Kymenlaaksossa työttömiä jo runsaat 10.000 eli nousua oli reilut 18 % .
Mistä johtuu ? Työväenpuolue on ruorissa ja kohti turmiota mennään.
Missä on ne luvatut uudet työpaikat 30.000 ja vaalikaudessa 60.000 ??
Kohta ollaan muuallakin Kotkassa kuin monacossa/Karhuvuoressa eli
kukaan ei lähde aamulla enää töihin.
Mistä ne veronmaksajat = hyvinvointiyhteiskunnan ylläpitäjät sitten raavitaan esiin.
Työttömyys nousee terhakkaasti
9
85
Vastaukset
- Anonyymi
Johtuu siitä, että puuttuu työhalut. Minultakin ne puuttuu, sossu maksaa kaiken! 🏃♂️😎
- Anonyymi
Loisija tunnetaan ja tiedetään. Ei sellaiselle kukaan anna rahaa eikä lahjoja.
- Anonyymi
Monacoon pääsee, jos omistaa vähintään 500 000€ ja oman asunnon Monacossa. Mitään sossua ei siellä ole. Ei ole myöskään mitään isoa verotusta. Siellä eletään omilla rahoilla. Monacossa Karhuvuoren työvammaiset kuolevat nälkään.
- Anonyymi
Mutta Kotkassa pidetään yllä loiseläjien yhdyskuntaa verovaroin !
- Anonyymi
Kerro tarkemmin. Olemme kiinnostuneita tiedoistasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kerro tarkemmin. Olemme kiinnostuneita tiedoistasi.
Karkkarissa on oikea loisreservaatti. Löytyy vaikka kuinka monen väristä !
Keskittäkää etsinnät sinne demaripesään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Karkkarissa on oikea loisreservaatti. Löytyy vaikka kuinka monen väristä !
Keskittäkää etsinnät sinne demaripesään.Ei täällä Karkkarissa ketään demaria ole, me ollaan Perussuomalaisia!
- Anonyymi
Missä viipyy demarien työttömyyden torjuntatoimet ??
- Anonyymi
Demarien uusmatematiikkaa: kodinhoidon tuki pois, niin syntyy työpaikkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat996866Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4116610SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614901Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien943824Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963761Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663642Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103472Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03180Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil62009Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161599