Vanhemmat ovat opettajien pomoja

Anonyymi

Muistitteko pisteyttää opet nyt joulun alla? me mmeidän kuma vanhempain ydistys teemme usein niin, ja annamme ohjeita ja neuvoja miten ollaan opettaja. Monet unohtaa nopeasti ja taas pitää neuvoa ja opastaa. On kurjaa kun jatkuvasti joutuu ohjaamaan, mutta kun ope ei osaa käyttyä niin pakkohan se on. Me kuitenkin maksetaan opettajien palkat, ja ilman lapsiamme ei olisi heillä työtä.
Hyvät opet saavat mekrkinnän ja kukan mutta huonot ei sitten muuta kun huomautuksen. Joskus olemme joutuneet valittamaan koulutoimenjohtajallekin.
Yksi on saanut potkut lähiaikana ja muutaman jo muutama vuosi sitten, ei ole oikein jos ei pisteytä, eivät he silloin tajua miten ovat edistyneet.

Opettajan pomona meillä on vastuu pitää lasten puolta muuten opet rellestävät miten sattuu, kuka heitä vahtii jos ei me vanhemmat. Usein teekke yllärivierailuita luikkiin, jotta näemme niten ope toimii. Neuvomme silloinkin ja annamme ohjausta. Opet ei tykkää, mutta sitä ei heitlä kysellä, me pisteytämme seuraavaksi hiihtolomalla, ja katsotaan miten opettajien ohjaaminen menee perille. Monet on lihavia joten annamme laihdutusvinkkejä. Se kuuluu vnahempien ohjaus työhön koska palkan maksmme.

4

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Me pisteytettiin ja tehtiin todistukset. Huonoja arvosanoja tuli ja jouduimme monelle antamaan huomautuksen. Opettajat vaan syö viinereitä ja istuvat kahvilla ja juoruvat, avustajat tekevät kaiken! Surullist. Onneksi vika on opettajan jos lapset ei opi.

      Me maksamme palkat joten olemme vastuussa opettajien työstä ja miten he sen tekevät. Hyvä ope sai tänä vuonna tarran, joten saa olla kiitollinen.

    • Anonyymi

      "Mmeidän kuma käyttyä teekke luikkiin heitlä". Kaksinen ei ole sinunkaan ope ollut.

    • Anonyymi

      Kyllä meillä on tiukka raati kun arvostelemme opettajia. Monet loukkaantuvat mutta mitä siitä, niihän ne opet loukkaa lapsiakin.
      Me ensin huomautamme opetajia, sitten annetaan kirjallinen varoitus ja lopulta pidetään kokous ja ilmoitetaan koulutoimen johtajalle että millainen käytös on opettajilla.

      Olemme opettajien pomoja koska meillä on vastuu omista lapsista että saavat hyvän koulumielen, huonoja opettajia on niin paljon, että vanehmpien on pakko vahtia heitä.
      JKeväällä olemme erittäin kriittisiä ja yhden open ollaan jo saatu ulos koulusta, ei kestänyt arvostelua eikä sitä että pomotamme sitä. Saikin mennä aika surkee oli.

      Jos me laitamme lapet kouluun niin vaadimme hyvää opetusta, oepttajat pitäisi tsetata psykologisteti joka vuosi, jotta huonot karsitutuu.
      Kesäkursseille pitäisi myös laittaa tai kouluja siivoomaan jos ei muuta ole.
      Lomat puolitetaan ja palkat, ja sitä lisäkoulutusta joka viikko. Lyhyet on päivät joten kyllä ehtivät iltakouluun.

      • Anonyymi

        Olet oikeasti tyhmä. Onnittelut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5027
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      64
      1904
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      112
      1803
    4. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1670
    5. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1614
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      226
      928
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      901
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      43
      853
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      813
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      782
    Aihe