Hyvää Joulua skodisteille kautta koko itäeuroopan! Olkoon vuosi teille armollinen ja toimikoot dsg:t edes jotenkin.
Älköön skoodanne syönnä öljyäkään yli kahta litraa tuhannelle kilometrille.
Kukkikoot Joulun sinkkikukkaset vähemmän tulevana vuonna.
Olkoon Toyota-kuskit myös armollisia skoodakeijoja kohtaan ja älköön jatkuvasti kyykyttäisi heitä.
Joulurauhaa!!!
Hyvää Joulua!
17
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi olet noin kateellinen ja katkera parempia autoja kohtaan?
Toyotan omapoikana tule kärsimään aina tappion ja katkeroidut vain turhaan ja lääkitystä joudutaan nostamaan ja niissä on aina niitä haittavaikutuksia.- Anonyymi
Tojo Teroille myös joulurauhaa!! koittakaapa malttaa etes yö että ei tartte valvoa ja miettiä uusia Skoda juttuja..
Toivottavasti kuulolaitteen patterit on ensivuodeksi hankittu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tojo Teroille myös joulurauhaa!! koittakaapa malttaa etes yö että ei tartte valvoa ja miettiä uusia Skoda juttuja..
Toivottavasti kuulolaitteen patterit on ensivuodeksi hankittu.Ei aloittajalla ole Toyotaa. Sillä on vanha hapettunut fossiilimalmikasa, jonka kulutus ei ole enää tätä päivää.
- Anonyymi
kattokaas vikatilastot moottorilehden etusivulta
alkaa tekeen toyotaa mieli?
Hyvää joulua Willet- Anonyymi
No ei todellakaan tee Toyotaa mieli. Miksi ottaisin kaukoidän tuotteen joita valmistetaan tänne tuotavaksi itäblokin maissa venäjällä ja turkissa. En todella kun länsiautojakin on.
- Anonyymi
Tojotistin joululaulu: itkeä saa, meluta saa.
- Anonyymi
Skoodan kotimaassa ei joulua juhlita, kunnon kommarit ja skoodakeijot eivät siitä perusta.
- Anonyymi
Kunnon skodisti ei vietä joulua, sen korvaa uutena vuotena vieraisilla käyvä pakkasukko.
- Anonyymi
Skodistia ja pakkasukkoa tosin on pienessä votku-tuiskeessa hankala erottaa kumpi on kumpi. Molemmilla p erse ja parta huurteessa.
- Anonyymi
PakkoPakko Pakko trollata yötä päivää. . Oli Joulu tai Juhannus. . Ee muuten kehitys vajuukin aika kulu. . .Spammii Spammii. . .Mielikuvitus vika spammii. . vajuuukin viihret. . Miljoona spammii. . tuhansii solvauksii. . tuhansii solvauksii. . satoja törkeitä kunnianloukkauksii. . satoja törkeitä kunnianloukkauksii. . Tää kehitys vajuuukin viihrett. . .Viiihret. . .TRÖÖÖÖÖL TROOOOOOL RÖÖÖÖÖÖL ROOOOOOL::: SPAAAAAAAM. . VAJJJJJUUUUK
- Anonyymi
Skodisteille toivomus uudenvuoden lupauksesta: Älkää olko niitä liikenteen sarvikuonoja joilla motarilla on niin kiire pois vasemmalta kaistalta että melkein ohitettavan etukulmaa hipoen ängette aivan keulan eteen, samalla loskat ja vedet toisten tuulilasiin roiskien. Vaikka takana ei näkyisi edes seuraavien autojen valoja.
- Anonyymi
Huomenta kommarit! Miten meni Tovereilta joulunpyhät? Oliko pöydässä silakka, perunaa ja votkaa?
Ei mulla muuta, ajan itse Mersulla. :)- Anonyymi
No meillä toweri toyotisteilla ei kyllä joulua ollur, kun kokoajan v....ti autovalinta ja jollakin lailla se pitäisi saada väännettyä niin, että muijakin uskoisi auton erinomaisuuteen. Lujille se vakuuttelu kyllä ottaa. Potuttaa, että esim. Skodisteilla on paljon helpompaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No meillä toweri toyotisteilla ei kyllä joulua ollur, kun kokoajan v....ti autovalinta ja jollakin lailla se pitäisi saada väännettyä niin, että muijakin uskoisi auton erinomaisuuteen. Lujille se vakuuttelu kyllä ottaa. Potuttaa, että esim. Skodisteilla on paljon helpompaa.
Kuule mitä puhuu! Taas alkaa skodisti menemään toyotistin henkilöön ja solvaa sen kun kerkiää!
- Anonyymi
Ei suotta sanota silakkaa skodistin loheksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei suotta sanota silakkaa skodistin loheksi.
Mutta köyhyys ei ole ilo kenellekään, ei edes skodistille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta köyhyys ei ole ilo kenellekään, ei edes skodistille.
Kyllä skodisti saa synkkää tyydytystä kurjuudesta ja köyhyydestä. Toverit opettavat, että vallankumous on aina sitä lähempänä, mitä kurjempaa on...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5559188Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1656284Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815350Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli724821Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1014443Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664103SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha2064047- 1072191
- 1141578
- 531116