Strausin pariskunta

Anonyymi

olivat niin rakastuneet toisiinsa että kirjoittivat toisilleen joka päivä erossa ollessaan. Titanicin upotessa rva Straus hukkui vaikka ekan luokan naiset pääsivät pelastuslauttoihin ekana. Hän ei halunnut jättää miestään!

Suurten tapahtumien kohdatessa rakkauden voimaa koetellaan. Mitenhän mulle kävisi kun nyt täälläkin vaan pyörin tunteista riippumatta.

Hyvää Tapaninpäivää lukijoille 👍🎄

8

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tunteista riippumatta? Missä mieli, siellä sydän; vaikka sitten lopulta merenpohjassa. Kuitenkin yhdessä.

      Hyvää Tapaninpäivää!
      Tosiaan.

    • Anonyymi

      Ehkä sun pitäisi pyöriä vähemmän täällä niin saisit ehkä kanavoitua tunteet niin että se niiden kohdekin saisi ne tietoonsa. Loppujen lopuksi vain mielikuvitus on rajana niiden kertomiseen tai esille tuomiseen nykyisin. Voi olla joskus hienovaraista ja varovaista tunnustelua jos tunteista kertominen on vaikeaa. Hyvää Tapanin päivää sinnekkin!

      • Anonyymi

        Tähän täytyy sanoa, että aloittaja fanittaa hiljaisempaa miestä. Myös henkilökohtaisesti suunnatut neuvot osuvat täällä harvoin oikeaan kun taustoja ei tunne.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tähän täytyy sanoa, että aloittaja fanittaa hiljaisempaa miestä. Myös henkilökohtaisesti suunnatut neuvot osuvat täällä harvoin oikeaan kun taustoja ei tunne.

        Se on kyllä totta.


    • Anonyymi

      Rakasta puolisoasi, se on hyvä neuvo. Muu on turhaa, unelmoida tietysti saa.

      • Anonyymi

        Aloittajalla ei ole puolisoa. Kannattaa itse noudattaa omia neuvojaan eikä ohjeistaa muita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloittajalla ei ole puolisoa. Kannattaa itse noudattaa omia neuvojaan eikä ohjeistaa muita.

        Jos kirjoitat naimisissa olevista, eikö ole hieman hassua rinnastaa omat tunteesi tuollaiseen pariin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aloittajalla ei ole puolisoa. Kannattaa itse noudattaa omia neuvojaan eikä ohjeistaa muita.

        Ja itse en ole verrannut rakkauttani tuohon asetelmaan, joten voin neuvoa aivan, mitä tykkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8585
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8483
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      6583
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6190
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5258
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4295
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4130
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4073
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3859
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      69
      3750
    Aihe