Kiva seurata kaupungin päättäjien reaktioita tämän al-jazeeran tukianomusten suhteen. Protestilista lienee ainoa palsta mistä saa tietoa tämän islam-kerhon touhuista. Onnea sinne orimattilaan, tämmöisen isis kurssikeskuksen olisi moni muukin kaupunki halunnut,,,
Kotitalousoppilaitos
Anonyymi
8106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ei liity kaupungin päättäjiin millään tavoin.
Kukas niitä tukihakemuksia käsittelee ? Eikö käsittelevä viranhaltia ole päättäjä ?
Hienoa että saataneen taas uutta väkeä orimattilan raitille. On ne komeita miehiä, nuo lähi-itäläiset.
Sitten heillä on rytmi veressä, osaavat tanssia ja laulaakin.
Kyllä on Orimattilan naiset taas hyvillään kun uusia miehiä tulee kylälle.
Kiitos!
Eikä pelkästään miehiä. Ruskeasilmäiset naiset ovat haluttua herkkua Orimattilassa.. O;lan mummot kalpenee. Kohta synttyyy lapsia , joilla on kiharat hiukset, kuin alakerran Ramilla tai ruskeat silmät kuin reimuliiterin Farahalla.
Hyvä että saahaan uutta eloa ja väriä Orimattilalaisten harmaaseen menoon. Meillä on ainoastaan kaupunkin johtaja joka näkyy.
Kotitalousopiston lahjoittajat kuitenkin jättivät ympäröivät maat itselleen. Rakentavat sinne varmasti asuntoja marjanpoimioille.
Aaa- nyt valkeni.... Orimattilan seudulla on hyviä marjapaikkoja, ja marjanpoimintabisnes on Suomessa menossa aasialaisten liiketoiminnaksi. Jokamiehen oikeutta hyväksi käyttäen Suomessa voi yritys poimia luonnonmarjoja hyvällä menestyksellä. Investointeja ei hirveästi tarvitse, itse tuote on ilmainen, kunhan poimii.
En tiedä, kuinkahan kurssikeskuksen asiakkaat viihtyvät, yleensä mieluummin isoissa keskuksissa ja Orimattila on pieni paikka. Onko Orimattilassa edes niin paljon monikulttuurista väkeäkään sinne. Elikkä asiakkaita pitäisi tulla Lahdesta, vaan lähtevätkö ajelemaan sinne. Epäilen, että kysyntä ja tarjonta eivät kohtaa, eivätkä Orimattilan raitit niin houkuttelevia ole, että kiinnostaisivat kansainvälistä väkeä.