Älkää kuunnelko demonipesää!

Saalemin pastori-ko nimimerkillä kirjoittelija on todellinen demonipesä, joka ui syvällä synnin meressä. Hän on läpeensä perkeleiden riivaama ja imee ihan imurin tavoin lisää demoneja sydämeensä.
Noin syvälle synnin syövereihin tuskin kukaan haluaa. Hän herjaa ehtimiseen Jumalan lapsia. Se on hänen työ, mitäpä muutakaan demonipesältä voi odottaa. Hänen panettelunsa kannattaa jättää omaan arvoonsa. Ei hän ole Kristuksessa!
788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Matt
12:32 Ja jos joku sanoo sanan Ihmisen Poikaa vastaan, niin hänelle annetaan anteeksi; mutta jos joku sanoo jotakin Pyhää Henkeä vastaan, niin hänelle ei anteeksi anneta, ei tässä maailmassa eikä tulevassa

Äänestä
  • Sun syntejä ei oo anteeksi annettu, koska seisot vankkumattomasti pilkkaajien penkillä. Sinun sydämessäsi on liuta demoneja ja se näkyy kauas. Et ole elävässä uskossa!

    Äänestä

Ne jotka uskovat heihin jotka jakelevat syntejä anteeksi kuin liukuhihnalta ovat perkeleen lapsia.

Äänestä

Tämn aloituksen tekijä: Toivottavasti et herää enää paatumuksestasi, sillä menettäisit järkesi. Vielä enemmän kuin jo olet menettänyt.

Hebr
10:26 Sillä jos me tahallamme teemme syntiä, päästyämme totuuden tuntoon, niin ei ole enää uhria meidän syntiemme edestä,
10:27 vaan hirmuinen tuomion odotus ja tulen kiivaus, joka on kuluttava vastustajat.
10:28 Joka hylkää Mooseksen lain, sen pitää armotta kahden tai kolmen todistajan todistuksen nojalla kuoleman:
10:29 kuinka paljoa ankaramman rangaistuksen luulettekaan sen ansaitsevan, joka tallaa jalkoihinsa Jumalan Pojan ja pitää epäpyhänä liiton veren, jossa hänet on pyhitetty, ja pilkkaa armon Henkeä!

Äänestä
  • "Tämn aloituksen tekijä: Toivottavasti et herää enää paatumuksestasi, sillä menettäisit järkesi. Vielä enemmän kuin jo olet menettänyt."

    Näin voi sanoa toiselle vain läpeensä paatunut demonipesä. Uskovaiset tahtoisi, että kaikki sais parannuksen armon. Demonipesä (syntisäkki) tahtoo, että toinen nukkuis synnin unta.

    Äänestä

Tekisit monen onnelliseksi kun lopettaisit tänne kirjoittelut, Saalemin "mies"...
Olisiko mitenkään mahdollista jos tekisit sellaisen uudenvuoden lupauksen !?

Äänestä
  • Toivottavasti tekis sellasen lupauksen. Ei tollasen syntisäkin herjoja jaksa lukea. Demonit ovat ottaneet valtaansa koko ukon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saalemin pastori-ko nimimerkillä kirjoittelija on todellinen demonipesä, joka ui syvällä synnin meressä. Hän on läpeensä perkeleiden riivaama ja imee ihan imurin tavoin lisää demoneja sydämeensä.
Noin syvälle synnin syövereihin tuskin kukaan haluaa. Hän herjaa ehtimiseen Jumalan lapsia. Se on hänen työ, mitäpä muutakaan demonipesältä voi odottaa. Hänen panettelunsa kannattaa jättää omaan arvoonsa. Ei hän ole Kristuksessa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu