Taksi kokemäjeltä

Joiko vai ajoiko tämä suhari korttinsa hyllylle? vai miks ei autot liiku vaikka soittaa kyytiä...
5353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei autot liiku jos ei tilaa. Ja jos ei liiku niin kyllä siitä ilmoitetaan tilatessa. Joten et ole tilannutkaan. Joten mitä yrität esittää.

Äänestä
  • Onko se muka oikeesti niin, että mun pitäs jo alkuillasta tietää, mihin aikaan esim, haluan lähteä baarista kotiin? Eikö enää saa soittamalla taksia yöllä? Tai jos pitäs päästä Poriin lääkäriin, mut ei voi itse ajaa, eikä ole sellanen hätä kuitenkaan, että lanssi ottas kyytiin?

    Äänestä

En lähtenyt keikalle, koska pankkikortillasi ei ollut katetta. Muistatko, olit käynyt sekä s ja k marketin automaatilla, turhaan, euroja ei seinästä irronnut. Sen jälkeen tulit taksikopille notkumaan ja sanoit tarvitsevasi kyydiin myyränkololle. Näytin kädellä suunnan ja vauhtia annoin lapikkaalla persuksiin !

Äänestä
  • Eipä sellasta taksisuharia enää montaa olekaan ainaska kokemäjellä,jotka ymmärtävät asiakaspalvelun päälle harva edes vaivautuu avaamaan auton ovea asiakkaille.

    Äänestä

jos oot ennen jättäny laskut maksamatta, niin ei siihen osotteeseen kukaan tule tai jos edellinen asukas on jättäny laskut maksamatta siinä osotteessa, niin sama juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joiko vai ajoiko tämä suhari korttinsa hyllylle? vai miks ei autot liiku vaikka soittaa kyytiä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu