Pirkanmaan kunniaksi suora lähetys Areenassa
Jopa oli floppi. Surkea pätkä kaikkinensa. Eikö olisi kunnan pikkuisen pitänyt panostaa?
9
120
Vastaukset
- Anonyymi
Eipä ollut haastattelijakaan paljon panostanut.
- Anonyymi
Aivan turha puffi. Kehuttiin tätä uutta taivasta kyllä vuolaasti. Vpk sai ekana sieltä turpaansa. Käy vielä yhtä hyvin niinkuin kävi kirkonkin kanssa. Oltiinpa missä vaan, aina ollaan syrjässä. Ei ihmiset tule muuttamaan tapojaan. Löytötex ja Lidl ajattavat jatkossakin Jämsään. Pysyykö ensiapu edelleen Jämsässä !?
- Anonyymi
Pysyykö ensiapu edelleen Jämsässä !?
Pysyy
- Anonyymi
Puhutaan mitä puhutaan pääasia että puhutaan. Kuhmoislaiset ovat perinteisesti olleet tyytyväisiä kun pitäjä mainitaan tiedotusvälineissä vaikka olisi Suomen huonoin ko. asiassa.
- Anonyymi
"Kuhmoislaiset ovat perinteisesti olleet tyytyväisiä kun pitäjä mainitaan tiedotusvälineissä "
Pitää paikkansa. Maine ja julkisuus pitää ansaita. Kuhmoisten kunta on ollut tiedotusvälineissä hyvin pitkään hyvässä ja pahassa. Julkisuushakuisuutta riitti ja varsinkin kokemattomien vallankäyttäjien toimesta. - Anonyymi
Kuhmoisten miehet laitettiin jatkosodassa jalkaväkeen, kun piti saada tykinruokaa, joka ei laita Suomen sotaherroille vastaan. Jatkosodassa elokuussa 1941 Kuhmoisten miehiä kaatui 11 samana päivänä.
Jämsän lihavat maajussit laitettiin kenttätykistöön, kun siellä säilyi vähän paremmin hengissä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuhmoisten miehet laitettiin jatkosodassa jalkaväkeen, kun piti saada tykinruokaa, joka ei laita Suomen sotaherroille vastaan. Jatkosodassa elokuussa 1941 Kuhmoisten miehiä kaatui 11 samana päivänä.
Jämsän lihavat maajussit laitettiin kenttätykistöön, kun siellä säilyi vähän paremmin hengissä."Jämsän lihavat maajussit laitettiin kenttätykistöön"
Voihan olla, että tykistöön laitettiin maajusseja senkin takia, että heillä oli kokemusta eläinten (ja laitteiden) käsittelystä
https://kankaanpaanseuduntykistokilta.yhdistysavain.fi/historia/hevosvetoinen-kenttatykisto/
- Anonyymi
Olipa kiva pätkä! Minusta oli mukava kun toivotettiin tervetulleeksi Kuhmoisiin. Etsin nyt vuokra-asuntoa Kuhmoisista. Missä mahtaa olla tiedot vapaana olevista asunnoista?
- Anonyymi
Etsin nyt vuokra-asuntoa Kuhmoisista.
Vielä tarkentaisin että olen kolmen pienen lapsen yksinhuoltaja eikä minulla ole autoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisen vessakäynti suhteen alussa
Mä olin ihastukseni kaa viettämässä viikonloppua. Eka kertaa yövyin miehen luona. Toisen yön jälkeisenä aamuna mulla meni vatsa aivan sekaisin. Oltiin25017894Liikenne topissa
Mitäs liedenpohjassa tekeillä ku kuus kutosen liikenne katkaistu..poliisioperaatio4013776Maisa se jaksaa valehdella
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/28acb452-15ff-470d-80c3-511ad69abec0 Taas on syytön, taas on todisteita jotka jossain vaiheessa paljastaa Ma32310111- 587283
Karanteenimääräyksiä rikkovaa ei rangaista.
Ulkomailta tuleva koronatartuttaja saa Suomessa liikuskella ja juhlia estoitta. Omantunnon kysymys on noudattaako karanteenimääräyksiä toista on mones3104453