2017 oli hyvä tilanne kun lähes puolet maahanmuuttajista oli päässyt töihin, tällä hetkellä heistä vain 13% on enää töissä. Siksikö, että valtiontuet loppuivat?? Itse en keksi muuta syytä!
2016-2017 maahanmuuttajat töihin
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rasistiset viestit ja rasistiset ilmaukset ovat Suomi24:n keskusteluissa kielletty.
Suomi24 Yhteiskunta Rasismi.. Sinne valittamaan ei tänne ollenkaan.
Kuopiossakin on maahanmuuttajia ja rasisteja.
Kuopion työmarkkinat tarvitsevat kumpiakin, mamuja pyörittämään pizzoja ja kebabbiloita ja rasisteja syömään niitä.
Useimmille lienee selvää, ettei maahanmuutto kolmansista maista tule koskaan olemaan kokonaisuutena taloudellisesti hyödyllistä. Siinä on taustalla muut tekijät. Keskustelussa pitäisi olla rehellisyyttä, oli sitten asian puolesta tai sitä vastaan.
Esim. Sipilän ja orvon taustaporukoille 35000 sotilaskarkurin kutsuminen Irakista oli hyvinkin tuottoisa hanke.
Näiden ja tulevien tulijoiden elättämiseen tarvittaisiin useampikin finnpulphanke.
Ehkäpä vihreä liikekin tajuaa selkutehdashankkeiden tärkeyden kun ovat kutsumassa koko kolmatta maailmaa Kelan asiakkaiksi.