Hei.
Miten joulunviettosi on sujunut?
Kuuluuko perheeseesi joku, joka onnistuu aina viemään juhlatunnelman muilta esimerkiksi hösäämällä, stressaamalla tai vaatimalla kaikilta aivan yli äyräiden?
Monella on lähipiirissään ihminen, joka yksinkertaisesti aina onnistuu viemään ilon muiden juhlinnalta esimerkiksi yliuskonnollisuudella, tuomitsevuudella, huonolla häviämisellä lautapeleissä, kaatokänneillä, riidan haastamisella tai vain ihan yleisellä narinalla ja tyytymättömyydellä.
Haluatko kertoa tällaisista joulukokemuksista Lännen Medialle, saat tarinasi lehtiimme joko nimelläsi tai nimettömänä. Meilaa pieni kertomuksesi kokemuksistasi osoitteeseen palaute(a)lannenmedia.fi tänään joulupäivänä kello 19 mennessä. Voit myös laittaa meiliin yhteystietosi, niin otamme mahdollisesti yhteyttä ja utelemme lisää tilanteesta.
Myös humoristiset kertomukset ovat tervetulleita. :)
Kiitos.
LM toimitus
Kuuluuko perheeseesi juhlanpilaaja?
Anonyymi
0
104
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571450Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1281160Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216859- 64782
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus58668- 44629
- 48613
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187558En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä
Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o29552