Mailiboxin omituisuuksia
Kun mailboxiin yrittää rekisteröityä niin kysytään vastausta siellä olevaan kenttään
tarkalleen seuraavin sanoin::
Kirjoita yhdyssanan kokonaan alla olevaan kentään.
Vinkki: Asuu Muumilaaksossa
Kun ehdottaa "muumi" niin tulee vastaus: Yhdyssana ei mennyt nyt oikein. Kirkoita koko sana ja vain yksi sana.
Onko tuossa mitään järkeä edes oikeinkirjoituksessa?
En tiedä pitääkö olla 5-vuotiaan tasolla ymmärtääkseen tuon. Vastaukseksi ei kelpaa "muumi" En tunne ketään muumeja.
Onko koko mailiboxi jotain pelleilyä vai mitä?
https://meiliboxi.fi/register
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
On pelleilyä koko sähköposti. Parasta pystellä markkinajohtajissa kuten Gmail ja Outlookissa niin välttyy ongelmilta.
- Anonyymi
Näkyy olleen "hetkellistä" ongelmaa kaksi viikkoa sitten ja vikaa ei kai ole vielä löydetty kun mitään siihen viittavaa parannusta ei ole ilmoitettu.
https://www.facebook.com/meiliboxi.fi/?_fb_noscript=1#
Joskus mainostivat sitä suomalaisten tietokoneasiantuntijoiden ylläpitämänä. Nyt ei enää sellaista mainintaa näy heidän sivuillaan.
Kirjotustaidosta ja muumimaailmasta päätellen "asiantuntijat" ovat luultavasti yläasteikäisiä apuvapusia.
Suomalaiset pankit ja etunenässä eduskunta tietysti piakkoin siirtyvät myös käyttämään mailiboxia? - Anonyymi
"Muumi" ei ole yhdyssana.
Muumilaaksossa asuu mm. Nuuskamuikkunen, Muumipappa, Muumimamma ja Muumipeikko. Hemulin osoite kannattaa tarkistaa postin asiakaspalvelusta.- Anonyymi
Suosittelen ottamaan yhteyttä Nordean tietoturvaosastolle. Siellä varmaankin ovat syynänneet jo Muumilaakson asukkaat hyvinkin tarkkaan ja ratkaisseet tämän muumiongelman ainakin omaksi edukseen hyvillä lainaehdoilla. Muumithan ei itse mistään muutenkaan mitään ymmärrä. Minun tietääkseni.
Tuli kylläkin mieleen että jos jonkun tietokonegurujen ylläpitämän postipalvelun käyttöönottoon vaaditaan muumien ja muiden joulupukkien tuntemusta, niin sellainen homma saa ainakin minun puolesta jäädä muumifanien tasoisten kakaroitten omaan käyttöön.
Ei tuollaiseen kukaan järkevä ihminen koske pitkällä tikullakaan. Haisee jo kauas.
Edellyttävät tietysti vastausta "Muumipeikko", vaikka oikeampi vastaus, jonka muumeja tuntematonkin osaisi olisi "Muumilaaksolainen".
- Anonyymi
Annetuista vaihtoehdoista, Asuu Muumilaaksossa, yhdyssana siis on joko Muumilaaksossa tai Muumilaakso.
- Anonyymi
Toisen sellaisen omituisuuden tästä löysin että siihen ei voi kirjautua ulkomailta. Eli vaikka asuu suomessa, mutta jos lähtee matkalle, niin sitten ei pääse lukemaan sähköposteja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Halla-aho: Emme halua, että punavihreä hallitus jatkaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000007761119.html Alkaa olla nykyhallituksella lopun ajat.4355227Miksi Helmi ja Julia haluavat lehden kanteen?
Itseään paljon vanhemman miehen kanssa? Dannyn ”tyttöystävä” Helmi Herra Ylpön ”tyttöystävä” Julia. Onhan näitä ollut kautta aikain. Muutama vuosi kun904314Mikäs emäntä se joka listi lapset ja itsensä?
Oli muhokselta,ouluun saakka piti mennä toteuttamaan tuokin asia. Onneksi ei silti rekan alle ajanut. Ei nimiä, toki ne tulee minfoon. Mutta niillä ei613383- 1262572
Riinan oudot selitykset
Riina sanoo iltiksen haastattelussa että avioliiton ongelmat johtuvat siitä ettei häntä katsottu tai hänestä kiinnostuttu kun liikkuivat Kallen kanssa371763