Olen muunsukupuolinen Jumalan lapsi

Anonyymi

Sain syntyä uskovaiseen kotiin keskimmäisenä lapsena. Syntymässä minulle annettiin miehen keho. Sain varttua rakastavassa kodissa suuren sisarusparven keskellä. Aikuistuessaan sisälläni alkoi varmistua ajatus, ettei minulla ole välttämättä sukupuolea lainkaan, tai en vain mahdu mies/nainen jaotteluun. Sukuvälineet kyllä löytyivät, mutta ne eivät toimineet niin kuin normaalisti miehillä toimivat. Alkoi varmistumaan se, että olen aseksuaali. Vähitellen kypsyi ajatus siitä, ettei minulla ole ehkä sukupuolta ollenkaan. En ollut sinut miehisen kroppani kanssa.

Elämä uutena ihmisenä.
Sain kuulla läheisen transaktiivin kautta, miten voisin päästä sukupuolen korjaukseen. Tarkoituksena ei ollut vaihtaa sukupuolta, vaan häivyttää se. Niimpä pitkällisen prosessin jälkeen pääsin korjattavaksi. Minulta poistettiin sukuelimet. Niistä ei edes pyritty korjaamaan naisten kaltaisia. Ei ollut tarvetta, koska en edes tiedä, miltä kiihotus, tai orgasmi tuntuu. Olen nyt aidosti sukupuoleton nimeäni myöten.

Oli vaikea tottua uuteen.
Nimittäin juoksulenkeillä tai pidemmillä matkoilla saatoin käydä puskapisulla. Enää se ei tietty ole mahdollista. Jonkin aikaa tosin kesti, että tajusin, että nyt mun täytyy miettiä tarkemmin lenkit ja niihin varautuminen.

Vl liike ja etenkin perhe hyväksyy mut.
Kotona minua ei syrjitä. Saan edelleenkin nauttia samasta evankeliumista, kuin ennenkin. Seuroissa voin edelleen käyttää miesten vessaa, joskin pisuaareja en tietty pysty enää käyttää. Moni kutsuu mua vielä vanhalla nimellä, mutta ei se haittaa. Kyllä minä sitäkin nimeä tottelen. Virallinen nimeni on kuitenkin nyt sukupuolineutraali :)

0

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. 20v on otettu kiinni

        Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
        Savonlinna
        168
        10330
      2. Mitä meidän välillä

        Tapahtuu lopulta?
        Ikävä
        55
        2823
      3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

        16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
        Maailman menoa
        81
        2539
      4. 85
        2371
      5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

        https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
        Maailman menoa
        147
        2104
      6. Savonlinnan murhapolttaja romani

        Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
        Maailman menoa
        243
        1937
      7. Ei me taideta

        Pystyä kokonaan olemaan erossa.
        Ikävä
        44
        1402
      8. Kun aika on oikea niin

        Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
        Ikävä
        13
        1385
      9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

        Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
        Maailman menoa
        115
        1197
      10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

        Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
        Tv-sarjat
        34
        873
      Aihe