kun tunteet sinuun menivät liian suuriksi siinä vaiheessa, kun ei tunne edes vielä toista ja muutenkin kaikki meni liian äkkiä todella syvälliseksi, mun oli pakko perääntyä, en olisi kestänyt jos et olisikaan halunnut minua, säikähdin sitä enkä tajunnut mitä tapahtui, anteeksi että aiheutin sotkua.
En voinut sallia sitä
Anonyymi
49867
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 49
Vanhimmat
Ei se mitään. Oikean päätöksen teit, en olisi halunnut sinua.
Et sinä ole hän.
saat anteeksi. anteeksi että paljastin tunteeni liian äkkiä ;D
Heh heh paljastit tunteesi liian äkkiä ja ihan tuntemattomalle ihmiselle !
Eipä hän nyt ihan täysin tuntematon ollut ja tuntui tuntummalta kuin olikaan, koska näen hänessä paljon itseäni.
Nimeom! ;)
Kannattaisi varmaankin kirjoittaa tämä IRL kaipaamallesi?
Kenelle?
Vellihousun toimintaa.
Vai onko sulla todella syvällä oleva huumeongelma ??
Itselleni tapahtui noin, mutta en perääntynyt. Ymmärrän jotenkin, että jotkut ihmiset pelkäävät suuria tunteita. Niin kuin hänkin ehkä. Mutta tilanne ei varmaankaan silloin ollut muutenkaan otollinen. Kovia kipuja siitä tuli, enkä tiedä vieläkään, halusiko hän minua koskaan elämäänsä aidosti. Rakkaus on joskus aika julmaa, eikä toiselta voi lähteä saataviaan perimään.
Hän mullisti minun siihen astisen maailmani, mutta nämä ovat niin henkilökohtaisia tuntemuksia. Ehkä näen tällä kaikella joskus suuremman merkityksen. Antaisin hänelle kaiken anteeksi, jos hän oikeasti näkisi toimintansa minua kohtaan ja katuisi. Vaikka meistä ei koskaan sen kummempaa tulisi, niin siltikin. Rakkaus minun puoleltani pysyy, niin uskon.
Mitä väärää hän sitten on tehnyt sinulle jos antaisit kaiken anteeksi,jos vain ymmärtäisi mitä on tehnyt? Eikai nyt ihastumista anteeksi pyydellä??
Onko miehelle vai naiselle?
Tuli uudestaan elämääni, sai minut luottamaan ja käänsi selkänsä. En tiedä, ymmärtääkö itse sitä, mitä koin silloin. Kuten sanoin, tunteet ovat jokaisella niin henkilökohtaisia. Kun hän tuli elämääni alunperin, en itse ollut kovin vahvoilla, mikä ei tietenkään häneen mitenkään liity.
Pelkään suuria tunteita kyllä jos kyseessä rakas ja ajat oli mitä oli mutta oppikoulua kaikki, otollinen aika ei ollut ei mutta mutta otolliset oli vedet vesineen , eikö. Halu on edelleeen ja se aito on, minä lammas liikaa olin mutta siivet nokan sain, kynnet teroitettuna liitää he.
"Ehkä näen tällä kaikella joskus suuremman merkityksen"
Mun silmät aina nähnyt hyvin , hmm miksikö, siihen ehkä luonnollisen mystinen selitys on mutta se on toinen juttu se , näen jo merkityksen koska kauan on talsittu polkua ilman määränpäätä tietyssä mielessä ja se on ollut kivisen tuskainen ja sitä myöden näkökenttäkin laajentunut :)
Rakkaus on.
Miehelle vai naiselle?
Viimeisen kappaleen tiedot sopisi hyvin kyllä minuun ja häneen. Näemme asioita ja se on eräs vahva yhdistävä tekijä. "Sekava" polku muuttui jossain kohtaa tosi kiviseksi kummallekin. Jostain syystä tullut melko pikaiseen tahtiin oppikoulua lisää. Ei kai se mitään, kunhan pää kestää. Ja kyllä se kestää :)
Mä todella toivon, että kirjoitat tuon hänelle.Hän varmaan elää nyt epätietoisena tilanteesta. Peilaan tässä itseeni. Rakkauteni siihen mieheen pysyy, tilanteesta huolimatta.
Aika kovasti sanottu,kenelle?
Kylähullulta kaikille, veikkaan.
Sääli, annoit vaikutelman ettei sinulla ole tunteita minua kohtaan, joten minun oli pakko kuolettaa omanikin. Menin jo eteenpäin.
Joskus tuntuu että ennen vanhaan jaksettiin vähän odottaakin. Nykyään tuntuu että nuorilla jotenkin aivan vääristynyt käsitys ja kuva siitä mitä on rakkaus. On julmaa vain ottaa ja jättää.....siinä ei voita kumpikaan,ikävä kyllä. Tosi rakkaus jaksaa odottaa! Ja antaa anteeksi myös virheet.
Arvaas kellä on rauhallisen rautaiset hermot odottamisen suhteen jos kiikarissa ennätysmatka ja viimeinen Sakon...
Vääristynyt kuva on usealla monella , lähdekin tiedossa.
Okei,jos sulla rautaiset hermot minun suhteen niin kerro vaan lisää?:)
Jos se oli eka kerta, kun tunteet räjähti suureksi ilmsn tapailu, halailua ja rakastelua, ymmärrän hämmennyksen. Se on jotsi. Ihan muuta kuin ihastus tai tavallinen rakastuminen. Suuri rakkaus tekee myös kipeää menettämisen pelon takia ja koska oma uskaltaminen vaatii rohkeutta.
Harmi, että ihminen juoksee pois ja kääntää selkänsä silloin kuin hän on löytämässä jotain mitä löydetään kerran tai kaksi kertaa elämässä. Kun virheen tajuaa, itse ottaisin vielä yhteyttä ja kertoisin suoraan mitä ja miksi kävi.
Laita sähköpostia. Odotan.
Oletko saanut minulta aiemminkin s-postia? Voisitko sinä kirjoittaa minulle tällä kertaa?
Olen. Tee sinä avaus, vastaan kyllä. En ole unohtanut sinua, tuskin koskaan unohdankaan. Kaipaan sinua.
Saitko postia?
Minä olen nainen,olethan mies?
Olen.
Luulen, että tuollaisessa tilanteessa tiedostaa jotain alitajuisesta. Lopulta kaikki loksahtaa paikoilleen, mutta samaan virtaan ei voi astua kahta kertaa.
Kaksoisliekki on toinen puolikkaasi. Se on osa sitä luomusta, joka luotiin samalla hetkellä kuin sinut. Toinen on miespuolinen ja toinen on naispuolinen.
Meillä on sielusopimus kaksoisliekkimme kanssa ja kuin putosimme aineeseen, sovimme, että viettäisimme useita elämiä erossa. Halusimme kokea erillisyyttä monissa elämissä ja teimme tämän viettämällä aikaa erillään ja eläen toisten sieluryhmien kanssa, mutta olemme aina pysyneet yhteydessä.
Et ole koskaan erossa kaksoisliekistäsi. Se on osasi, mistä et voi olla erossa. Jos siis etsit kaksoisliekkiäsi ja ihmettelet, missä hän on, hän on yhtä lähellä kuin hengityksesi. Jos kutsut hänet sydämeesi ja kehotat häntä kommunikoimaan kanssasi, tunnet hänet ja voit keskustella hänen kanssaan telepaattisesti. Olisi mukava, jos kysyisit hänen nimeään ja oppisit tuntemaan hänet paremmin kaksisuuntaisessa telepaattisessa kommunikoinnissa.
Tänä aikana maan päällä on kaksoisliekkejä, jotka ovat inkarnoituneet elämään yhdessä. Tämä on ollut harvinaista menneisyydessä, mutta siitä tulee enemmän ja enemmän todellisuutta joka päivä. Kun avaamme sydämemme mahdollisuuteen yhdistyä kaksoisliekkirakkauteemme, tämän rakkauden kautta voidaan ilmaista jumalaista rakkautta maan päällä. Voimme tuoda sisään Jumalan luoman rakkauden, ankkuroida sen ja käyttää tätä rakkautta tietoisuutemme laajentamiseen ja se vaikuttaa kaikkeen ympärillämme.
Nyt olemme tulossa aikaan, missä saamme ensikontaktin. Tapahtuu alusten massalaskeutumisia. Meillä jotka työskentelemme maan ylösnousemuksen parissa, kaksoisliekkimme tukee työtämme ja on kumppaninamme, ja monet heistä elävät nyt aluksilla. Me olemme maajoukkoa.
Nyt on mahdollista jokaiselle, joka haluaa sitä, yhdistyä taas kaksoisliekkinsä kanssa fyysisyydessä. Ei ole tarpeellista kantaa huolta yksityiskohdista, miten homma toimii. Olemme valtavien muutosten keskellä. Maa on muuttumassa tavoilla, joita emme pysty vielä tajuamaan. Nämä muutokset vaikuttavat kaikkiin suhteisiimme. Tämä jälleenyhdistyminen alkaa alitajuisella tasolla ja näin se alkaa: kommunikoi meditoinnin kautta kaksoisliekkisi kanssa ja kehitä suhde tai tunne hänet. Tämä muodostaa perustan jälleenyhdistymiselle ja se on alku. Tämän tekeminen meditoidessa rikkoo rakastamisen esteitä sydämestä.
Monien erilliselämien vuoksi on paljon tunteita, jotka liittyvät rakkauskokemuksiimme romanttisessa rakkaudessa ja jotka eivät vastaa mitenkään kaksoisliekkirakkauden kokemista. Yhdistyminen kaksoisliekkiisi alitajuisella tasolla meditoinnin ja telepaattisten keskustelujen kautta herättää syvän rakkauden tunteita ja tämä kokemus saa ihmisen karistamaan kaikkea sitä negatiivista ohjelmointia, mitä on jatkunut muissa suhteissa, romanttisissa ja seksuaalisissa, ja se hävittää todellisen rakkauden esteet. Kaksoisliekkirakkauden kokeminen on täydellistä jumalaisen feminiinisyyden ja jumalaisen maskuliinisuuden tasapainoa. Se on hurmiollista, orgastista iloa ja tämä rakkauskokemus valaisee maan tänä aikana.
Näitä tapaamisia voi tapahtua monin eri tavoin. Se tapahtuu jokaiselle yksilölle parhaalla mahdollisella tavalla, parhaissa mahdollisissa olosuhteissa. Tapahtuu monia muutoksia, kun paketteja toimitetaan, ja alamme kanssaluoda uutta maata ja syntyy uusia tilanteita, joita emme voi tällä hetkellä käsittää. Ensimmäinen askel kaksoisliekin jälleentapaamiseen on avata sydämensä sille mahdollisuudelle.
Teille jotka elätte kaksoisliekkinne kanssa maan päällä tällä hetkellä ... Koska elämänne on ankkuroituna kaksinaisuuteen, kohtaatte haasteita, jotka ovat tuoneet testejä kummallekin teistä ja puhdistumisprosessinne on ollut myllertävämpää kuin muilla, koska olette peili toisillenne, täydellinen peili. Olettehan kaksosliekit. Kun astumme viidennen ulottuvuuden todellisuuteen ja selvitämme ongelmat yksilöinä, näistä kaksoisliekkisuhteista jotka ovat inkarnoituneena elämään yhdessä nyt, tulee aina harmonisempia ja harmonisempia.
Näin koen hänen olevan minulle. SS
Anteeksi, nyt en ymmärtänyt, että miksi sä peräännyit?
Peräännyt, koska: ” jos hän ei olisikaan halunnut sinua”?
Ei tuossa ole järkeä.
Puhumisessa, ja halaamisessa on!
Ei ole keskinäistä luottamusta ihmisen kanssa jota ei tunne.
Ymmärrän kyllä, ja olen ajatellutkin, että niin tapahtui (jos olisit hän, mies, jota ajattelen). Toivon kuitenkin, että uskoisit, kun vakuutan tunteitteni olevan aidot ja vilpittömät. Ja haluan edetä sinun ehdoillasi, jos nimittäin haluaisit edetä. K.
Kaikenlaisia selityksiä sitä ihmiset keksiikin syyksi omaan typerään toimintaansa.
Vois olla fiksua olla sotkematta muita ihmisiä elämäänsä, jos ei tiedä yhtään mitä sitä milloinkin haluaa. Voisit leikkiä ihan yksinäsi kieroutuneita leikkejäsi.
Ap m>n?
Minuakin kiinnostaa onko m-n?
Ei vaan n-m
Niimpä
Sivusta: Meilläkin kävi näin, että yhteydenpito loppui yhtäkkiä, kun oli vaarassa tapahtua lähentymistä. Ymmärrän sen, kun hän oli/on sitoutunut muualle. Kävi vain niin, että etäisyydestä huolimatta tunteet eivät hävinneet. Ylitin itseni muutamall sähköpostilla, mutta hän varmaan niistä kuvitteli mun olevan joku miesten perässä juokseva haahka, vaikka mulla on ihan aidosti ikävä.
Huh huh mitä soopaa. Toivottavasti kukaan ei luule mitään, eikä omi itselleen
Totta helvetissä luulee ja omii, en vaan nyt jaksa tuolle aplle mitään vastata. Taitaa olla nainenkin.
Yksin se puhuu, ei siitä ota pirukaa selvää.
Mene sinä avaran luonnon sivujuontaja muualle vöörien tietojesi kanssa pätemään ja herää onneton nuttuskehveli sen slipoverisi alta. Et tiedä mistään mitään, tuo yksinkeskustelija ei ole nainen ja sinun pikku poroporvari pitää vaihtaa jo levyä.
Säälittävä pisteidenkalastelija koko pelle olet, parempaa jatkoa *post scriptum*
Joo ei missään tapauksessa saa sallia yhtään mitäään.