Sukulaiset ihanat

Anonyymi

Tuli tässä joulun viettäneenä mieleen, onko muilla vaikeuksia sietää puolison lähisukua? Mulla tuli nyt tänä jouluna mitta täyteen puolisoni siskoa ja hänen poikaystäväänsä, jotka ovat jo kolmekymppisiä, mutta käyttäytyvät kuin teinit. Ei saa apua mihinkään, löhöävät puhelimiensa kanssa meidän sohvalla, odottavat täyshoito, nukkuvat iltapäivään asti. Täytyykö mun vaan niellä tämä ja olla hiljaa? Vai sanonko jotain, joka varmasti aiheuttaa maailmansodan? Onko ongelma mussa?

7

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turha tuosta on meteliä nostaa. Kukaan ei ole sentään mihinkään rikokseen syyllistynyt, pelkkään laiskuuteen vaan ja huonoon käytökseen. Kunhan muistat ensi vuonna, ettet ota niitä nurkkiisi loisimaan, etkä ala kenenkään muunkaan piiaksi. Vaimon kanssa tietysti kannattaa puhua, että olette sitten samoilla linjoilla.

    • Anonyymi

      Miten tää niinku tähän "lesbot" sivuun liittyy?

      • Anonyymi

        Miksei liittyis? Käsittääkseni lesboillakin on sukulaisia.


      • Anonyymi

        Taas näitä kommentteja! ”Ei saa puhua tästä aiheesta”, ”lasket palstan tasoa”. Ihan helkkarin tyhmää ja turhaa kommentointia. Ei ole pakko lukea, jos ei kiinnosta.


      • Anonyymi

        Luulin että täällä voi keskustella lesbona myös ihan elämästä ja arkisista jutuista myös. Ilmeisesti ei.


    • Anonyymi

      Yleensä kyllä jos meille tulee vieraita niin passaan heitä enkä odota et vieraiden pitäis osallistua.
      Sit taas kun menen vieraaksi niin sama homma mut toisinpäin.
      Ihan normaalia meidän suvun kesken eikä oo mitään ongelmaa.
      ☺️👏

      • Anonyymi

        Mäkin tietenkin passaan mielelläni jos kyse ei ole lähisuvusta. Tää kaava vaan toistuu aina, ollaan sitten mökillä tms missä ikinä. Kyllä mä aina anopilla osallistun tai aina tarjoudun jeesaamaan.. Sielläkin ne vaan röhnöttää keskenään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      306
      6643
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      49
      5796
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      186
      5282
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      61
      4063
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      38
      3328
    6. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      5
      3313
    7. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      52
      3237
    8. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      29
      3008
    9. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      11
      2242
    10. Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?

      Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?
      Tuusniemi
      38
      1015
    Aihe