Pandakin sai lievän faceliftin. Ulkonäöllisesti ei paljon uudistunut (mm. parhaiten varusteltuun malliin kosketusnäyttö). Sport malli valikoimissa ja saikohan Cross mallin myös etuvetoisena nelivedon rinnalla. Vanhan 1.2 koneen tilalle tuli kevythybridi. Aikaisempi 0.9 twinair ilmeisesti myös valikoimissa nelivetoiseen. Minkähän takia sympaattista, persoonallista Pandaa ei tuoda Suomeen? Mielestäni kiehtovin a-segmentin auto ja 5-ovisena käytännöllisempi kuin esim. 500. Nelivetokin Suomen oloihin sopiva.
Panda uudistui
11
148
Vastaukset
- Anonyymi
Fiat Panda ja Fiat Tipo ovat tulossa Suomeen keväällä 2021.
Olen kysynyt Delta Autosta.- Anonyymi
Hyvä juttu. Vain vähän myynnissä uudehkoja Pandoja Suomessa. Hintapyynnöt kovia kun tarjontaa vähän.
- Anonyymi
Morjens. Mistäköhän Deltasta olet kysynyt asiaa??
- Anonyymi
Kosketusnäytön saa ulkomailla 500 € lisähintaan, mutta keskituuletussuuttimet ei silloin ilmeisesti säädettävissä kun näyttö niiden tilalla. Niin taisi olla jossain ulkomaan sivustolla.
Kiinnostais koeajaa Panda onko niin hyvä ajaa mitä jossain testeissä kehuttu. Näkyvyyttä, halllintalaitteita myös kehuttu. Vanha mallihsn perustaltaan on mutta kiehtovampi auto kuin vaikkapa viis'satanen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kosketusnäytön saa ulkomailla 500 € lisähintaan, mutta keskituuletussuuttimet ei silloin ilmeisesti säädettävissä kun näyttö niiden tilalla. Niin taisi olla jossain ulkomaan sivustolla.
Kiinnostais koeajaa Panda onko niin hyvä ajaa mitä jossain testeissä kehuttu. Näkyvyyttä, halllintalaitteita myös kehuttu. Vanha mallihsn perustaltaan on mutta kiehtovampi auto kuin vaikkapa viis'satanen.Oletko nyt ihan varma, että sait oikeaa tietoa, minä kysyin myös Deltasta Turussa eikä siellä tiedetty Pandan tulevan suomeen, uudistetut Tipot, Cross, hatsback ja farkku kylläkin. Hienoahan se olisi jos tulisi Pandakin, nythän on kevät ja kysyin sitä vasta, eivätkä vieläkään varmaa ajankohtaa tarkemmin tienneet, on se kyllä hidasta Fiatilla, ei edes hintoja Fiatin sivuilla, veikkaan että kesään menee,.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko nyt ihan varma, että sait oikeaa tietoa, minä kysyin myös Deltasta Turussa eikä siellä tiedetty Pandan tulevan suomeen, uudistetut Tipot, Cross, hatsback ja farkku kylläkin. Hienoahan se olisi jos tulisi Pandakin, nythän on kevät ja kysyin sitä vasta, eivätkä vieläkään varmaa ajankohtaa tarkemmin tienneet, on se kyllä hidasta Fiatilla, ei edes hintoja Fiatin sivuilla, veikkaan että kesään menee,.
Ainakin tuossa artikkelissa sanotaan ettei Pandaa tuoda Suomeen.
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/fiat-500-ja-fiat-panda-kevythybrideina/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin tuossa artikkelissa sanotaan ettei Pandaa tuoda Suomeen.
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/fiat-500-ja-fiat-panda-kevythybrideina/Tuo on vanha artikkeli..
No jos eivät tuo niin se ei ole mikään ongelma. Eräässä Fiat -liikkeessä joskus 2 vuotta sitten asioidessani kuulin kun myyjä sanoi että yksi asiakas haluaa neliveto -Pandan. Yrittivät sen tuoda jotakin kautta hänelle.
Ja ainakin vähänkäytettyjä malleja, joita ei Suomessa myydä uutena, esim. Kamux tuo kyllä maahan jos asiakas niin haluaa. Heillä näkyi olevan joskus myynnissä ainakin 2 kpl uudehkoa Tipo sedan mallia, Ruotsista tuotuja. Suomeenhan ei porrasperä Tipoja ole uutena tuotu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on vanha artikkeli..
No jos eivät tuo niin se ei ole mikään ongelma. Eräässä Fiat -liikkeessä joskus 2 vuotta sitten asioidessani kuulin kun myyjä sanoi että yksi asiakas haluaa neliveto -Pandan. Yrittivät sen tuoda jotakin kautta hänelle.
Ja ainakin vähänkäytettyjä malleja, joita ei Suomessa myydä uutena, esim. Kamux tuo kyllä maahan jos asiakas niin haluaa. Heillä näkyi olevan joskus myynnissä ainakin 2 kpl uudehkoa Tipo sedan mallia, Ruotsista tuotuja. Suomeenhan ei porrasperä Tipoja ole uutena tuotu.Jossain uudehkossa TM lehdessä oli juttua kaasuautoista. Niitähän tekee enää Vag ja FCA. Artikkelin mukaan maahantuoja harkitsee Fiatin kaasuautojen tuomista Suomeen. Tietääkseni ainakin Pandasta on kaasuversio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossain uudehkossa TM lehdessä oli juttua kaasuautoista. Niitähän tekee enää Vag ja FCA. Artikkelin mukaan maahantuoja harkitsee Fiatin kaasuautojen tuomista Suomeen. Tietääkseni ainakin Pandasta on kaasuversio.
Näytä jokin vinkki, että Panda tulee suomeen. Tipot tulivat, Panda ei.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näytä jokin vinkki, että Panda tulee suomeen. Tipot tulivat, Panda ei.
Tuossa TM:ssa jota työpaikan taukohuoneessa luin, ei mainittu Pandasta mutta yleisesti Fiatin kaasuautoista että maahantuoja harkitsee maahantuontia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa TM:ssa jota työpaikan taukohuoneessa luin, ei mainittu Pandasta mutta yleisesti Fiatin kaasuautoista että maahantuoja harkitsee maahantuontia.
On harkinnut, no se ei vielä sano mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1252611Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/522008Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341750Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee191638- 1141538
- 1381288
Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441015Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su811008"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!46952Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29897