On se jännä, kun tämäkin huvi halutaan kieltää, tai yritetään kovasti. Kerran vuodessa muutama tunti. Mitenkäs ne eläimet esim. Briteissä pärjää, kun siellä saa ilotulittaa milloinvain, ja jatkuvasti siellä ympäriinsä ammutaan raketteja. Aika itsekästä ajattelua ihmisiltä. Jos omistaa lemmikin, niin sitten on elettävä sen mukaan ja oltava kotona, jos se pelkää. Luulenpa vielä, että niitä jotka pelkää, on aika vähän.
Yksi ainoa yö Suomessa!! :):):)
Ilotulitteet
Anonyymi
4
89
Vastaukset
- Anonyymi
Tai sitten se on kateutta, kun joillakin on tosijaan vara laittaa rahaa taivaalle. Itse nautin raketeista kotoa käsin katsellessa.
- Anonyymi
Niimpä, mutta tänä uudenvuoden pommitusta katsellasi kotoasi, oleppa varovainen ikkunasta katsellasi, voipi rojakehtia raketit pitkin seiniä, ei ole lumikinoksia mihinkä tökkäävät raketit pystyyn, että semmosta. on kykkä seinille paukkunut lumisenpinakin uusinvuorsina ja postilaatikot hajonneet.
- Anonyymi
Ilmiannettu 1 ilmoitus.
- Anonyymi
Mikä ilmoitus? Etkö kestä faktoja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1365121Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1733772Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463198Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a233182Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut421816Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401289Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun381185Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3071108Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei301081- 831056