Koronan vaikutus päiväkodin toimintaan.

Toivon että päiväkotia ei kokonaan suljeta.
478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minua kiinnostaa, jos en olosuhteista johtuen vie lastani päiväkotiin, niin maksaako työnantaja minulle täyden palkan.

Vaikka se osasto/ryhmä jossa lapseni on jatkaisi normaalia toimintaa.

Äänestä

Löytyi+internetin+sivuilta:+Vuonna+2019+kuolleita+oli+53+949,+mikä+on+578+vähemmän+kuin+edellisvuonna.+Kuolleet+miehet+olivat+keskimäärin+75,3-vuotiaita+ja+naiset+82,1-vuotiaita.+Naiset+kuolivat+keskimäärin+6,8+vuotta+vanhempina+kuin+miehet.+...+Kuoliniän+mediaani+oli+miehillä+77,8+ja+naisilla+85,5+vuotta.Näyttää+olevan+jotain+vikaa+terveydenhuollossa+kun+nyt+kirjoitusvaiheessa+koronavirustautiin+on+kuollut+561+ihmistä?+Vuonna+2019+ei+vielä+ehkä+ollut+koronavirusta+Suomessa?Hyvää+onnea+vain+niille,+jotka+saavat+koronavirusrokotteen,+hyvää+onnea+myös+niille+jotka+eivät+ota+koronavirusrokotetta,+ehkä+NE+koronavirusrokotteet+"parantavat"+tilastoja?Jostain+kuultu,+että+koronavirusrokotteet+aiheuttaisi+allergisia+reaktioita+ehkä+noin+joka+100000+ihmiselle?+Jotain+on+ilmeisesti+mennyt+tutkimuksissa+"aika+oikein"+kun+vasta+jokunen+tuhat+henkilöä+on+rokotettu+ja+mediassa+kerrotaan+jo+allergiatapauksesta?Siitä+laumasuojasta+on+sitten+kyse+80%+tai+90%+suojasta+niin+kun+Suomi+on+euroopan+unioni+niin+kokonaisuudessa+suomalaisten+väkiluku+koko+euroopan+unionin+liikkuvuus+alueella+on+noin+1,2-1,3%(?).Euroopan+unionin+väkiluku+nykyisin+on+lähes+450+000+000,+joten+lähes+45+00+0000+ihmistä+kun-jos+eivät+ota+rokotetta+laumasuoja+laskelmien+mukaan+on+lähelle+90%:tinen?Ajatelkaa+jonkun+"teorian+mukaan"+riittävä+laumasuoja+on+ehkä+90%,+ihmisten+liikkuvuusalueesta+(euroopan+unionin+sisämarkkinoilla),+jossa+ehkä+pääasiallisesti+suomalaisetki+on-ovat+liikkuneet?

Äänestä
  • Suomessa valmistettu rokote, joka on nenäsumutemuodossa on pikkuhiljaa valmistumassa.

    Äänestä

  • Pitkän vuodatuksen kirjoittaja tarkoittanee, että Suomessa on toimet Koronan tarttuvuuden ja vaikutusten vähentämiseksi onnistuneet erityisen hyvin verrattuna muun Euroopan tilanteeseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toivon että päiväkotia ei kokonaan suljeta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu