Sukulaiset ihanat

Anonyymi

Tuli tässä joulun viettäneenä mieleen, onko muilla vaikeuksia sietää puolison lähisukua? Mulla tuli nyt tänä jouluna mitta täyteen puolisoni siskoa ja hänen poikaystäväänsä, jotka ovat jo kolmekymppisiä, mutta käyttäytyvät kuin teinit. Ei saa apua mihinkään, löhöävät puhelimiensa kanssa meidän sohvalla, odottavat täyshoito, nukkuvat iltapäivään asti. Täytyykö mun vaan niellä tämä ja olla hiljaa? Vai sanonko jotain, joka varmasti aiheuttaa maailmansodan? Onko ongelma mussa?

7

69

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Turha tuosta on meteliä nostaa. Kukaan ei ole sentään mihinkään rikokseen syyllistynyt, pelkkään laiskuuteen vaan ja huonoon käytökseen. Kunhan muistat ensi vuonna, ettet ota niitä nurkkiisi loisimaan, etkä ala kenenkään muunkaan piiaksi. Vaimon kanssa tietysti kannattaa puhua, että olette sitten samoilla linjoilla.

    • Anonyymi

      Miten tää niinku tähän "lesbot" sivuun liittyy?

      • Anonyymi

        Miksei liittyis? Käsittääkseni lesboillakin on sukulaisia.


      • Anonyymi

        Taas näitä kommentteja! ”Ei saa puhua tästä aiheesta”, ”lasket palstan tasoa”. Ihan helkkarin tyhmää ja turhaa kommentointia. Ei ole pakko lukea, jos ei kiinnosta.


      • Anonyymi

        Luulin että täällä voi keskustella lesbona myös ihan elämästä ja arkisista jutuista myös. Ilmeisesti ei.


    • Anonyymi

      Yleensä kyllä jos meille tulee vieraita niin passaan heitä enkä odota et vieraiden pitäis osallistua.
      Sit taas kun menen vieraaksi niin sama homma mut toisinpäin.
      Ihan normaalia meidän suvun kesken eikä oo mitään ongelmaa.
      ☺️👏

      • Anonyymi

        Mäkin tietenkin passaan mielelläni jos kyse ei ole lähisuvusta. Tää kaava vaan toistuu aina, ollaan sitten mökillä tms missä ikinä. Kyllä mä aina anopilla osallistun tai aina tarjoudun jeesaamaan.. Sielläkin ne vaan röhnöttää keskenään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      74
      3860
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      93
      3251
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      112
      2535
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      19
      1720
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      74
      1505
    6. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      123
      1402
    7. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      99
      1393
    8. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      58
      1363
    9. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1103
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      58
      1083
    Aihe