jonka kainalossa istut takan ääressä, ja sen ymmärtää, että et ole lisälämmön tarpeessa ollenkaan. Ja minä täällä olen vain luulemassa milloin mitäkin ja kutsun sitä haaveilemiseksi. Naisesta, jonka ajatuksissa tuskin olen edes vilahtanut. Myönnän, säälittäväähän tämä on, ja ymmärrän sen itsekin, ainakin toisinaan. Nyt sen paremmin tajuan, että rakastumisessa on kyse jonkinasteista hulluudesta. Ja sitten nolaan itseni yhä pahemmin hänen edessään, yhä uudelleen. Häpeän noidankehä.
Onhan sulla siellä oma kulta
Anonyymi
58<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Erittäin tuttua. Ihan naurettavaa haaveilla jostakin jota ei ikinä tule saamaan. Kunpa saisi vielä päähäni sen mahtumaan mutta ei.
Mistä sen tietää saako jonkun vai ei? Mä en ainakaan vielä tiedä saanko hänet kun en ole kysynyt. En ole ap.
Kirjoitin omasta tilanteesta.
Enää en tiedä haluanko ees hänet. Liian vaikeaa.
Ei yhtään sellaista mitä halusin. Pettyy vaan, aina vaan uudestaan. Nyt ei jaksa enää...henkisesti liian raskasta.
Miten sä oot pettynyt?
Ei jatkoon!!!!
Olen rakastunut nainen
Tunnistan ja tunnustan hullaantumisen
Haluaisin myös kokea sen vastapuolelta
Aidon rakkauden
Kuka on se onnellinen? Vastaa rehellisesti.
Miksi ette ihmiset sano ja kysy asioita suoraan? Kerran kirpaisee ja sillä selvä.
Nukun eri kerroksessa ns. Kultani kanssa.
Miksi?
Ei tulla enää toimeen. Ei koketa toisiimme. Haluan vaan pois tästä itseluodusta vankilasta.
Et ole ainoa, Samassa sängyssä me nukumme miehen kanssa , mutta muuta ei ole siellä tapahtunut yli 10 vuoteen. Eikä pitänyt sylissä. Lisäksi mies on pettänyt minua.
Kaikki ei aina ole sitä, miltä näyttää. Kannattaa selvittää tilanne. Saattaa olla naiselle arka asia ettei edes oma mie enää häntä halua. Itseluottamus ei siinä vaiheessa ole paras mahdollinen enää, sattuneista syistä
Voi sua. Haaveilet toisesta miehestä? Minusta?
No et se sinä ole , mutta kyllä haaveilen. Olen oppinut taas varovasti haaveilemaan asioista. Välillä meni monta vuotta tavallaan sumussa. En enää jaksanut tehdä turhia aloitteita, en kestänyt jatkuvaa torjuntaa ja pettymystä. Tiedätkö miltä tuntuu, kun koittaa varovasti ihan pienesti koskettaa toisen kättä ja tämä toinen huitaisee kätesi pois?
Olen rikki, palasina, ollut jo niin monta vuotta. Itseluottamukseni on nollassa. Ja se ei näy päälle päin.
Sama kohtalo. Mies pettänyt. Sanonut myös monta vuotta että ei rakasta. En tiedä uskonko enää mitä hän sanoo. Haluaisin kokea sen että minua rakastetaan ehdoitta. Riittäisin omana itsenäni.
Luulen, etten enää uskalla edes yrittää, vaikka kovasti haaveilenkin. Ongelma on ollut muutaman vuoden tavallaan taka-alalla, kun on ollut isompia ongelmia lapsen kanssa. Mutta parisuhteessa hylätyksi tuleminen ja riittämättömyys naisena painavat mieltä. Arjen jaksan juuri ja juuri . Onneksi on helppo ja yksinkertainen työ, jossa ei tarvitse juuri ajatella.
Mutta säälittävä, vanha , ruma läski olen, se on se fakta josta lähdetään
Vaikeita tilanteita joiden kanssa elää. Henkinen yksinäisyys on raskainta. Kaipaisi aitoa yhteyttä.
Mitä jos aloitat kuntokuurin ja laihdutat hieman? Piristyt itsekin.
Olen suunnilleen jatkuvalla laihiksella
Minulla on työ, jossa pitää olla reipas ja pirteä ja tehokas. Työ pitää pääni pinnalla niinsanotusti. Ja rakkaat harrastukseni
Järki sanoo, että vika ei ole minussa. On asioita, joille ei voi tehdä mitään ja joihin ei voi vaikuttaa, vaikka haluasi. Joskus on kuitenkin olo, että olen ansassa, mistä en pääse pois.
Niin on, mutta eipä tule istuttua takan ääressä kainalossa. Istun ja mietin mitä hän tekee nyt, missä menee. Toki itsekin voisin miettiä miten olen hölmöillyt hänen takiaan. Hölmöilin rakkaudesta, enkä kadu.
Ei mulle ole ketään eikä edes takkaa.
mulla on takka, muttei ukkoa 😅😂 no se on varmaan yhtä paha asia!
Ruvetkaa voimistelemaan ja liikkumaan lenkillä hyvät naiset. Mitä te siinä menetätte? Ette mitään ja liiat kilot karisee pois. Mieli paranee, kun on saavutettava päämäärä. Miehenä en anna periksi. Käyn lenkillä aina kun töiltäni ehdin. Luonnossa on rauha ja mieli kirkastuu. Yksinäinen olen nyt, mutta en ole aina ollut. Meillä kaikilla on takka sisällämme, joka roihuaa, kun annamme tilaa rakkaudelle. Tarkoitus pyhittää keinot.
Keskustelet taas itseksesi? Eikö sinun pitäisi olla siellä lenkilläs eikä netissä jauhamassa jaskaa?
Asiaa. Vaikeaa tosin voi olla tuo liikkeellä lähtö joskus ;)
Hyvin kyllä sanoit tälle trollilaumalle.
Takkalainaks..https://youtu.be/2vaZwHYvADk
joutaa.
Sulla on oikeus sun tunteisiin , oikeasti.
Siinä ei ole mitään noloa , eikä niille tunteille voi oikein mitään , ne vaan tulevat.
Vaikka järki sanois mitä.
Tämäkin nauhoite vertailussa nyt...
Buhaha
Buahahaa
En istu takan äärellä yksin enkä kaksin. En tarvitse muiden lämpöä. En uskalla edes mennä eteenpäin, enkä haluakaan, vaikka järki sanoisi.
Höpöhöpö, mitään nolaa! :)
Et sinä ole itseäsi nolannut. Kyllä mun kainalossa on tilaa yhdelle ja takka on.
Olet seksipeto sinäkin. Miksi näin?
Se alkoi viattomasti kauan aikaa sitten.
Naiset voivat olla vaikeita. Suosittelen sydämellisesti kääntymään Herran sanaan. Eikä tämä ole valitettavasti edes vitsi. Sitä oppii kaikenlaista kun ikää tulee :)
Kulta
Herään vasta
Olen oppimassa
Jos annat mun on oma itteni, se on hyvä
Mene hoithoon.
Se ois sunnuntai, mennäänkö kirkkoon?
Sana = Logos = Word jne
Tottakai !
Asioissa on aina monta puolta.
Yhteyden säilyttäminen olisi ollut tärkeää.
Ei tarvitsisi nyt siinä keksiä juttuja olemattomista takoista ja ties mistä.
Kun on kyse kahdesta ihmisestä niin molemmilla on oma osuutensa kaikkeen.
Niin sinullakin. Sinä itse katkaisit yhteyden, viitsimättä tietää / kysyä tilannetta.
Katkaisin kyllä yhteyden ja kylmäksi nopeasti muutuin silloin ja tiedän miksi ja mikä voima ajoi silloin minua , monta tekijää kulhoa heilutti ja miksi minkä tähden , siihen vastaus on. Nopealla aikataululla kaikki silloin eteni ja ihmekös tuo vauhtisokeus yli äyräiden.
Toivottavasti TIEDÄT mistä kirjoitat etkä vain OLETA.
10
peukku Oy.
Oletko tehnyt mitä itse asian suhteen vai onko kaikki tässä että kirjoitat hänestä ikävään sävyyn. Kannattaa miettiä.
Satu on varattu
Oletko käynyt hänen kotonaan vai mistä päättelet että siellä on takka ?
Näkeehän sen jo kaukaa, jos savu nousee piipusta!
Voihan se olla saunankun sauhu.
Sinun mielestä piipusta nouseva sauhu voi ola ainoastaan takasta tulevaa :))
Ja paljun.
Mää nää ainaki !
Oletko puhetaidoton.?
En , sinä ?
Kello aika , talkka aika ,niin soitan ;)