Ministeri on rattijuoppo

Huvittavaa kun entinen rattijuoppo ja alusasujen esittelijä Karpela arvostelee kokenutta, ja fiksua Euroopan pankinjohtaja Niinistöä, jolla on sentään takana Juristin koulutus ja vuosien vaativat työtehtävät.

Tanjalla on takanaan ollut pari Marokkolaista mustaa miestä, Nygård, poliisi ja kuka lie.. Niin ja onhan sentään tuomittu rattijuoppo.
172527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Katoppas vähän tarkemmin sen silmäluomia niin huomaat mitä tarkoitan.

Äänestä

Se rumpali unohtui , se joka aiheutti avustajan potkut , kun avustaja avasi suunsa..

Äänestä

Nii-in?...Vanha juttu, mutta jos sun huonoa oloa helpottaa Tanjan mollaaminen, niin mikäs siinä:D...

Tanja kicks ass, vanhat patut, buahahhaa:D

Äänestä

Törkeää edes yrittää auttaa puoluetoveri Vanhasta vetoamalla Saulin henkilökohtaisiin piirteisiin.

Kovat arvot...pah... millaiset ne on Karpelan pehmeät arvot... pettää mies toisensa jälkeen ja ottaa tuomiot rattijuoppoudesta.

Nainen joka ei uskalla olla edes eduskunnan tentattavana ministeriroolissaan. Hahhh

Äänestä
  • Joutuu paljon tekemään uskottavuutensa eteen. Totta.

    Äänestä

Kaikkein kahjoimmat ovat ne ympäri Suomen Uudellemaalle töihin muuttaneet maalaistytöt, jotka lapsuudenkodin perinnön mukaan ovat äänestäneet tätä Keskustan vain naistenlehdistä tunnettua naisehdokasta.

Äänestä

Jos entinen missi ja rattijuoppo valitaan, niin vika on niiden äänestäjien, jotka äänestävät bimboja tai muita turhapääjulkkiksia..

Äänestä

Älkää koskaan äänestäkö RATTIJUOPPOJA, sillä ne kuuluu hoitolaan tai linnaan.

Äänestä

Pitäisi säätää välittömästi uusi laki, joka estäisi rattijuoppoja pääsemästä korkeisiin poliittisiin virkoihin.
Eihän poliisikouluunkaan pääse hakija, jolla on merkittäviä rikkeitä, miksi siis ministeriksi pääsee millaiset retkut ja rattijuopot tahansa?

Äänestä

Rattijuoposta presidentiksi. Siinä vaaliteema.

Äänestä
  • Mikäli Pyrkyri-Tanja onnistuu vehtaamaan itsensä presidentin linnaan, joko puolisona tai itse presidenttinä, niin eiköhän olisi jo taas aika muodonmuutokselle. Ministeri-lookille kyytiä ja paluu aikaisempaan pornahtavaan tyyliin. Sitten vain Suomea edustamaan blondina ja huulet törröllä.Valtiovierailut suuntautuisivat todennäköisemmin etupäässä Afrikan suuntaan.Siellä edustava Tanja pääsisi toteuttamaan "pehmeitä arvojaan" paikallisten, mustien miesten kanssa.Ja Suomea edustetaan tyylikkäästi..

    Äänestä

  • Siitä vaan kirjoitti:

    Mikäli Pyrkyri-Tanja onnistuu vehtaamaan itsensä presidentin linnaan, joko puolisona tai itse presidenttinä, niin eiköhän olisi jo taas aika muodonmuutokselle. Ministeri-lookille kyytiä ja paluu aikaisempaan pornahtavaan tyyliin. Sitten vain Suomea edustamaan blondina ja huulet törröllä.Valtiovierailut suuntautuisivat todennäköisemmin etupäässä Afrikan suuntaan.Siellä edustava Tanja pääsisi toteuttamaan "pehmeitä arvojaan" paikallisten, mustien miesten kanssa.Ja Suomea edustetaan tyylikkäästi..

    http://www.sunpoint.net/~mavijo/tanja.htm

    Äänestä

Niinistön onni, että pääsi mokomasta hepsankeikasta eroon. Liian fiksu ja koulutettu mies moiselle pyrkyrille, joka tuntuu luovan poliittista uraansakin omalla "urallaan".

Äänestä
  • Viime vaaleissa Niinistö ei soveltunut pressaehdokkaaksi, koska hänellä oli epämääräinen tyttöystävä. Nyt Sauli on onnekseen päässyt siitä eroon.

    Äänestä

pitää Karpelan kohdalla paikkansa "JOS ON LUSIKALLA ANNETTU EI VOI KAUHALLA VAATIA".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Muistatte varmaan lööpit kirjoitti:

Huvittavaa kun entinen rattijuoppo ja alusasujen esittelijä Karpela arvostelee kokenutta, ja fiksua Euroopan pankinjohtaja Niinistöä, jolla on sentään takana Juristin koulutus ja vuosien vaativat työtehtävät.

Tanjalla on takanaan ollut pari Marokkolaista mustaa miestä, Nygård, poliisi ja kuka lie.. Niin ja onhan sentään tuomittu rattijuoppo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu