Se "keinotekoinen" euforia jonka saa tekemättä mitään kuluttaa elämämme ja tuhoaa persoonan. Vähitellen vie halun saada luontaista euforiaa liikunnalla, ihmissuhteita, musiikilla tai mikä se keino sulle onkaan. Sitten ollaan aineen armoilla.
Tästäkin voi päästä pois mutta vaatii suurta halua, antautumista ja helvetillistä kärsimystä. Ja vähän kaikkea muuta mutta mahdollista se on ihan jokaiselle.
Älkää jumalauta koskeko opiaatteihin
2
117
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se ole keinotekoista, vaan luonnosta itsestään tarkoitettu ihmisten käyttöön avuksi.
Mutta se väärä tapa väärinkäyttää kaikkea, joka ihmisiä voi auttaa, on syynä siihen, että luonnontuotteita on kielletty käyttämästä.
Mikä tietenkin on väärin, sekä väärinkäyttö ja ihmisten avunsaamisen estäminen.- Anonyymi
On se aivoille keinotekoista euforiaa kun tuskin aivot kehittynyt euforioimaan tekemättä mitään. Aitoa euforiaa se on, sillä aivot itsekin tuottavat opioideista saatavia aineita.
Tuo kaikki on semantiikkaa, tiedän mitä tarkoitat ja säkin varmasti ymmärrät mitä mä tarkotan.
Kuitenkaan kokeillakkaan ei kannata! Toivon että tuosta ollaan samaa mieltä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse253951SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2633905Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1343451Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky823447Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222307Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341823Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575591708- 371630
- 321521
- 921463