Kuntavaalit lähestyy ja nää on" henna vaalit". Ne jotka Henna hanketta on innolla ajaneet tulee huomaamaan että aika ajoi ohi. Henna on menneen talven lumia, kuten on kannattajain valtuustopaikkakin.
Se on liian korvesa. Auton tarvii ja kauppaloihin on liikaa matkaa. Ei homma toimi noin. Katsokaas tuota uutta aluetta jonne tekivät miljoonalla eurolla tien. Se tie on se mikä lähtee helssingintieltä, siinä väestösuojan luota. Kyllä rakentavatten taloa , taloa nousee kun sieniä sateella. Eikä tarvii markkinoija juurikaan, puhumattakaan että joku konsultti pitäisi olla hämmentämässä.
Ja Pennala nousee ja nousee.
Mutta väkiluku kuitenkin olasa laskee, sille vaan ei voi mitään. Parhaat, lukeneistoa tarkoitan lähtee isoihin citeihin, ei ne tänne jää.
Raksa-Ranella on asiaa
Anonyymi
1
73
Vastaukset
- Anonyymi
Pittääskö raksa Ranelin mennä torille tai ässän eteen julistamaan tuota jankutustaan sillä ei äänestäjät tuota vuodaatusta täällä käy lukemassa. Suomeks sanotttuna on kuin kusis hankeen noi juttus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774542Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k112563- 1751735
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2601602- 1241470
- 1221347
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91277Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil721269- 761252
- 35996