Tuli tässä joulun viettäneenä mieleen, onko muilla vaikeuksia sietää puolison lähisukua? Mulla tuli nyt tänä jouluna mitta täyteen puolisoni siskoa ja hänen poikaystäväänsä, jotka ovat jo kolmekymppisiä, mutta käyttäytyvät kuin teinit. Ei saa apua mihinkään, löhöävät puhelimiensa kanssa meidän sohvalla, odottavat täyshoito, nukkuvat iltapäivään asti. Täytyykö mun vaan niellä tämä ja olla hiljaa? Vai sanonko jotain, joka varmasti aiheuttaa maailmansodan? Onko ongelma mussa?
Sukulaiset ihanat
7
65
Vastaukset
- Anonyymi
Turha tuosta on meteliä nostaa. Kukaan ei ole sentään mihinkään rikokseen syyllistynyt, pelkkään laiskuuteen vaan ja huonoon käytökseen. Kunhan muistat ensi vuonna, ettet ota niitä nurkkiisi loisimaan, etkä ala kenenkään muunkaan piiaksi. Vaimon kanssa tietysti kannattaa puhua, että olette sitten samoilla linjoilla.
- Anonyymi
Miten tää niinku tähän "lesbot" sivuun liittyy?
- Anonyymi
Miksei liittyis? Käsittääkseni lesboillakin on sukulaisia.
- Anonyymi
Taas näitä kommentteja! ”Ei saa puhua tästä aiheesta”, ”lasket palstan tasoa”. Ihan helkkarin tyhmää ja turhaa kommentointia. Ei ole pakko lukea, jos ei kiinnosta.
- Anonyymi
Luulin että täällä voi keskustella lesbona myös ihan elämästä ja arkisista jutuista myös. Ilmeisesti ei.
- Anonyymi
Yleensä kyllä jos meille tulee vieraita niin passaan heitä enkä odota et vieraiden pitäis osallistua.
Sit taas kun menen vieraaksi niin sama homma mut toisinpäin.
Ihan normaalia meidän suvun kesken eikä oo mitään ongelmaa.
☺️👏- Anonyymi
Mäkin tietenkin passaan mielelläni jos kyse ei ole lähisuvusta. Tää kaava vaan toistuu aina, ollaan sitten mökillä tms missä ikinä. Kyllä mä aina anopilla osallistun tai aina tarjoudun jeesaamaan.. Sielläkin ne vaan röhnöttää keskenään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 553640
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.413080Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1512914SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.722363Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s581869Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.1041676Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai681140- 821111
- 511086
Miten tällaista voi tapahtua
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaksi-kuollut-liikenteessa-virroilla/9241442 Miksi tällainen on tapahtunut?43994