Hyvää Joulua!

Hyvää Joulua skodisteille kautta koko itäeuroopan! Olkoon vuosi teille armollinen ja toimikoot dsg:t edes jotenkin.
Älköön skoodanne syönnä öljyäkään yli kahta litraa tuhannelle kilometrille.
Kukkikoot Joulun sinkkikukkaset vähemmän tulevana vuonna.

Olkoon Toyota-kuskit myös armollisia skoodakeijoja kohtaan ja älköön jatkuvasti kyykyttäisi heitä.

Joulurauhaa!!!
1764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Miksi olet noin kateellinen ja katkera parempia autoja kohtaan?
Toyotan omapoikana tule kärsimään aina tappion ja katkeroidut vain turhaan ja lääkitystä joudutaan nostamaan ja niissä on aina niitä haittavaikutuksia.

Äänestä
  • Tojo Teroille myös joulurauhaa!! koittakaapa malttaa etes yö että ei tartte valvoa ja miettiä uusia Skoda juttuja..
    Toivottavasti kuulolaitteen patterit on ensivuodeksi hankittu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tojo Teroille myös joulurauhaa!! koittakaapa malttaa etes yö että ei tartte valvoa ja miettiä uusia Skoda juttuja..
    Toivottavasti kuulolaitteen patterit on ensivuodeksi hankittu.

    Ei aloittajalla ole Toyotaa. Sillä on vanha hapettunut fossiilimalmikasa, jonka kulutus ei ole enää tätä päivää.

    Äänestä

kattokaas vikatilastot moottorilehden etusivulta

alkaa tekeen toyotaa mieli?

Hyvää joulua Willet

Äänestä
  • No ei todellakaan tee Toyotaa mieli. Miksi ottaisin kaukoidän tuotteen joita valmistetaan tänne tuotavaksi itäblokin maissa venäjällä ja turkissa. En todella kun länsiautojakin on.

    Äänestä

Tojotistin joululaulu: itkeä saa, meluta saa.

Äänestä

Skoodan kotimaassa ei joulua juhlita, kunnon kommarit ja skoodakeijot eivät siitä perusta.

Äänestä

Kunnon skodisti ei vietä joulua, sen korvaa uutena vuotena vieraisilla käyvä pakkasukko.

Äänestä
  • Skodistia ja pakkasukkoa tosin on pienessä votku-tuiskeessa hankala erottaa kumpi on kumpi. Molemmilla p erse ja parta huurteessa.

    Äänestä

PakkoPakko Pakko trollata yötä päivää. . Oli Joulu tai Juhannus. . Ee muuten kehitys vajuukin aika kulu. . .Spammii Spammii. . .Mielikuvitus vika spammii. . vajuuukin viihret. . Miljoona spammii. . tuhansii solvauksii. . tuhansii solvauksii. . satoja törkeitä kunnianloukkauksii. . satoja törkeitä kunnianloukkauksii. . Tää kehitys vajuuukin viihrett. . .Viiihret. . .TRÖÖÖÖÖL TROOOOOOL RÖÖÖÖÖÖL ROOOOOOL::: SPAAAAAAAM. . VAJJJJJUUUUK

Äänestä

Skodisteille toivomus uudenvuoden lupauksesta: Älkää olko niitä liikenteen sarvikuonoja joilla motarilla on niin kiire pois vasemmalta kaistalta että melkein ohitettavan etukulmaa hipoen ängette aivan keulan eteen, samalla loskat ja vedet toisten tuulilasiin roiskien. Vaikka takana ei näkyisi edes seuraavien autojen valoja.

Äänestä

Huomenta kommarit! Miten meni Tovereilta joulunpyhät? Oliko pöydässä silakka, perunaa ja votkaa?

Ei mulla muuta, ajan itse Mersulla. :)

Äänestä
  • No meillä toweri toyotisteilla ei kyllä joulua ollur, kun kokoajan v....ti autovalinta ja jollakin lailla se pitäisi saada väännettyä niin, että muijakin uskoisi auton erinomaisuuteen. Lujille se vakuuttelu kyllä ottaa. Potuttaa, että esim. Skodisteilla on paljon helpompaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No meillä toweri toyotisteilla ei kyllä joulua ollur, kun kokoajan v....ti autovalinta ja jollakin lailla se pitäisi saada väännettyä niin, että muijakin uskoisi auton erinomaisuuteen. Lujille se vakuuttelu kyllä ottaa. Potuttaa, että esim. Skodisteilla on paljon helpompaa.

    Kuule mitä puhuu! Taas alkaa skodisti menemään toyotistin henkilöön ja solvaa sen kun kerkiää!

    Äänestä

  • Ei suotta sanota silakkaa skodistin loheksi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei suotta sanota silakkaa skodistin loheksi.

    Mutta köyhyys ei ole ilo kenellekään, ei edes skodistille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta köyhyys ei ole ilo kenellekään, ei edes skodistille.

    Kyllä skodisti saa synkkää tyydytystä kurjuudesta ja köyhyydestä. Toverit opettavat, että vallankumous on aina sitä lähempänä, mitä kurjempaa on...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hyvää Joulua skodisteille kautta koko itäeuroopan! Olkoon vuosi teille armollinen ja toimikoot dsg:t edes jotenkin.
Älköön skoodanne syönnä öljyäkään yli kahta litraa tuhannelle kilometrille.
Kukkikoot Joulun sinkkikukkaset vähemmän tulevana vuonna.

Olkoon Toyota-kuskit myös armollisia skoodakeijoja kohtaan ja älköön jatkuvasti kyykyttäisi heitä.

Joulurauhaa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu