Työntäkää ne perkele läpeenne.
Korona-aikana myyjä valittaa että ostakaa.
Voi jumalauta. Eiköhän ole tärkrempiä raha reikiä. Raketit ammutaan ilmaan ja sitten vingutaan tukia. Ykskään raketti mun asunnon alla ammutaan syötän sen raketin.
En maksa vuokria metelistä.
Ilotulitus raketit
24
103
Vastaukset
- Anonyymi
Yhtenä päivänä vuodessa ja jollaki keittää yli.
Vähennä kiljun juontia ihan ensimmäiseksi.- Anonyymi
Kuule en juo mitään alkoholia. Syötän silti ne raketit
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuule en juo mitään alkoholia. Syötän silti ne raketit
Kannattaisiko siinä tapauksessa ottaa pikku kännit vaihtelun vuoksi? Voisi pipo höllääntyä vähäsen.
- Anonyymi
En halua näitä "ilotulitteita" yhtään ammuttavan!!!!
Eläimet pelkää niitä,siis osa koirista ja hevosista.
Paniikki/, järkyttävä uusivuosi 2019 kun koira meni shokkiin.
Pelot väheni vasta helmikuulla,mutta kesällä jos jokin paukahti niin kyllä oli arkana taas..
Pitäisi nämä paukuttelijat ajaa keskenään korpiin.- Anonyymi
Onko Varkautelaisilla paljonkin hevosia lemmikkinä? Mielestäni melko epätavallinen lemmikki kaupunkialueella.
- Anonyymi
Kyllä nämä koiranomistajat pitäisi ajaa keskenään korpiin!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä nämä koiranomistajat pitäisi ajaa keskenään korpiin!
Vailla aivotoimintaa tää !
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vailla aivotoimintaa tää !
Pitäisi nämä paukuttelijat ajaa keskenään korpiin,näin kommentoi koiranomistaja tuossa ylempänä,liekkö hänelläkään kovinkaan paljon tuota mainitsemaasi aivotoimintaa.
- Anonyymi
Ei mulla oo rahaa ostaa raketteja,joten älä mua syytä.
- Anonyymi
Palkansaajien tuloverotus kiristyy kaikissa tuloluokissa ensi vuonna. Elinkeinoelämän valtuuskunnan Evan verokoneen mukaan eniten nousee pienipalkkaisten verotus, kun 1 250 bruttona ansaitsevien verotus kiristyy 0,4 prosenttiyksikköä.
- Anonyymi
Jep, ja luonnoneläimet kärsii eniten eli linnut lentelevät paniikissa törmäillen ja osa kuolee sydäriin, samoin muut eläimet. Ihmistäkin stressaa pamaukset ja savunkatku, ja ympäristö roskaantuu. Lisänä vammat. Miksi ihmiskunta on edelleen niin idioottitasoa että näiden turhakkeiden myynti sallitaan?
- Anonyymi
Ihan kauheeta tuollainen kaikenlainen turha hauskanpito!!! Pitäisi ehdottomasti kieltää. Tälläisenä ankean harmaana aikana yksikin väriläiskä vaikka raketin muodossa kyllä puistattaa. Samalla listalle voisi laittaa kesäinen hupiveneily! Kalat kärsii ja luonto metelistä. Uiminenkin järvessä on kauheeta kun samalla huudetaan siellä ja kiljutaan! Laskettelu samoin aivan kauheeta ja turhaa mölinää. Kahviloita en samoin ymmärrä myös! Eikö niitä kahveja voisi juoda kotona!! Kaikenlainen elukoiden pito samoin aivan turhaa!! Elukoiden riistoa ja ihminen vaan ajaa omaa asiaansa. Lapset myös hirveitä. Nauravat ja varsinkin ne kun eivät ymmärrä elämää monesti tykkäävää hauskanpidosta kuten raketeista ja kaikesta muusta turhasta. Jos kaikki tuollainen turha hauskuu poistettaisiin maailma olisi kyllä takuulla parempi paikka.
- Anonyymi
Tyhmä olet jos ilo syntyy roinasta ja paukuttelusta. Äo on siis alle 100....
- Anonyymi
Entä jos viihtyy yksin eikä kärsi siitä?https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006094185.html tuntuu että muille on ongelma,jos joku viihtyy yksin??
- Anonyymi
Ostan aika paljon raketteja ja ammun ne missä huvittaa, oon aika varma etten syö yhtään rakettia..
- Anonyymi
Niin, ei varmaan kannatakkaan syödä, voi vatsa tulla melkolailla kipeäksi.
- Anonyymi
Verenimutusrakeetit on monien mielestä parhaita.
- Anonyymi
Olipa tämä kaupunginleivissä vielä oleva Reetta Kettunen ostamassa ilotulitteita WL oli kuva.Eipä noteerata Kettusia muutenkaan, niin näkee, miten möylä on tulittaa, vaikka Varkaus-kaupunki ei tulita.eipä ole esimerkillinen mitenkään.
- Anonyymi
ötsö
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut1214002Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi1793837Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi292606Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs82384100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es322163Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks41746Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa481362Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?
Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut731300Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä241271Ei ne päivät ole samanlaisia...
Toisena hymyillään ja katsellaan silmiin, toisena taas tuntuu ettei edes tunneta toisiamme, vältellään ja katseet ei vah35989