Ilotulitus raketit

Anonyymi

Työntäkää ne perkele läpeenne.
Korona-aikana myyjä valittaa että ostakaa.
Voi jumalauta. Eiköhän ole tärkrempiä raha reikiä. Raketit ammutaan ilmaan ja sitten vingutaan tukia. Ykskään raketti mun asunnon alla ammutaan syötän sen raketin.
En maksa vuokria metelistä.

24

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yhtenä päivänä vuodessa ja jollaki keittää yli.
      Vähennä kiljun juontia ihan ensimmäiseksi.

      • Anonyymi

        Kuule en juo mitään alkoholia. Syötän silti ne raketit


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuule en juo mitään alkoholia. Syötän silti ne raketit

        Kannattaisiko siinä tapauksessa ottaa pikku kännit vaihtelun vuoksi? Voisi pipo höllääntyä vähäsen.


    • Anonyymi

      En halua näitä "ilotulitteita" yhtään ammuttavan!!!!
      Eläimet pelkää niitä,siis osa koirista ja hevosista.
      Paniikki/, järkyttävä uusivuosi 2019 kun koira meni shokkiin.
      Pelot väheni vasta helmikuulla,mutta kesällä jos jokin paukahti niin kyllä oli arkana taas..
      Pitäisi nämä paukuttelijat ajaa keskenään korpiin.

      • Anonyymi

        Onko Varkautelaisilla paljonkin hevosia lemmikkinä? Mielestäni melko epätavallinen lemmikki kaupunkialueella.


      • Anonyymi

        Kyllä nämä koiranomistajat pitäisi ajaa keskenään korpiin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä nämä koiranomistajat pitäisi ajaa keskenään korpiin!

        Vailla aivotoimintaa tää !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vailla aivotoimintaa tää !

        Pitäisi nämä paukuttelijat ajaa keskenään korpiin,näin kommentoi koiranomistaja tuossa ylempänä,liekkö hänelläkään kovinkaan paljon tuota mainitsemaasi aivotoimintaa.


    • Anonyymi

      Ei mulla oo rahaa ostaa raketteja,joten älä mua syytä.

    • Anonyymi

      Palkansaajien tuloverotus kiristyy kaikissa tuloluokissa ensi vuonna. Elinkeinoelämän valtuuskunnan Evan verokoneen mukaan eniten nousee pienipalkkaisten verotus, kun 1 250 bruttona ansaitsevien verotus kiristyy 0,4 prosenttiyksikköä.

    • Anonyymi

      Jep, ja luonnoneläimet kärsii eniten eli linnut lentelevät paniikissa törmäillen ja osa kuolee sydäriin, samoin muut eläimet. Ihmistäkin stressaa pamaukset ja savunkatku, ja ympäristö roskaantuu. Lisänä vammat. Miksi ihmiskunta on edelleen niin idioottitasoa että näiden turhakkeiden myynti sallitaan?

    • Anonyymi

      Ihan kauheeta tuollainen kaikenlainen turha hauskanpito!!! Pitäisi ehdottomasti kieltää. Tälläisenä ankean harmaana aikana yksikin väriläiskä vaikka raketin muodossa kyllä puistattaa. Samalla listalle voisi laittaa kesäinen hupiveneily! Kalat kärsii ja luonto metelistä. Uiminenkin järvessä on kauheeta kun samalla huudetaan siellä ja kiljutaan! Laskettelu samoin aivan kauheeta ja turhaa mölinää. Kahviloita en samoin ymmärrä myös! Eikö niitä kahveja voisi juoda kotona!! Kaikenlainen elukoiden pito samoin aivan turhaa!! Elukoiden riistoa ja ihminen vaan ajaa omaa asiaansa. Lapset myös hirveitä. Nauravat ja varsinkin ne kun eivät ymmärrä elämää monesti tykkäävää hauskanpidosta kuten raketeista ja kaikesta muusta turhasta. Jos kaikki tuollainen turha hauskuu poistettaisiin maailma olisi kyllä takuulla parempi paikka.

    • Anonyymi

      Ostan aika paljon raketteja ja ammun ne missä huvittaa, oon aika varma etten syö yhtään rakettia..

      • Anonyymi

        Niin, ei varmaan kannatakkaan syödä, voi vatsa tulla melkolailla kipeäksi.


    • Anonyymi

      Verenimutusrakeetit on monien mielestä parhaita.

    • Anonyymi

      Olipa tämä kaupunginleivissä vielä oleva Reetta Kettunen ostamassa ilotulitteita WL oli kuva.Eipä noteerata Kettusia muutenkaan, niin näkee, miten möylä on tulittaa, vaikka Varkaus-kaupunki ei tulita.eipä ole esimerkillinen mitenkään.

    • Anonyymi

      ötsö

    Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe