Johtava tuulivoimatuottaja. Energiaomavaraisuuus häämöttää lähellä .....
Katso artikkeli - Tuulesta temmattu
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1b1064e2-b10d-444e-87fc-b76234746d31
Kannonkoskesta Suomen
9
92
Vastaukset
- Anonyymi
Karstset odottavat vesi kielellä näitäkin tuloja. Huomioitu jo pitkän tähtäyksen suunnitelmissa. Röyhkeä isäntä. Kylmää kyytiä liitoskunnllle.
- Anonyymi
Kysymys on ,kuka omistaa tuulen ,mä luulen,ett siinä "ollakko vai eikö” kysymys..,sille laitettais sitte vero
- Anonyymi
Näin siinä tulee käymään, ei suomalainen voi saada mitään edullisesti.
- Anonyymi
Mulla olis mökki myynnissä edullisesti, Kannonkoskella.
- Anonyymi
Kuusikymmentä - Pihtiputaan radiomaston korkuista propelia!
Voi vain arvella, kuinka propelien lavat aiheuttavat ääniefektejä ja kuinka kauas.- Anonyymi
Kuinkas kauas NE välkehtii että tietää asettua SEN kehän ULKOPUOLEELE ? 20-30 KM ,? ETTÄ ONKO NE kallion harjakkeella ?
- Anonyymi
Kuinka monen sydäntä ne hipaiseekaas ..!
- Anonyymi
Karstulan Kannonkoskella aloittava tuulivoiman suurtuotantoyksikkö ylittää tehoissaan jo keskikokoisen ydinvoimalan!
- Anonyymi
Aika pienen ydinmiilun teho nuin keskimäärin.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5502112Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3861709Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H211539Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641408JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran191116- 561092
- 1181077
Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti16858Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka12833Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66823