Älkää jumalauta koskeko opiaatteihin

Anonyymi

Se "keinotekoinen" euforia jonka saa tekemättä mitään kuluttaa elämämme ja tuhoaa persoonan. Vähitellen vie halun saada luontaista euforiaa liikunnalla, ihmissuhteita, musiikilla tai mikä se keino sulle onkaan. Sitten ollaan aineen armoilla.

Tästäkin voi päästä pois mutta vaatii suurta halua, antautumista ja helvetillistä kärsimystä. Ja vähän kaikkea muuta mutta mahdollista se on ihan jokaiselle.

2

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei se ole keinotekoista, vaan luonnosta itsestään tarkoitettu ihmisten käyttöön avuksi.
      Mutta se väärä tapa väärinkäyttää kaikkea, joka ihmisiä voi auttaa, on syynä siihen, että luonnontuotteita on kielletty käyttämästä.
      Mikä tietenkin on väärin, sekä väärinkäyttö ja ihmisten avunsaamisen estäminen.

      • Anonyymi

        On se aivoille keinotekoista euforiaa kun tuskin aivot kehittynyt euforioimaan tekemättä mitään. Aitoa euforiaa se on, sillä aivot itsekin tuottavat opioideista saatavia aineita.
        Tuo kaikki on semantiikkaa, tiedän mitä tarkoitat ja säkin varmasti ymmärrät mitä mä tarkotan.
        Kuitenkaan kokeillakkaan ei kannata! Toivon että tuosta ollaan samaa mieltä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      90
      8646
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      45
      4756
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      41
      4431
    4. Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?

      Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit
      Maailman menoa
      46
      2633
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      99
      1510
    6. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      40
      1306
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1256
    8. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      64
      1172
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      39
      1160
    10. Kannattaa toimia yleisesti ottaen

      Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo
      Ikävä
      167
      1100
    Aihe