Hyvää alkanutta vuotta toivotan kaikille täältä Chiang Maista siiitäkin huolimatta että jo yksi rakas näytti tuossa oman vuotensa aloittaneen numerosenssuttelulla, mutta mitäpä muuta olisikaan ollut odotettavissa.
Minä annoin lupauksen että olen ystävällinen ystävällisille.
Mitä Te, Rakkaat?
Uudenvuodenlupaus Chiang Maissa.
8
82
Vastaukset
Havaittavissa alkaneen matkailupalstamatkailun dejavuuvuosi tuttuun ja turvalliseen totuttuun tapaan samoin aihein kuin edellinenkin.
Näyttänee palstan pääpomo kaipaavan kovasti riidanhalulleen tyydytystä kinuavan mitä erilaisimmin tavoin kommenttia jatkaen sarjaansa, mutta ystävällisesti lausun että omaan arvoonsa.
Tuskin kuluvana vuonna tämä matkailupalsta matkailuaiheiseksi muuttuu, kun matkailijat puuttuvat, mutta tuohan se tyydytystä pikkusielulle, kun silloin tällöin heittää jonkun letkautuksen siitäkin aiheesta vaikka ollen baarimikkona tai pienviljelijänä täällä Thaimaassa.
No onhan olemassa tietysti vaihtoehtopuheenaiheita helpottamaan tuskaa, kuten väittelyt rokotteista ja vaikka siitä mitä on konkurssin hyvät puolet, sekä mitä tekee Junttilan julkkikset, sekä kaikkea siltä väliltä.
Nuo jutut tosin ei vaikuta piirun vertaa tänne Chiang Maihin, mutta onhan niitä mukava silloin tällöin lukea todeten, että joku ajattelee 24/7 vaikkapa KUKSAA.
Onhan hänellä siinä vastinetta helpottamaan ihokosketuskaipuutaan vaikkapa.
Yksi kokee jopa hänen ja vaimonsa elämää vaikeutetun tällä matkailupalstalla, jonka johdosta annan ystävällisen neuvon, että henkilö siirtyy käyttämään palsta-aikansa sijaan aikaansa vaimonsa vaikean elämän tason nostattamiseen vaikkapa yhdellä kastitasolla.
Näillä sanoin toivotan ystävällisesti hyvää alkanutta vuotta kaikille joilla muutakin kommentoitavaa kuin kopiokonepapukaija kirjoitelmia.- Anonyymi
Kaikkea se nousuhumala teettää. Eikös sun nimimerkkisi ole senssu ja sivupersoonasi nimi ole numeropallo suomeksi? Yhdessä ne on numerosenssu. Mikäs vika siinä on? Ei nimi naista pahenna.
- Anonyymi
Pattayalla on suomalaisia hämärämiehiä myös matkailualalla, joten suosittelen lämpimästi turvallisempaa lomakohdetta.
Pattaya on loistava lomailijalle mutta vaarallinen.
Viitaten aloitkseeni, että åyrin olemaan ystävällinen ystävällisille, vastaan oheiselle ystävälliselle hänen ystävälliseen tiedusteluunsa ystävällisesti, että hän voi jatkaa tämän kuluvankin vuoden hänelle tärkeitä vääristelyjään.
Hänen tiedustelunsa:
Senssulta kysyisin pienen kysymyksen. Erittäin oleellisen ja elintärkeän kysymyksen. Miten ajattelet ihmiskunnan selviävän seuraavat vuodet ilman maataloutta, maanviljelystä, kasvitarhoja, riisipeltoja, farmeja, maatiloja kaikkialla maailmassa?
Miten ilman maanviljelijöitä? Oletko ajatellut koskaan asiaa?
maanviljeljjä 4:ssä polvessa
Ensinnäkin mainitut ovat luonnollisesti elintärkeitä koko ihmiskunnalle maailmassa ja kysymys kyseiseltä juntilta osoittaa vain junttimaisuuden.
Minä kutsun juntiksi kyseistä henkilöä, joka kirjoittaa Pattayan matkailupalstalle junttimaisuuksia, kuten kyseisen tiedustelun yksinomaan tarkoituksellaan riidan haastaminen.
Juntin junttimaisuuksiin sisältyy myös käsitteet junttimaisuuden rajatun kehä kolmoseen, mutta ei asia niin ole, olenhan itsekin Vaasalaissyntyinen.
Siis summasummaarum, juntti on junttimaisesti käyttäytyvä, eikä sillä ole mitään tekemistä asian kanssa miten juntti elantonsa hankkii vaikka olisi missä polvessa tahansa maanviljelijä.
Tämä ystävällinen vastaukseni ja tiedoksi, että en ota kantaa juntin vääristelyihin.- Anonyymi
Sepäs olikin ystävällinen vastaus, vaan ei ollut vastaus laisinkaan. Ymmärräthän rakas pieni että ihmisen on syötävä pysyäkseen hengissä? Ilman maanviljelijöitä ja tuottajia sinä et söisi koska sinulla ei olisi ruokaa. Kenelläkään ei olisi ruokaa. Maaseutu on ihmiskunnan elinehto,
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sepäs olikin ystävällinen vastaus, vaan ei ollut vastaus laisinkaan. Ymmärräthän rakas pieni että ihmisen on syötävä pysyäkseen hengissä? Ilman maanviljelijöitä ja tuottajia sinä et söisi koska sinulla ei olisi ruokaa. Kenelläkään ei olisi ruokaa. Maaseutu on ihmiskunnan elinehto,
Maaseutu on ihmiskunnan elinehto ja juntti on Pattayan matkailupalstan elinehto, ne onkaksi eri asiaa jota juntti ei ymmärrä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maaseutu on ihmiskunnan elinehto ja juntti on Pattayan matkailupalstan elinehto, ne onkaksi eri asiaa jota juntti ei ymmärrä.
Juntti tekee töitä, elättää maailmaa, saa rahaa ja matkustelee. Lelusensei makaa yhteiskunnan tuilla maksetulla sairasvuoteella ryypättyään itsensä huonoon kuntoon ja kadehtii juntteja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juntti tekee töitä, elättää maailmaa, saa rahaa ja matkustelee. Lelusensei makaa yhteiskunnan tuilla maksetulla sairasvuoteella ryypättyään itsensä huonoon kuntoon ja kadehtii juntteja.
Ehkäpä juuri tuon kaltainen ulosantisi ei aiheuta aiheesta muuta kuin sinun juntitteluasi, koska junttiutesi on alakastia, mutta elätäppä sinä maailmaa ..... 🚜😨🐒 ja koska olet ajatellut matkustavasi 😎?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811248
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132867- 84803
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?47654Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t235569Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55569Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä305566- 51539
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7520
