Pandakin sai lievän faceliftin. Ulkonäöllisesti ei paljon uudistunut (mm. parhaiten varusteltuun malliin kosketusnäyttö). Sport malli valikoimissa ja saikohan Cross mallin myös etuvetoisena nelivedon rinnalla. Vanhan 1.2 koneen tilalle tuli kevythybridi. Aikaisempi 0.9 twinair ilmeisesti myös valikoimissa nelivetoiseen. Minkähän takia sympaattista, persoonallista Pandaa ei tuoda Suomeen? Mielestäni kiehtovin a-segmentin auto ja 5-ovisena käytännöllisempi kuin esim. 500. Nelivetokin Suomen oloihin sopiva.
Panda uudistui
11
110
Vastaukset
- Anonyymi
Fiat Panda ja Fiat Tipo ovat tulossa Suomeen keväällä 2021.
Olen kysynyt Delta Autosta.- Anonyymi
Hyvä juttu. Vain vähän myynnissä uudehkoja Pandoja Suomessa. Hintapyynnöt kovia kun tarjontaa vähän.
- Anonyymi
Morjens. Mistäköhän Deltasta olet kysynyt asiaa??
- Anonyymi
Kosketusnäytön saa ulkomailla 500 € lisähintaan, mutta keskituuletussuuttimet ei silloin ilmeisesti säädettävissä kun näyttö niiden tilalla. Niin taisi olla jossain ulkomaan sivustolla.
Kiinnostais koeajaa Panda onko niin hyvä ajaa mitä jossain testeissä kehuttu. Näkyvyyttä, halllintalaitteita myös kehuttu. Vanha mallihsn perustaltaan on mutta kiehtovampi auto kuin vaikkapa viis'satanen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kosketusnäytön saa ulkomailla 500 € lisähintaan, mutta keskituuletussuuttimet ei silloin ilmeisesti säädettävissä kun näyttö niiden tilalla. Niin taisi olla jossain ulkomaan sivustolla.
Kiinnostais koeajaa Panda onko niin hyvä ajaa mitä jossain testeissä kehuttu. Näkyvyyttä, halllintalaitteita myös kehuttu. Vanha mallihsn perustaltaan on mutta kiehtovampi auto kuin vaikkapa viis'satanen.Oletko nyt ihan varma, että sait oikeaa tietoa, minä kysyin myös Deltasta Turussa eikä siellä tiedetty Pandan tulevan suomeen, uudistetut Tipot, Cross, hatsback ja farkku kylläkin. Hienoahan se olisi jos tulisi Pandakin, nythän on kevät ja kysyin sitä vasta, eivätkä vieläkään varmaa ajankohtaa tarkemmin tienneet, on se kyllä hidasta Fiatilla, ei edes hintoja Fiatin sivuilla, veikkaan että kesään menee,.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko nyt ihan varma, että sait oikeaa tietoa, minä kysyin myös Deltasta Turussa eikä siellä tiedetty Pandan tulevan suomeen, uudistetut Tipot, Cross, hatsback ja farkku kylläkin. Hienoahan se olisi jos tulisi Pandakin, nythän on kevät ja kysyin sitä vasta, eivätkä vieläkään varmaa ajankohtaa tarkemmin tienneet, on se kyllä hidasta Fiatilla, ei edes hintoja Fiatin sivuilla, veikkaan että kesään menee,.
Ainakin tuossa artikkelissa sanotaan ettei Pandaa tuoda Suomeen.
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/fiat-500-ja-fiat-panda-kevythybrideina/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin tuossa artikkelissa sanotaan ettei Pandaa tuoda Suomeen.
https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/fiat-500-ja-fiat-panda-kevythybrideina/Tuo on vanha artikkeli..
No jos eivät tuo niin se ei ole mikään ongelma. Eräässä Fiat -liikkeessä joskus 2 vuotta sitten asioidessani kuulin kun myyjä sanoi että yksi asiakas haluaa neliveto -Pandan. Yrittivät sen tuoda jotakin kautta hänelle.
Ja ainakin vähänkäytettyjä malleja, joita ei Suomessa myydä uutena, esim. Kamux tuo kyllä maahan jos asiakas niin haluaa. Heillä näkyi olevan joskus myynnissä ainakin 2 kpl uudehkoa Tipo sedan mallia, Ruotsista tuotuja. Suomeenhan ei porrasperä Tipoja ole uutena tuotu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo on vanha artikkeli..
No jos eivät tuo niin se ei ole mikään ongelma. Eräässä Fiat -liikkeessä joskus 2 vuotta sitten asioidessani kuulin kun myyjä sanoi että yksi asiakas haluaa neliveto -Pandan. Yrittivät sen tuoda jotakin kautta hänelle.
Ja ainakin vähänkäytettyjä malleja, joita ei Suomessa myydä uutena, esim. Kamux tuo kyllä maahan jos asiakas niin haluaa. Heillä näkyi olevan joskus myynnissä ainakin 2 kpl uudehkoa Tipo sedan mallia, Ruotsista tuotuja. Suomeenhan ei porrasperä Tipoja ole uutena tuotu.Jossain uudehkossa TM lehdessä oli juttua kaasuautoista. Niitähän tekee enää Vag ja FCA. Artikkelin mukaan maahantuoja harkitsee Fiatin kaasuautojen tuomista Suomeen. Tietääkseni ainakin Pandasta on kaasuversio.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossain uudehkossa TM lehdessä oli juttua kaasuautoista. Niitähän tekee enää Vag ja FCA. Artikkelin mukaan maahantuoja harkitsee Fiatin kaasuautojen tuomista Suomeen. Tietääkseni ainakin Pandasta on kaasuversio.
Näytä jokin vinkki, että Panda tulee suomeen. Tipot tulivat, Panda ei.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näytä jokin vinkki, että Panda tulee suomeen. Tipot tulivat, Panda ei.
Tuossa TM:ssa jota työpaikan taukohuoneessa luin, ei mainittu Pandasta mutta yleisesti Fiatin kaasuautoista että maahantuoja harkitsee maahantuontia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa TM:ssa jota työpaikan taukohuoneessa luin, ei mainittu Pandasta mutta yleisesti Fiatin kaasuautoista että maahantuoja harkitsee maahantuontia.
On harkinnut, no se ei vielä sano mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant1522851Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.272754- 1801607
- 2051475
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig3121396- 971363
Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,671174Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �151168Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja711118- 711041