Rakkaus oli ja on edelleenkin

Anonyymi

Mutta joskus on tehtävä rankkoja päätöksiä vaikka ei niin tahtoisikaan.
Elin miehen kanssa jolla oli diagnoosi "Adhd". Elämä oli joskus kauankin seesteistä ja hyvää ,mutta vauhti jaksoissa ja impulsseissa oli todella vaikea pysyä perässä vaikka kuinka yrittäisin! Joka päivä oli yllätyksellinen,kerrankin kun tulin töistä hän oli innostuksen vallassa ostanut veneen, eikä tästä ollut puhutta lainkaan ja muutenkin rahankäyttö oli laveaa ei mitään suunnitelmallista. Viimeisin tapaus sattui Perjantaina kun lähdimme ulos hieman juhlimaan ja kaikki oli vielä hyvin siinä vaiheessa. Menimme ravintolaan jossa oli myös ystäviämme. miesystäväni näki kaverinsa ja sanoi että käy juttelemassa että tulee heti takaisin. Ei tullut en nähnyt häntä sinä iltana oli lähtenyt kaverinsa matkaan. Lauantaina soitti ja pyyteli anteeksi ja oli katuvainen (varmasti aidosti?) Mutta minulle tuli mitta täyteen sain kuitenkin sanottua että hakee omaisuutensa pois koska tästä ei tule mitään vaikka kuinka yrittäisi.
Tavarat on nyt haettu ja olen yksin.
Asiat menevät kuin menevät ja ikävä on kova mutta ei vapaata vangita voi vaikka kuinka haluaisikin.

2

137

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oletko itse sitten täydellinen?

      • Anonyymi

        Eihän tuo kirjoittaja täydellisestä mitään kirjoittanut. Vaan siitä että ei tuosta suhteesta tullut mitään kun toinen on kuin tuuliviiri.. Yhdessä syömään ja toinen häipyy... Siis mitä hittoo.. Eihön tossa voi sopia tai suunnitella mitään.. Toinen tekee mitä ite haluu.. On itsekästä ja siksipä voi sitten ollakki ihan itsekseen..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      140
      1021
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      1007
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      738
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      62
      688
    6. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      686
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      676
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      612
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      578
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      522
    Aihe