Minulla sakkorekisterissä sakot huumeiden maahantuoista (ulkomailta muutama lsd-lappu). Estääkö tämä poliisikoulutukseen pääsyn? Rikos tehty yli 18 vuotiaanana. Toinen juttu on että ulosotossa noin 4 tonnia velkaa.
Poliisikoulutus sakkorekisteri.
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Poliisia vihaava vakiohäirikkö todennäköisesti vastaa sinulle, että rikostausta on suurta meriittiä poliisiksi pyrkiville, mutta todellisuudessa voit unohtaa ne haaveet.
- Anonyymi
Kysy mielummin näin päin:
Kertomallasi taustalla, olisitko hyvä poliisi, ja olisiko se sinulle sopiva ammatti? Pidättäytyisitkö ehdottomasti tulevaisuudessa (huumausaine)rikoksista, vai saattaisiko käydä niin, että "tilaisuus tekisi varkaan", kun poliisinviran mahdollisuudet olisivat käytettävissäsi?
Nojoo, vastauksena kysymykseen, ainakin 10 vuoden ajan estää. Sitä vanhempia ei pääsääntöisesti turvallisuusselvityksiin oteta, ja sen ajan nuhteettomat hakijat, joita on useampia jokaista opiskelupaikkaa kohden, ajavat edelle. - Anonyymi
Avaajalla ei ole sitten niin mitään mahdollisuuksia poliisiksi eikä varusmiespalvelussakaan sotapoliisiksi eikä edes RUK:iin.
- Anonyymi
Kokemus rikosten alalta on varmasti plussaa rikosalalla.
- Anonyymi
Vain kiltit tytöt ja pojat pääsee paremmille apajille!
- Anonyymi
Miksi haluat poliisiksi, ala sosiaalityöhön tai lähihoitajaksi tai muuhun hyödylliseen.
- Anonyymi
Niin ne ajat muuttuvat. Ennen piti aina pyrkiä, jos onnistui pääsemään, nyt vain aletaan. Ilmeisesti poliisiksikin nyt vaan aletaan ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin ne ajat muuttuvat. Ennen piti aina pyrkiä, jos onnistui pääsemään, nyt vain aletaan. Ilmeisesti poliisiksikin nyt vaan aletaan ?
Olet väärällä palstalla, saat kysymykseesi paremmin vastauksen opiskelupalstalta. Vanhuksille on myös omia jutustelupalstoja, jossa voi ihmetellä muuttuneita aikoja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1033853
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se482741- 1142569
24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä
Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣392068Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi
Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu301827Mulla tulee vaan niin
Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et261658- 271572
Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi
Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?751385- 221368
Olikohan se
Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi81311