Ilotulitus raketit

Anonyymi

Työntäkää ne perkele läpeenne.
Korona-aikana myyjä valittaa että ostakaa.
Voi jumalauta. Eiköhän ole tärkrempiä raha reikiä. Raketit ammutaan ilmaan ja sitten vingutaan tukia. Ykskään raketti mun asunnon alla ammutaan syötän sen raketin.
En maksa vuokria metelistä.

24

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yhtenä päivänä vuodessa ja jollaki keittää yli.
      Vähennä kiljun juontia ihan ensimmäiseksi.

      • Anonyymi

        Kuule en juo mitään alkoholia. Syötän silti ne raketit


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuule en juo mitään alkoholia. Syötän silti ne raketit

        Kannattaisiko siinä tapauksessa ottaa pikku kännit vaihtelun vuoksi? Voisi pipo höllääntyä vähäsen.


    • Anonyymi

      En halua näitä "ilotulitteita" yhtään ammuttavan!!!!
      Eläimet pelkää niitä,siis osa koirista ja hevosista.
      Paniikki/, järkyttävä uusivuosi 2019 kun koira meni shokkiin.
      Pelot väheni vasta helmikuulla,mutta kesällä jos jokin paukahti niin kyllä oli arkana taas..
      Pitäisi nämä paukuttelijat ajaa keskenään korpiin.

      • Anonyymi

        Onko Varkautelaisilla paljonkin hevosia lemmikkinä? Mielestäni melko epätavallinen lemmikki kaupunkialueella.


      • Anonyymi

        Kyllä nämä koiranomistajat pitäisi ajaa keskenään korpiin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä nämä koiranomistajat pitäisi ajaa keskenään korpiin!

        Vailla aivotoimintaa tää !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vailla aivotoimintaa tää !

        Pitäisi nämä paukuttelijat ajaa keskenään korpiin,näin kommentoi koiranomistaja tuossa ylempänä,liekkö hänelläkään kovinkaan paljon tuota mainitsemaasi aivotoimintaa.


    • Anonyymi

      Ei mulla oo rahaa ostaa raketteja,joten älä mua syytä.

    • Anonyymi

      Palkansaajien tuloverotus kiristyy kaikissa tuloluokissa ensi vuonna. Elinkeinoelämän valtuuskunnan Evan verokoneen mukaan eniten nousee pienipalkkaisten verotus, kun 1 250 bruttona ansaitsevien verotus kiristyy 0,4 prosenttiyksikköä.

    • Anonyymi

      Jep, ja luonnoneläimet kärsii eniten eli linnut lentelevät paniikissa törmäillen ja osa kuolee sydäriin, samoin muut eläimet. Ihmistäkin stressaa pamaukset ja savunkatku, ja ympäristö roskaantuu. Lisänä vammat. Miksi ihmiskunta on edelleen niin idioottitasoa että näiden turhakkeiden myynti sallitaan?

    • Anonyymi

      Ihan kauheeta tuollainen kaikenlainen turha hauskanpito!!! Pitäisi ehdottomasti kieltää. Tälläisenä ankean harmaana aikana yksikin väriläiskä vaikka raketin muodossa kyllä puistattaa. Samalla listalle voisi laittaa kesäinen hupiveneily! Kalat kärsii ja luonto metelistä. Uiminenkin järvessä on kauheeta kun samalla huudetaan siellä ja kiljutaan! Laskettelu samoin aivan kauheeta ja turhaa mölinää. Kahviloita en samoin ymmärrä myös! Eikö niitä kahveja voisi juoda kotona!! Kaikenlainen elukoiden pito samoin aivan turhaa!! Elukoiden riistoa ja ihminen vaan ajaa omaa asiaansa. Lapset myös hirveitä. Nauravat ja varsinkin ne kun eivät ymmärrä elämää monesti tykkäävää hauskanpidosta kuten raketeista ja kaikesta muusta turhasta. Jos kaikki tuollainen turha hauskuu poistettaisiin maailma olisi kyllä takuulla parempi paikka.

    • Anonyymi

      Ostan aika paljon raketteja ja ammun ne missä huvittaa, oon aika varma etten syö yhtään rakettia..

      • Anonyymi

        Niin, ei varmaan kannatakkaan syödä, voi vatsa tulla melkolailla kipeäksi.


    • Anonyymi

      Verenimutusrakeetit on monien mielestä parhaita.

    • Anonyymi

      Olipa tämä kaupunginleivissä vielä oleva Reetta Kettunen ostamassa ilotulitteita WL oli kuva.Eipä noteerata Kettusia muutenkaan, niin näkee, miten möylä on tulittaa, vaikka Varkaus-kaupunki ei tulita.eipä ole esimerkillinen mitenkään.

    • Anonyymi

      ötsö

    Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      11
      2754
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2580
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      178
      2452
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      158
      2092
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1664
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1119
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      84
      868
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      787
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      732
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      723
    Aihe