Löysin Zarahin instan ihan sattumalta, yllätyinkin kun on Nikon exä. Voi yhden kerran, meidän pikku Sofiamme yrittää apinoida Zarahia. Jää kylläkin kauas kuin sika pohjantähdestä. Zarahilla aivan upea vartalo, tyylikkäitäkin tyylikkäämpiä vaatteita. Mitkä kasvot, niin täydelliset, lämmin ja aidon oloinen katse. Sofiaa kun vertaa häneen, on kyllä kalsariperseinen kehno kopio, koiraa myöten.
Sofia kopioi Zarah Mapaa!
Anonyymi
912004
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 91
Vanhimmat
Pitää paikkansa
Koskahan ja miten kauan Niko ja Zarah seurustelivat, en löytänyt googlesta. Aivan tyrmäävän näköinen nainen. Sofiaahan on leikelty ja pistelty sieltä sun täältä. Näyttää kyllä väistämättä siltä, että on kulkenut Zarahin kuva kännyssään esteettisillä klinikoilla. Kopio on kuitenkin samea kopio, ei maha mittään. Kyllä se Sofian luonne ja maalaisuuskin pukkaa koko olemuksestansa läpi. Pukeutumistyyli on sitä sun tätä, ei menisi isossa maailmassa läpi.
Totta. Taisipa olla ylilaudalla kirjoitus, että noi Sohvan pääosin pissityylin kuteetkin on feikkejä kantajansa mukaan. Esmerkiksi juuri Dubaista on helppo hankkia "kalliita" kopiomerkkejä. Mun mielestä merkillä ei ole väliä, vaan tyylikkyydellä. Kolhointa on just Sohvan rakastamat isot logot. Aikasten säälittävää.
Yli kolme vuotta. Asuivat Marbellassa. Mapa kävi Tampereellakin ja toki Lapissa jne. Upea nainen. Ei pärjää Sofia mitenkään ja kopioi koiraa myöten =) Lol. Molemmilla sama koira mut Mapan vaan huippuhyvässä kunnossa ja sellainen oikea puudeli.
On kyllä hyvässä kunnossa oleva koira!
Onko tämäkin koira Nikon lahja?
Sofia-style: legginssit, legginssit vielä kerran legginssit. Napatoppi, toppatakki, pannulappupipo.
Karaokeräkälään legginssit, korkkarit ja napatoppi. Takapuoli vintturaan ja kankeaa käärmetanssia. Jes, näillä mennään!
Todella kyllä hän voi matkia rauhassa, Sofi on kuin Arabian maatuka hänen rinnallaan.Sofilla isonenä ja kauhean isolerppa suu, vo voi sentään.🐖🐖🐖🐖
Hahaa, voi sohva parka, niin mua säälittää jo hänen epätoivoisuus.
Naurattaa vieläkin kun Sofia kehui kuinka haluaa yhtä kilttejä lapsia kun Bambi on.. Eli ovat kiltisti kun mami käy kampaajalla kai kynsienhoidossa yms..mut pissivät kotona sisälle.. tai oikeastaan aika surullista.
Hyvä kuva koirasta on Zarahin sivuilla.
Älä unohda turkkia.
Kävin myös katsomassa Zarahin sivut ja todellakin ihan selvää ketä Sofia matkii. Zarah on luonnollisen upea kaunotar, valtavan kauniit ja ystävälliset silmät. Sofia surkea kopio em.
Just, ne silmät, sielun peili ja aito hymy, silmiin asti ulottuva. Missä tämmönen on "piilotellut"
Olis kiva saada linkkiä, mie en ossaa, vanhus.
Ovat kyllä hämmästyttävän saman tyylisiä. Zarahilla kuitenkin selvästi omat hiukset eikä jonkun aasialaisen värjätty irtotukka 🤮 ja vaatekaapissa muutakin kuin pieruleggarit 👍
Zarahin peppu ei myöskään roiku maassa niin kuin vätyksellä.
Todella ihania vaatteita!
Pakko oli käydä katsomassa ja totta tosiaan koittaa Zarahin apinoida. Joillain kuitenkin on tyylitajua jota ei voi suoraan plagioida. Kaunis nainen tämä Zarah👌
Oih, katsoin myös. Aivan mielettömän kaunis nainen, seesteinen ja hyvä instasisältö! Ymmärrän jos Niko etsinyt vastaavaa! Köyhän maalaistollon, kiipijän ja golddiggerin ikävä kyllä puolestaan löysi 😝😝😝. Häikäilemätön, tunneköyhä, omaneduntavoittelija, hyih, yök 😲😲😲
Miksi Niko ja tämä Zara mikälie eivät sitten ole enää yhdessä? Entä tämä Nikon ex Linda Manuella? Onko naisissa vika?
Oletko Sinä vielä yhdessä päiväkotirakkautesi kanssa?????
Kyse on Zarahin mielettömän kauniista olemuksesta. Ei siitä, miksi eivät ole Nikon kanssa yhdessä. Tarttuiko luu kurkkuusi, vaikea niellä.?
Toi Zarahin katsekin on niin mielettömän intensiivinen ja oma kiiltävä tukka. Tosi kivoja ja nimenomaan naisellisia vaatteita, ilman LOGOJA!!!!! Käyttää paljon mekkoja vs. pierulegginssit korkkareiden kaa. Niissä Lontoon escort kuvissa näytti tuolla Ylivieskan saapasjalkamisulla olevan paksut selluliittireidet, ehkä siinäkin syytä, ettei pidä mekkoja.Tarttis maailmanmestarin treenaa kinttujansa. Mutta sehän vaatii viitseliäisyyttä, tai esteettisen klinikan rasvaimua. Siirrättää sitten senkin tuotoksen takamuksiinsa.... ja kuleksii uppotukin lailla, ylpeänä itsestään?
No olisihan Nikon pitänyt noin kauniista ja tyylikkäästä naisesta kiinni pitää. Varmaan omillaan toimeen tuleva, ulkonäkö ei ole pääasia ja omat hiuksetkin päässä. Somekuviakaan ei ole muokattu.
Höpö höpö....
Ai, ihan sattumalta 🙈🙈🙈🙈😂😂😂😂
Hyvässä lihasopassakin on sattumia, sanotaan.
Onpa kaunis nainen ja jotenkin hillityn arvokkaan oloinen. Mitä tekee työkseen vai onko suku varakas?
Mäkin kävin katsoon. Voi herranjestas. Eihän sillä Sohvalla oo mitään omaa identiteettiä, kun se haluaa olla tuon kopio. Ja tuon kuvan kans juossut klinikoilla, huiletkin matkittu sekä kampaukset. Voi raukka ruikkari-Sofia.
Älkää pienet poijat viitsikö jooko, etsikää teini-idoleja.
Ei olla pieniä poikia. Niko faneja luultavasti useampi nainen yäklä, jotka tekevät omia analyysejä. Nyt vaan taitavat kaikki olla samaa mieltä!!!
Poor Soffa 😭😭😭😭!!!
Pahoittelut näistä paljastuksista 😢!!!
Jotka
Keskustelu Zarah vs. muovikopio Sofia, ei Niko. Onko noin vaikea muutenkaan myöntää totuutta vai kärsitkö kaihista?
Ja mihinkäs sitä silmänsä laittaa. Zarah on oikea kaunis, ei muokattu pitkäleuka vintturasuu.
Yhdessä instassaan Sofia poseeraakin vitivalkoisissa biksuissa a'la Zarah. Onkohan Niko vieläkin niin Zarahin pauloissa, että Sofia yrittää olla halpiszarah?
Sofia ei me olla teinipoikia. T.37v ope, viiden lapsen äiti stadista
Sofia, mie en ole poika, vaan eläkeläismummo maalta.
No ei ihme jos koulukiusaus lisääntyy, kun opekin on noin lapsellinen kiusaaja.
Taitaa se Sofia tehdä ihan muuta Levillä kun teidän haukkumisiin vastailla:) Tai näitä lueskella, ei päätä ei häntää jutuissa.
Mitäs kiusaamista tuossa kommentissa oli? Emme asu P-Koreassa.
Ja nythän kun ollaan nähty zarah niin alkaa sääli sohvaa kohtaan herätä. Ei tolle tasolle pääse vaikka miten kiertäisi kirurgilta toiselle zarahin kuvaa heiluttaen. Voi voi reppana sohva😭
Juuri näin. Sofia reppana ei myöskään ymmärrä, ettei parhainkaan kirurgi voi pumpata muovin sisään eloa, eikä sisäistä kauneutta. Ulkoisen kauneutensa lisäksi Zarahista aivan loistaa luontainen sivistys. Ei ole vähäpukeisenakaan mun mielestä horatsumainen perseen pyörittäjä. Keimailee kylläkin kameralle, niin kuin asiaan kuuluukin. Noita kommentteja luettuani, kerroinpahan mielipiteeni. 🎄🕯️🎄
Stadilainen ope on kyl väärällä alalla.
Oon ihmetellyt miten kouluissa ei saada kiusaamista aisoihin. Nyt sekin selvisi kun ope itse täällä kiusaa muita. Hyi häpeä...
No nyt loksahti leukani lähes sijoiltaan nuo Zarahin kuvat nähtyäni! Miten Sofia kehtaa alkaa muokata itseään toisen ihmisen kopioksi? Eihän se ole tervettä, taivas varjelkoon!
Miten muuten S-lehti ole tuota esille tuonut? Kaiken muunkin tonkivat.
Se on tullut esille Seiskassa ja MTV:n viihdeuutisissa, että Sofia kopioi Kim Kardashianin kuvat. Täysin matkitut kuvat oli jutussa laitettu vierekkäin.
Enempi matkii mun mielestä Zarah Mapaa, Nikon exää......
Sissus! Aika paha Sofialta!
Haluan kalifiksi, kalifin paikalle, ahmed ahne.
Mutta miten hyvinvoiva koira on on Zarahin kuvissa, turkki harjattu ja silmänympärykset on puhtaat.
Kopioisi sitten myös koiranhoidon tuolta Zarahilta.
Ne bampin silmänympärykset, asialle voisi oikeasti tehdä jotain.
Rikkaat ja oikeat maailmannaiset vievät puudeleitaan koirahoitoloihin puunattavaksi.
Sofia köyhä ja empatiakyvytön kiusaaja, Bambi hoitamaton pissankeltainen takkukasa.
Tavallisetkin koiranomistajat käyttävät koiriaan trimmaajalla säännöllisesti, kun kyse on rodusta, jonka turkki vaatii hoitoa. Näitä rotuja on useita, myös isokokoisia.
Ei sen kummempaa eikä ihmeellisempää kuin kampaajalla tai parturissa käynti.
Sofialle ei ehkä kukaan ole huomannut kertoa, että trimmausliikkeitä löytyy, ja koiransa sellaista palvelua tarvitsee. Vai pitäisikö se liike tosiaan olla jotain luxusta ennenkuin sinne voi ajan varata? Pelkkä tavallisen rahvaan koirien trimmausliike ei kelpaa?
Onhan tuo ihan kamalaa, ettei lemmikistä huolehdi. Mitä mahtaa olla ruoka, kun ripuloi, vitamiinit, silmätulehdus jne. Koska käytetty viimeksi eläinlääkärillä? Vaikuttaa vahvasti siltä, ettei satsaa koiraan senttiäkään, vaan pitää sitä pelkkänä näyttöesineenä. Kainalokaveri!
Ens viikolla tulee Bambin trimmauspostaus😄
Aivan varmasti ja usealla kuvalla! Sitten ollaan ylpeänä esittelemässä miten hyvin hän huolehtii koirastaan.
Koirarukka taitaa olla pelkkä rekvisiitta tässä määrätietoisessa muuntautumisessa toiseksi ihmiseksi. Sofiahan voisi vielä vaihtaa nimensäkin.
Juuh, näin tapahtuu taatusti. Täältä kopsaamiensa vihjeiden innoittamana Sohva "rimmaa" koirulia minihameessa. Sitten muokkaa kinttunsa tikkulaihoiksi isoissa kalastajansaappaissa, ko ei hiffaa niitä saapikkaitakin kutistaa.
Eikä se sisälle pissaaminenkaan ole ihan normia. Mä ainaki olisin paniikissa jos mun koira alkaisi pissaa sisälle. Ja tuntuisi tosi pahalta. Tiedän että mun koira häpeäksi ihan hirveästi jos joutuisi niin tekemään. Mutta onko tän zarahin koira lahja nikolta? Montako koiraa on Niko ostanut lahjaksi?
Zarahkaan ei mene tänään töihin!
Ei katos tartte ja asuntokin on. Ilman elättäjiä Sofia olis puliukkojen kanssa sillan alla, kassialma!
Vaihda vinyyli, se rahisee vanhuuttaan. Osaatko keskustella, et.
Oli myös pakko käydä tsekkaan. Ensiksi katsoinkin, että onko tämä Sofian sivu, mutta niin oli vain samaa näköä, että melkein erehdyin.
On ollut jo tiedossa, että Sofia matkii Zarahia. Sofian nenä on leikattu samanlaiseksi kuin Zarahilla.
Samat poseeraukset, sama koirarotu.
Niko on ihana, Suomen suurin huumekauppias.
Zarah on niiiiin ihana, Suomen suurimman huumekauppiaan ihanaakin ihanampi exä. Sofiakin on Suomen suurimman huumekauppiaan exä, mutta huonolaatuinen ja pikselöitynyt kopio.
30 v. ihminen matkii ja kopioi koko ajan!!
Sohvilla on kova identiteettikriisi. Ei oikein itsekään tiedä kuka ja mikä hän on 😅
Sehän on yrittänyt olla Kardashian vuodesta 2012? :D
Kaunista.niin kaunista..jatkoon..
Zarahilla kauniin värinen ja kiiltävä tukka, feikillä vaalennettu halvan värinen "justsemmonen karkinvärinen kun mähalusin". Sofia, kato nyt TARKEMMIN sitä Zarahin instaa, ja värjäytä takas tummaksi vaikka Dubain matkalla. Ei sovi yhtään sun omaan värimaailmaan, tyylitön Lyyli.
Mutta eihän kyyti sillä parane jos Ladaan vaihtaa jalopuisen ratin
Hehee! Totta turiset.
Googletin tuon naisen nimen ja muutaman kuvan näin. Lopputulos, kyllä Sofia on paljon kauniimpi, eikä nuo niin samannäköisiä edes ole. Missä teidän silmät on?
Onko yksi ja sama kirjoittanut nämä ketjun viestit, mutta silmälääkäriin kannattaisi mennä.
Millä silmällä oikein katsoit.... perssilmälläkö?
Ei niin, kun Sofia on halpakopio, joka yrittää kovasti olla kaunis Zarah. Jälkimmäisellä ilmeet ja koko olemus parasta A-luokkaa. Pukeutumisesta ei voi puhua samana päivänäkään, Sofian tyyliä voisi verrata tuulipukukansaan vuonna kivi ja kirves. Terveisiä!
Minäkin olen kirjoittanut yhden kommentin, täällä kylläkin näkyy olevan muitakin kommentteja. Älä nyt viitti sohva suuttui, meillä on jo sympatiat sun alemmuuskompleksille zarahin suhteen. Voimahalit!
What? Ero kuin yö ja päivä eikä Sofian eduksi. Vähä niinku stokka ja tokmanni
Onko Niko ostanut Zarallekin koiran ystävänpäivälahjaksi?
Siis onhan noi ihan eri kastia. Sohva on hörhö kikattelija joka elää satumaailmassaan ja naksauttelee kieltään kitalakeen. Zaralla vaikuttaa olevan älliä ja kauneutta vaikka huulet onkin jumalattomat.
Luulisi, että terveellinen ruokavalio ja liikunta sekä hyvät unet näkyisi positiivisesti levänneissä kasvoissa.
Negat. energia vanhentaa..
Eikö se Marttiinan laittama lapsuuden kuva instaan ollut tarpeeksi hyvä, kun piti muokata silmiä suuremmiksi kuin mitä todellisuudessa oli?
Mummos kopioi Zaraa😆
Voi että, pistitpä pahan. On muuten ZaraH.
En tiennytkään, että Sofia on mummoni, mainiota että teit sukuselvitystä puolestani. Mummoni muni mun mammani, mammani muni mun.... 🎶🎶
Huikeen kaunis nainen ja pakko oli käydä katsomassa.
Niin naurettavaa kommentointia taas! Tuo Mapa on vaan käynyt läpi samat operaatiot kuin Soffa, tukkakin ON niiltä aasialaisilta peräisin ja leggaria näkyy paljon kuvissa. Moni ei viitsi käyttää pilkifarkkuja, koska leggarit on mukavammat.
Koettakaa luuserit nyt keksiä jotain parempaa. Alatte käydä epätoivoiseksi.
Lataamossahan nuo kohta ovat, näkevätkin mitä haluavat, eivät sitä mikä on totuus.
Varmaan useammat kirjoittaa leggarit jalassa, viisi blondattua karvaa päässä rasvaisena sekaisin.
Upea Sofia senkun kaunistuu.
Voi mitn kaunis yksilö tämä Zara M. Aivan mielettömän upea!!!
Ei pärjää Sohva paljettisukkahousuineenn, ei sitten ikinä maailmassa. Köyhä kopio maailman luokan kaunottaresta!
Ai niin, "tässkin ketjussa" aivan hemmetisti kommentteja huonomaineisesta koko kansan lokkeilijasta.
🙈🙈🙈😩😩😂😂😂😂😂😂
Hehee, paljettihousut, kissaturkki ja feikkikassit muovikopiolla. Tyylikästä peräkylän mittapuulla.
se Mapa on aasialainen joten hiukset on omat, Soffella on jonkun intialaisnaisen entinen tukka liimattu päähän.
Kyllä hyvin on onnistunut, huippu kauniita molemmat!
🤣🤣🤣🤣 Sofia on tokmannin versio Sarahista!
Ja tälle Zarahille ei sitten olekkaan tehty mitään kauneusleikkauksia?Liian porno,tykkään enempi Sofiasta.
Aina kalliilla tuotteella on halpa kopio😝