Ilotulitteet

Anonyymi

On se jännä, kun tämäkin huvi halutaan kieltää, tai yritetään kovasti. Kerran vuodessa muutama tunti. Mitenkäs ne eläimet esim. Briteissä pärjää, kun siellä saa ilotulittaa milloinvain, ja jatkuvasti siellä ympäriinsä ammutaan raketteja. Aika itsekästä ajattelua ihmisiltä. Jos omistaa lemmikin, niin sitten on elettävä sen mukaan ja oltava kotona, jos se pelkää. Luulenpa vielä, että niitä jotka pelkää, on aika vähän.
Yksi ainoa yö Suomessa!! :):):)

4

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tai sitten se on kateutta, kun joillakin on tosijaan vara laittaa rahaa taivaalle. Itse nautin raketeista kotoa käsin katsellessa.

      • Anonyymi

        Niimpä, mutta tänä uudenvuoden pommitusta katsellasi kotoasi, oleppa varovainen ikkunasta katsellasi, voipi rojakehtia raketit pitkin seiniä, ei ole lumikinoksia mihinkä tökkäävät raketit pystyyn, että semmosta. on kykkä seinille paukkunut lumisenpinakin uusinvuorsina ja postilaatikot hajonneet.


    • Anonyymi

      Ilmiannettu 1 ilmoitus.

      • Anonyymi

        Mikä ilmoitus? Etkö kestä faktoja?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      101
      1155
    2. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      40
      860
    3. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      102
      848
    4. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      37
      824
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      56
      688
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      44
      687
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      570
    8. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      53
      569
    9. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      59
      534
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      50
      495
    Aihe