Pyhäselä, Hammaslahti

Kenen kullannuppu ajoi eilen mopolla19.30 jouluaattona Hammaslahdentiellä kuutostieltä päin ja kääntyi oikealle Seon kohdalla? Mopolla vauhtia ainakin75, takavalo ei toiminut ja ajajan katse ison osaa muuallakuin tiessä. Hengenvaarallista mopoilua. Tämä viesti ei ilkeilyksi vaan hulolta kantaen. Vanhemmat, tsekatkaa lapsienne mopojen lai mukaisuus.
71093
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kirotusvihre po. Pyhäselkä

Äänestä

Samanlainen kaiffari nähty ennenkin. Aiheuttaa vaaraa muille ja ennen kaikkea itselleen. Pyhäselän mopopojat ovat valitettavan kuuluisia. Yhdelle kerran Sokkarin edessä ajotyylistä mainitsin ja sain keskisormea nähdäkseni. Hyvin kasvatettuja pentuja 👎

Äänestä

Kenenkähän mahtaa olla keltainen moottoripyörä. Kaahailee ihan miten sattuu!

Väinöntiellä asuu.
Taitaa olla vartijan lapsi.

Äänestä
  • Ei kai se nyt talvella ja pakkasella ajele, tai mistä minä tuota tiedän kun niitä on jos jonkinlaisia viirapäitä.
    Vaan tuollaisista viritetyistä mopoista ja muutenkin jatkuvasti vaarallisesti liikennöijistä kannattaa tehdä ilmoitus poliisille vaikka nettivinkin kautta ja ilmoittaa mahdollisimman tarkat tiedot. Mistäpä ne poliisit muuten tietäisi asiasta jos ei ihan sattumalta kohdalle satu.
    Vihjeen voi lähettää nimettömänäkin, vaikka eipä se henkilölliyys tule muutenkaan kenenkään ulkopuolisen tietoon.
    =
    Nettivinkki
    Muu palaute poliisille (esimerkiksi liikenteeseen liittyvät asiat)
    Mikäli haluat antaa palautetta esimerkiksi liikenteeseen liittyvissä asioissa, käytä palautelomaketta.

    Äänestä

Hampaat tippu suusta, kun ajelin joo.. sitä se on hammaslahdessa

Äänestä
  • taitaa olla parempi, että vetelet vaan käteen. t: nainen.

    Äänestä

Ajoitko jarruttomalla mopolla päin puuta, kun hampaita irtoili.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kenen kullannuppu ajoi eilen mopolla19.30 jouluaattona Hammaslahdentiellä kuutostieltä päin ja kääntyi oikealle Seon kohdalla? Mopolla vauhtia ainakin75, takavalo ei toiminut ja ajajan katse ison osaa muuallakuin tiessä. Hengenvaarallista mopoilua. Tämä viesti ei ilkeilyksi vaan hulolta kantaen. Vanhemmat, tsekatkaa lapsienne mopojen lai mukaisuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu