Joulu on pilalla

jos "kansa" ei lakkaa esittämästä. Asiat on ymmärretty aikoja sitten, älä "sinä" kerro enää mitään. Kaikki sellainen on rankkaa yksityiselämän häirintää. On välttämätöntä saada olla rauhassa kaikelta sellaiselta toiminnalta mitä sisin ei koskaan pysty hyväksymään. Sitä on ollut monta vuotta liikaa!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Älä "häiriköi" kun lähdetään johonkin tai kun tullaan takaisin. Älä avaa ovea, sillonkin puutut sellaiseen mihin sinulle ei ole annettu lupaa, eikä koskaan anneta! Aina kun toimit niin haluat etten koskaan puhu kenenkään kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

jos "kansa" ei lakkaa esittämästä. Asiat on ymmärretty aikoja sitten, älä "sinä" kerro enää mitään. Kaikki sellainen on rankkaa yksityiselämän häirintää. On välttämätöntä saada olla rauhassa kaikelta sellaiselta toiminnalta mitä sisin ei koskaan pysty hyväksymään. Sitä on ollut monta vuotta liikaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu