Viime Jouluna näimme viimeisen kerran...

Anonyymi

Vieläpä sattumalta, niin taianomaista.
Jotenkin jäi rauhallinen ja hyvä olo sydämeen siitä että juuri Jouluna hyvästelimme toisemme, kauneuden ja hartauden ympärillä.
Sinusta jäi minulle kaunis ja suloinen muisto, mutta kipu on loppunut, meidän tiemme eivät olleetkaan tarkoitettu yhdistymään yhdeksi yhteiseksi poluksi, joskus saavuttamaton on voi olla kauniimpaa ja puhtaampaa kuin todeksi tullut unelma.
Hyvää Joulua Sinulle, valoisat olkoon vuosiesi tiet ja onni sinua helliköön, rauha myötä. ❤

E-naiselta A:lle.

7

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viime joulu oli eilen.

    • Anonyymi

      Huomennakin on vielä joulu eli 2. joulupäivä eli Tapaninpäivä.

    • Anonyymi

      Kaunista mutta surullista ! Rakkautta elämääsi..!

    • Anonyymi

      Todella kaunis kirjoitus !

    • Anonyymi

      Kaunista voi olla , vaan keneltä kenelle ????????

    • Anonyymi

      Viime jouluna näimme viimeisen kerran toistaiseksi?

      • Anonyymi

        Joskus on parempi vain päästää irti, aika parantaa haavat tai surun kanssa oppii elämään, niinhän sitä sanotaan. Hyvää yön jatkoa kaikille yökukkujille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      129
      3165
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      97
      2513
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      53
      2368
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      88
      2297
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      2056
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      25
      1577
    7. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1330
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1317
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1138
    10. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1127
    Aihe