Se "keinotekoinen" euforia jonka saa tekemättä mitään kuluttaa elämämme ja tuhoaa persoonan. Vähitellen vie halun saada luontaista euforiaa liikunnalla, ihmissuhteita, musiikilla tai mikä se keino sulle onkaan. Sitten ollaan aineen armoilla.
Tästäkin voi päästä pois mutta vaatii suurta halua, antautumista ja helvetillistä kärsimystä. Ja vähän kaikkea muuta mutta mahdollista se on ihan jokaiselle.
Älkää jumalauta koskeko opiaatteihin
2
73
Vastaukset
- Anonyymi
Ei se ole keinotekoista, vaan luonnosta itsestään tarkoitettu ihmisten käyttöön avuksi.
Mutta se väärä tapa väärinkäyttää kaikkea, joka ihmisiä voi auttaa, on syynä siihen, että luonnontuotteita on kielletty käyttämästä.
Mikä tietenkin on väärin, sekä väärinkäyttö ja ihmisten avunsaamisen estäminen.- Anonyymi
On se aivoille keinotekoista euforiaa kun tuskin aivot kehittynyt euforioimaan tekemättä mitään. Aitoa euforiaa se on, sillä aivot itsekin tuottavat opioideista saatavia aineita.
Tuo kaikki on semantiikkaa, tiedän mitä tarkoitat ja säkin varmasti ymmärrät mitä mä tarkotan.
Kuitenkaan kokeillakkaan ei kannata! Toivon että tuosta ollaan samaa mieltä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741