Pandakin sai lievän faceliftin. Ulkonäöllisesti ei paljon uudistunut (mm. parhaiten varusteltuun malliin kosketusnäyttö). Sport malli valikoimissa ja saikohan Cross mallin myös etuvetoisena nelivedon rinnalla. Vanhan 1.2 koneen tilalle tuli kevythybridi. Aikaisempi 0.9 twinair ilmeisesti myös valikoimissa nelivetoiseen. Minkähän takia sympaattista, persoonallista Pandaa ei tuoda Suomeen? Mielestäni kiehtovin a-segmentin auto ja 5-ovisena käytännöllisempi kuin esim. 500. Nelivetokin Suomen oloihin sopiva.
Panda uudistui
11
136
Vastaukset
- Anonyymi
Fiat Panda ja Fiat Tipo ovat tulossa Suomeen keväällä 2021.
Olen kysynyt Delta Autosta.- Anonyymi
Hyvä juttu. Vain vähän myynnissä uudehkoja Pandoja Suomessa. Hintapyynnöt kovia kun tarjontaa vähän.
- Anonyymi
Morjens. Mistäköhän Deltasta olet kysynyt asiaa??
- Anonyymi
Kosketusnäytön saa ulkomailla 500 € lisähintaan, mutta keskituuletussuuttimet ei silloin ilmeisesti säädettävissä kun näyttö niiden tilalla. Niin taisi olla jossain ulkomaan sivustolla.
Kiinnostais koeajaa Panda onko niin hyvä ajaa mitä jossain testeissä kehuttu. Näkyvyyttä, halllintalaitteita myös kehuttu. Vanha mallihsn perustaltaan on mutta kiehtovampi auto kuin vaikkapa viis'satanen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kosketusnäytön saa ulkomailla 500 € lisähintaan, mutta keskituuletussuuttimet ei silloin ilmeisesti säädettävissä kun näyttö niiden tilalla. Niin taisi olla jossain ulkomaan sivustolla.
Kiinnostais koeajaa Panda onko niin hyvä ajaa mitä jossain testeissä kehuttu. Näkyvyyttä, halllintalaitteita myös kehuttu. Vanha mallihsn perustaltaan on mutta kiehtovampi auto kuin vaikkapa viis'satanen.Oletko nyt ihan varma, että sait oikeaa tietoa, minä kysyin myös Deltasta Turussa eikä siellä tiedetty Pandan tulevan suomeen, uudistetut Tipot, Cross, hatsback ja farkku kylläkin. Hienoahan se olisi jos tulisi Pandakin, nythän on kevät ja kysyin sitä vasta, eivätkä vieläkään varmaa ajankohtaa tarkemmin tienneet, on se kyllä hidasta Fiatilla, ei edes hintoja Fiatin sivuilla, veikkaan että kesään menee,.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko nyt ihan varma, että sait oikeaa tietoa, minä kysyin myös Deltasta Turussa eikä siellä tiedetty Pandan tulevan suomeen, uudistetut Tipot, Cross, hatsback ja farkku kylläkin. Hienoahan se olisi jos tulisi Pandakin, nythän on kevät ja kysyin sitä vasta, eivätkä vieläkään varmaa ajankohtaa tarkemmin tienneet, on se kyllä hidasta Fiatilla, ei edes hintoja Fiatin sivuilla, veikkaan että kesään menee,.
Ainakin tuossa artikkelissa sanotaan ettei Pandaa tuoda Suomeen.
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/fiat-500-ja-fiat-panda-kevythybrideina/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin tuossa artikkelissa sanotaan ettei Pandaa tuoda Suomeen.
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/fiat-500-ja-fiat-panda-kevythybrideina/Tuo on vanha artikkeli..
No jos eivät tuo niin se ei ole mikään ongelma. Eräässä Fiat -liikkeessä joskus 2 vuotta sitten asioidessani kuulin kun myyjä sanoi että yksi asiakas haluaa neliveto -Pandan. Yrittivät sen tuoda jotakin kautta hänelle.
Ja ainakin vähänkäytettyjä malleja, joita ei Suomessa myydä uutena, esim. Kamux tuo kyllä maahan jos asiakas niin haluaa. Heillä näkyi olevan joskus myynnissä ainakin 2 kpl uudehkoa Tipo sedan mallia, Ruotsista tuotuja. Suomeenhan ei porrasperä Tipoja ole uutena tuotu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on vanha artikkeli..
No jos eivät tuo niin se ei ole mikään ongelma. Eräässä Fiat -liikkeessä joskus 2 vuotta sitten asioidessani kuulin kun myyjä sanoi että yksi asiakas haluaa neliveto -Pandan. Yrittivät sen tuoda jotakin kautta hänelle.
Ja ainakin vähänkäytettyjä malleja, joita ei Suomessa myydä uutena, esim. Kamux tuo kyllä maahan jos asiakas niin haluaa. Heillä näkyi olevan joskus myynnissä ainakin 2 kpl uudehkoa Tipo sedan mallia, Ruotsista tuotuja. Suomeenhan ei porrasperä Tipoja ole uutena tuotu.Jossain uudehkossa TM lehdessä oli juttua kaasuautoista. Niitähän tekee enää Vag ja FCA. Artikkelin mukaan maahantuoja harkitsee Fiatin kaasuautojen tuomista Suomeen. Tietääkseni ainakin Pandasta on kaasuversio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossain uudehkossa TM lehdessä oli juttua kaasuautoista. Niitähän tekee enää Vag ja FCA. Artikkelin mukaan maahantuoja harkitsee Fiatin kaasuautojen tuomista Suomeen. Tietääkseni ainakin Pandasta on kaasuversio.
Näytä jokin vinkki, että Panda tulee suomeen. Tipot tulivat, Panda ei.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näytä jokin vinkki, että Panda tulee suomeen. Tipot tulivat, Panda ei.
Tuossa TM:ssa jota työpaikan taukohuoneessa luin, ei mainittu Pandasta mutta yleisesti Fiatin kaasuautoista että maahantuoja harkitsee maahantuontia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa TM:ssa jota työpaikan taukohuoneessa luin, ei mainittu Pandasta mutta yleisesti Fiatin kaasuautoista että maahantuoja harkitsee maahantuontia.
On harkinnut, no se ei vielä sano mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve132980Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U461961SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1011753Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1411743Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin821473- 711016
Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse
Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän11938Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä189934- 58840
- 18814