Jo usean vuoden on terrorisoinut tämä toppahousu ihmisten rauhaa. Voisiko joku hänen ystävä ( jos sellaisia hänellä enää on ) selittää hänelle hänen tekevän itsestään idiootin moisella käytöksellään. Voisi myös harkita takaisin maalle muuttoa jos ei sopeudu kaupunkiin?
Toppahousu farmari Volvon romulla oireilee Kuopion kaduilla
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei saa moittia, varmaan saa traumoja.
- Anonyymi
Siitä on jo kotvasen aikaa, kun ajelin Prismalta KYSiä kohti. Joku Volvo-pöpi päätti lähteä ohittamaan oikealta puolelta minua ja edellä ajavaa autoa. Me ja edellä ajava oltiin itse oikean puoleisella kaistalla ja tämä idiootti ohitti meidät siis ajamalla perkeleen kovaa sen Teknian tms. bussipysäkin kautta. Oli pienestä kiinni, että bussipysäkki ei olisi riittänyt ja idiootti olisi lentänyt autoineen jorpakkoon.
- Anonyymi
joo tämä amish voisi pakata ja ajaa takaisin maalle sillä romulla
- Anonyymi
Rasistiset viestit ja rasistiset ilmaukset ovat Suomi24:n keskusteluissa kielletty.
- Anonyymi
Yksi volvo-idiootti on jäänyt vuosien takaa mieleen. Kiihdytin pikku-Suzukilla moottoritielle kiihdytyskaistalta ja takana tullut volvo, taisi olla joku S40 tai V40, olikohan peräti farmari, heitti heti suoriltaan moottoritien ohituskaistalle.
Varmaan arveli, että Suzuki ei jaksa kiihtyä siihen sallittuun sataseen, mutta kiihtyyhän se Suzukikin kolmosvaihteella kenkää antaen kiihdytyskaistan puitteissa vähintään siihen sataseen, niin että Volvo jäi jo selvästi taakse.
Volvokuski siellä takana palasi sitten takaisin oikealle kaistalle, mutta ilmeisesti "häviö" Suzukille poltti jotain proppuja volvokuskin päästä, kun kohta ohitti sitten erittäin läheltä aivan tahallaan ajaen miltei kylki kyljessä kiinni niin että sora vain rapisi autoni kylkeen ja lähti menemään selvää ylinopeutta horisonttiin häviten...
Mitä minun olisi pitänyt tehdä ettei Volvokuski olisi suuttunut? Olisiko minun pitänyt tahallaan kiihdyttää mahdollisimman hitaasti moottoritielle, että volvon suorituskyky olisi riittänyt minun ohitukseen heti kiihdytyskaistan kohdalla? Eihän kiihdytyskaista ole matelua varten, vaan... no kiihdytystä varten muun liikennevirran mukaiseen nopeuteen!- Anonyymi
Kyllä Volvon suorituskyky suikille ois riittänyt mutta nämä ajaa 30v vanhoilla isoilla romuilla joissa on pakari rikki tai rikottu. Poliisilla olisi ainakin 10 syytä lopettaa näiden junnujen ajo. Ottakaa videoo kun ne ajaa laittomasti ja viekää pätkä laitokselle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Volvon suorituskyky suikille ois riittänyt mutta nämä ajaa 30v vanhoilla isoilla romuilla joissa on pakari rikki tai rikottu. Poliisilla olisi ainakin 10 syytä lopettaa näiden junnujen ajo. Ottakaa videoo kun ne ajaa laittomasti ja viekää pätkä laitokselle.
enpä tiedä kannattaako tästä yhteiskunnasta tehdä DDR 2.0 dystopiaa... jostain syystähän ne toisten kyttäys-yhteiskunnat meni nurin jo vuosikymmeniä sitten...
- Anonyymi
Volvon Navetta- mallista lienee kysymys?
- Anonyymi
Toppahousulla tietenkin navetta. Olisiko 740 farmari ja sininen on väri. Mukana ajaa monesti yhtä vanha bemarin romu ehkä 500:n.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toppahousulla tietenkin navetta. Olisiko 740 farmari ja sininen on väri. Mukana ajaa monesti yhtä vanha bemarin romu ehkä 500:n.
Ei kait niillä nyt topphousuja oo, lämpimiä autoja Volvot, tuloo viellä kuuma.
- Anonyymi
Taas heikkolahjaisilla vähä-osaisilla liikennekuri hukassa Kuopion kaduilla. Romu volvoilla koettavat pullistunutta egoansa saada tälle Tellukselle mahtumaan, mut ei millään mahdu ja kuitenkin itsetunto on niin pieni, että se mahtuu avaimen reiästä. No, onhan siellä joskus joku muukin kuski jolla puberteetti venähtänyt pitkäksi. Ei ole mitään järkevää syytä huudattaa auton moottoria kova äänisesti 24/7 keskellä kaupunkia. Raukkoja ressukat ovat, lapsena varmaan ollut lelut patterin välissä ja ikkunat metsään päin. Kuvittelevat kai saavansa jotain ihailua oireillaan, sääliä idiootit oikeesti tarvitsevat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p416105Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3095054Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604854Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1364662Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil193887Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192404Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32178Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill251792- 731782
- 2191488