ”avautuminen” vaatii tietty tietyn virittymisen)Olen sanonut hänelle monesti aika suoraan, mitä hänestä ajattelen. Siis positiivisia puolia hänestä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen sanonut hänelle monesti aika suoraan, mitä hänestä ajattelen. Siis positiivisia puolia hänestä.
No mä olen vähän ujo (tässä tilanteessa).
Mutta tosi lähellä on ollut, usko pois!
- Anonyymi
Tuolta tuntuu kun syvästi rakastuu. Olet ap onnekas, kun olet sen saanut kokea ja samalla elät tuskissa koska saavuttamaton rakkaus raastaa. Ahdistuksessa, raastavuudessa, on hyväkin puoli, vaikkei sitä tuskissaan tajua. Kun ymmärtää miten pahalta erossa olo tuntuu, uskallus toimia voittaa helpommin pelon. Antamatta ei voi saada, eikä muuten uskaltamattakaan.
Silti, kun on kyseessä suuret tunteet, uskaltaminen vaatii henkistä munaa. Pelko menettämisestä on suuri. Kuitenkin uskaltamatta menettää joka tapauksessa ajan kanssa. Itse keräsin oman rohkeuteni miettimällä etten halua katua vanhana elämätöntä elämää ja etten edes yrittänyt.
Kerää rohkeus ja ohjaa elämääsi sinne minne haluat itse mennä!- Anonyymi
Kiitos asiallisesta ja huolehtivasta kirjoituksesta! Ehkä rohkaistuu jossain vaiheessa, kun olen riittävästi kärvistellyt. Hän voisi vaikuttaa asiaan valtavasti vastavuoroisella toiminnalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos asiallisesta ja huolehtivasta kirjoituksesta! Ehkä rohkaistuu jossain vaiheessa, kun olen riittävästi kärvistellyt. Hän voisi vaikuttaa asiaan valtavasti vastavuoroisella toiminnalla.
Millaista vastavuoroista toimintaa tarkoitat?
- Anonyymi
Ihan kuin olisin itse tämän kirjoittanut hänelle miehelle😳
- Anonyymi
Yksinpuhuja taas vauhdis, puhele Han menee, ei sua kukaan usko
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328416Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5047687SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2235724Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en1024850Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474674Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1764568Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1114508Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254385Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144246Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850