Toivon että päiväkotia ei kokonaan suljeta.
Koronan vaikutus päiväkodin toimintaan.
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Minua kiinnostaa, jos en olosuhteista johtuen vie lastani päiväkotiin, niin maksaako työnantaja minulle täyden palkan.
Vaikka se osasto/ryhmä jossa lapseni on jatkaisi normaalia toimintaa. - Anonyymi
Löytyi internetin sivuilta: Vuonna 2019 kuolleita oli 53 949, mikä on 578 vähemmän kuin edellisvuonna. Kuolleet miehet olivat keskimäärin 75,3-vuotiaita ja naiset 82,1-vuotiaita. Naiset kuolivat keskimäärin 6,8 vuotta vanhempina kuin miehet. ... Kuoliniän mediaani oli miehillä 77,8 ja naisilla 85,5 vuotta.
Näyttää olevan jotain vikaa terveydenhuollossa kun nyt kirjoitusvaiheessa koronavirustautiin on kuollut 561 ihmistä? Vuonna 2019 ei vielä ehkä ollut koronavirusta Suomessa?
Hyvää onnea vain niille, jotka saavat koronavirusrokotteen, hyvää onnea myös niille jotka eivät ota koronavirusrokotetta, ehkä NE koronavirusrokotteet "parantavat" tilastoja?
Jostain kuultu, että koronavirusrokotteet aiheuttaisi allergisia reaktioita ehkä noin joka 100000 ihmiselle? Jotain on ilmeisesti mennyt tutkimuksissa "aika oikein" kun vasta jokunen tuhat henkilöä on rokotettu ja mediassa kerrotaan jo allergiatapauksesta?
Siitä laumasuojasta on sitten kyse 80% tai 90% suojasta niin kun Suomi on euroopan unioni niin kokonaisuudessa suomalaisten väkiluku koko euroopan unionin liikkuvuus alueella on noin 1,2-1,3%(?).
Euroopan unionin väkiluku nykyisin on lähes 450 000 000, joten lähes 45 00 0000 ihmistä kun-jos eivät ota rokotetta laumasuoja laskelmien mukaan on lähelle 90%:tinen?
Ajatelkaa jonkun "teorian mukaan" riittävä laumasuoja on ehkä 90%, ihmisten liikkuvuusalueesta (euroopan unionin sisämarkkinoilla), jossa ehkä pääasiallisesti suomalaisetki on-ovat liikkuneet?- Anonyymi
Suomessa valmistettu rokote, joka on nenäsumutemuodossa on pikkuhiljaa valmistumassa.
- Anonyymi
Pitkän vuodatuksen kirjoittaja tarkoittanee, että Suomessa on toimet Koronan tarttuvuuden ja vaikutusten vähentämiseksi onnistuneet erityisen hyvin verrattuna muun Euroopan tilanteeseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1793470Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552157- 422028
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4161142Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171039- 57958