Jokohan se Rouva Saarikon Imaami koulutus hanke nytkähtää eteenpäin,kun saivat tuotua tänne niitä Sharia-lain nimeen vannoneita uskonoppineita?
Rouva Saarikko ja Imaamikoulutus
24
59
Vastaukset
- Anonyymi
SOTE-Hyvinvointi maakuntien asiaa ajava Keskusta on aina avosylin toivottanut Islamistit tervetulleeksi Suomeen täysihoitoon puhtaisiin lakanoihin.Taisi Kempeleen Suuri Poikakin antaa Kempeleen kartanonsa niille kortteeriksi.Ainaskin lupasi.
- Anonyymi
Keput lupaa ihan mitä vaan kunhan saavat soten
Tuomat edut Eihän tuohon hallitukseen kukaan täyspäinen mene
- Anonyymi
Suomalaisten rahat viedään EU,hun ja Afrikkaan. Turvetuotanto lamautetaan, ja tuodaan maahan "enoja". Polttoaine kustannuksia nostetaan. Siinä ovat tämän hallituksen ykkös toimenpiteet. Ja kepu siinä mukana petturina hääräämässä. Ja tukemassa rötös-Pekkaa..
- Anonyymi
Taitaa myös verotus nousta ja uusia keksitään, kun Mariin syytää rahaa taivaan tuuliin ja velkaa tehdään surutta. Toidella kädellä annetaan,mutta toisella otetaan kaksin verroin. Eläkeputki lopetettiin, kodinhoidon tukia leikattiin pikkulapsiperheistä ja aktiivimallia pukkaa vaikka eri nimellä.
Rahaa riittää silti ulkomaille enemmän kuin koskaan. Kalastelee Mariin myös kehuja EU:sata kilttinä maksumiehenä ja kansa maksaa. - Anonyymi
Toivottavasti kukaan ei enään koskaan äänestä petturi-kepua.
- Anonyymi
Tulevaisuudessa kirkot muutetaan moskeijoiksi. Kiitos suvakit ja petturi kepu.
- Anonyymi
onhan se hyvä niin niissäkin käy sitten väkeä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onhan se hyvä niin niissäkin käy sitten väkeä
Mutta ei suomalaista väkeä. Mut suomalainen kelpaa silloinkin maksumieheksi.
- Anonyymi
Sipilän kartanopuheiden jälkeen tänne "onnelaan" alkoi halitsematon maahanmuutto,
Varusmiehet komennettiin kantamaan rajalla näiden parhaassa iässä olevien miesten kapsäkkejä, joiden olisi tullut olla puolustamassa ja uudelleenrakentamassa omaa valtiota. Missä vaimot ja lapset ja muut heikompikuntoiset joku rohkeni kysyä, hänet leimattiin heti rasistiksi ja vaiennettiin. Perheet ja suku kyllä yhdistetään se on suomalaisten velvollisuus suu tötteröllä viherpiipertäjä toitotti, Suomi on vauras valtakaunta sillä on varaa olla maailman sosiaalitoimisto, sosialistikin sivusta julisti silmät kiiluen. - Anonyymi
tulijat ovat 20v - 35v "ala-ikäisiä".
- Anonyymi
Miten mielisairas oman kansan vihaaja pitää olla äänestääkseen vihreitä, vassareita tai kepua? Demarit ja kokoomuskin ovat pelkkää sontaa.Vihdoin olisi aika laittaa vaikka persut johtoon.Ja ei, en ole heidän äänestäjänsä mutta kun katsoo kokonaispakkaa miten perseensilmään on muut puolueet Suomea ajamassa ja jo ajaneet, tekee mieli laittaa "enot" ulos Suomesta, omat lait takaisin ja rautaa rajalle.
- Anonyymi
Totta puhut !!
- Anonyymi
Näkeehän tuon jo Rouvan olemuksesta,että on elämäntapa hallinta hanskassa.Ja on joutunut lujille tehdessään raskaita maatalon töitä itseään säälimättä.Näkee kyllä heti,että on tehny muutakin kuin syöny hillomunkkia.
- Anonyymi
Maakuntien ihmisten etuja ajavan Keskustapuolueen Johtajattaren hymy vain levenee,kun turvetuotanto maakunnissa tuhansine työpaikkoineen ajetaan alas.Näyttää Rouva hyvin viihtyvän Ville Niinistön ja Ohisalon porukoissa.Hymy vain Rouvalla levenee,kun maaseudun väki ajetaan Köyhyyteen ja Kurjuuteen.Ja seuraavaksi kielletään avohakkuut ja turkistarhat.Ja Rouva Possu kiittää.
- Anonyymi
Mitäs te Kepua morkkaatte?Seuraavaksi tulee SOTE-Hyvinvointi maakunta himmelit!Ja nimenomaan hyvinvointi maakunnat!Niin meille on kerrottu!
- Anonyymi
Katoppa mitenkä tämä Persuturhake joukko latelee tyhmyyksiä päivät pitkät ilmanaikaisilla fagtoillaan ja omassa porukassa vasarat heiluu ja rasistiset puheet lentää tuolta rupusakilta..
- Anonyymi
Perussuomalaiset 20,9
Viherkommunistit jo alle 10
Viherkepulit juuri ja juuri yli 10 prossaa.
Ahistaako. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiset 20,9
Viherkommunistit jo alle 10
Viherkepulit juuri ja juuri yli 10 prossaa.
Ahistaako.Unohtuiko mainita SDP Kannatus joka on keulilla ja kansa tyytyväinen Sanna Mariniin.
- Anonyymi
Milloin SDP:n lupaama Vappusatanen tulee jakoon??Entäs milloin hoitajamitoitus saadaan kuntoon??Kiuruhan kehui,että se on parin tunnin homma laittaa kuntoon...nyt on menny Kiurulla jo kohta pari vuotta..ja odotahhan,kun Mariinin Espanjalle ja Italialle jakamat miljardit laitetaan täällä maksuun...
- Anonyymi
No voi pyhä Sylvi näitä Persupöljäkkeitä kun ovat jälkijunassa nyt Persupomo Halla on ylistänyt idolinsa Trumppia ja Suomen Koronatautitila on tuuria pitäis saada taas ja varmaankin joku maahanmuuttajien tekemä rötös ennen vaaleja että saadaan taas laulaa kurkkusuorana mitä nämä mutut tekee .Pitäisköhän nyt Pula ahon Trumppia matkien luvata rakentaa aidan ettei mutut pääse tänne.
- Anonyymi
Totuus on nykyään "vihapuhetta". #eno.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13813192Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen843648Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,952914Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?361389Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2751374Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1511319Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151274Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141184- 811071
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin205979