Asuuko Leppävirralla vielä omakotitalossa Mersu-Matilainen, tumma viiksekäs mersumies ja on ollut töissä Stora Ensolla sellupuolella Varkaudessa?
Mersu-Matilainen?
Anonyymi
8
1709
Vastaukset
- Anonyymi
Kuollut
- Anonyymi
Kuollut? Milloin? Ohoh, oli aika nuori vielä. 😥
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuollut? Milloin? Ohoh, oli aika nuori vielä. 😥
Ehkä noin 4 vuotta sitten
- Anonyymi
Onko hänellä poikaa?
- Anonyymi
Kyllä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä
Mikä pojan nimi mahtaa olla? Riittää ihan etunimen eka kirjainkin.
- Anonyymi
Antakaa kuolleen ihmisen levätä rauhassa ja älkää myöskään kyselkö hänen lapsistaan. Hävettää teidän puolesta tälläiset kirjoittelut.
- Anonyymi
Leipä jonossa näin viimeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 775943
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2895410Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984101- 522870
- 232575
- 1192060
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472020Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991747- 721281
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1581133