jos et minusta välitä, koska se antaa mulle syyn uskoa jotain, mikä ei ole totta. Vai onko se keino kiusata mua? Heikoimmassa kohtaa, herkistyneellä sydänalueella.
Älä punastu mun läsnäollessa
Anonyymi
2568
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Mä punastun herkästi, jos tunnetila mitenkään muuttuu eli jännitys, pelko, tykästyi, inho ym, myös pienetkin lämpötilan muutokset saa hikoilemaan ja punastumaan tai palelemaan.
Millonkahan sitä tulisi niin vanhaksi ettei tykääminen näkyisi punastuksena. Siihen ei voi itse vaikuttaa. Toinen punastulsen aihe om jos on töpännyt kunnolla
Mitenhän tuo pitäisi tulkita? Että olet punastunut ihastuksesta?
Ihastuksesta kyllä töissä
Punastuminen on reaktio jota ei voi hallita.
Vähän vaikeata uskoa ett sulla olis joku heikko kohta tai edes herkkää sydäntäkään.
Okei, voin yrittää jos sinä yrität vaikka lakata hengittämästä mun läsnäollessa :)
Yleensä punastuminen näyttää juuri sen aidon tunnetilan vaikka kuinka yrittäisi muuten kieltää tunteensa, varo ettet itse lähde myöskään kiusaamaan.
Pakastuva ilma ja kuntoileminen.....
Mua pieretti siellä, hävetti
Miksi kaikki aina luulee, että punastuminen tarkoittaa ihastumista. Ihminen voi punastua esim. jos jännittää vaikka esiintymistä, joku tilanne/ihminen on hänelle vieras ja saa hänet hermostumaan. Tai sitten, jos joutuu ihmisen seuraan, jossa tuntee alemmuutta, tai ei koe voivansa olla oma rento itsensä.
Punastuminen on jotain ihan kamalaa, sitä ei oikeasti voi hallita.
Sitä ei kukaan pysty tekemään tietoisesti. On refleksi.
On kyllä huono tilanne jos täytyy jonkun punastumisista vedellä johtopäätöksiä.
Ihminen joka kokee ettei saa rakkautta, niin punastelee
Voi punastua, pelkästä pelosta punastua.
Punastua voi muuten vain, mutta voi olla siihen syynsäkin.
Ei se minua haittaa jos punastut...
Ei voi kieltää toista punastelemasta. Punastelu on tahaton reaktio, jolle henkilö ei itse mahda mitään, sitä ei voi kontrolloida mitenkään, kunpa voisikin.. Itse inhoan sitä kun punastelen.. se on niin ilmiselvä reaktio ja silloin toivoisin vain että maa nielisi. Punastelen silloin kun joku asia/ihminen jännittää tai kun tunnen sanovani tai tekeväni jotain typerää ja alkaa nolottaa.
Ihastusta vaiko peräti rakkautta?
Ehkä kerron sen joskus hänelle, jos vain saan siihen tilaisuuden..
Saan siis jatkossakin punastella🤭, koska..
Ilman muuta, jos se on vahvaa tunnetta. Silloin se imartelee. Tykkään.
Aloittaja
On vahvaa tunnetta. Menee pasmat sekaisin miehen lähellä. Välillä alan ujostella kuin nuori tyttö hänen lähellään.
Punastumiselle ei voi mitään ja se on reagtio jostain, mä punastun joskus, jos näen jonkun.... Ja ajattelen jotain, joskus kun ajattelee jotain mukavaa saatan huomata kotona poskien ja korvien kuumottavan🙈
Joo, mä taidan tästä lähtien pitää väliä suhun, oon fantasioinu susta vähän liikaa, se taitaa näkyä.