Kuinka moni harrastaa self bondagea? Miten sitä toteutatte? Naruin, nippusitein, lelu vai oikein käsiraudoin, ketjut lukot vai kentues jotain muuta? Miten varmistatte vapautumisenne? Löysin solmuin, jäälukoin vai jollain muulla tapaa? Onko koskaan käynyt vahinkoa ettei kaikki olekkaan mennyt suunnitellusti ja on jäänyt kiinni omista leikeistään tai kenties joutunut huutamaan jonkun apuun?
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Purjopiiskalla aina välillä läpsyttelen.
Foorumilla jo useita aloituksia tuosta aiheesta. Mitä mieltä olet niistä?
Aivan mahtavia!
Wau hienoa! Kiitos kun kerroit 🤪
Ole hyvä!
Meillä käytetään teippiä.
Teippaa toi turpasi kiinni
Kuinka voihkin sitten?
Teipattuna tuoliin.
Täällä harrastettu jo vuosia. Itse käytän oikeita käsi ja jalkarautoja, koska niihin on helppo tehdä jääpala mekanismi. Laiton sen palan aina roikkumaan kylpyhuoneeseen vedellä täytetyn vadin päälle, että ei pysty pomppaamaan mihinkään.
Kerran kävi lähellä kun talonyhtiössä oli nuohous menossa asunnoissa ja enhän minä sitä muistanut. Huoltomiehet tulivat omilla avaimilla, kuten ilmoituksessa sanottiin.
Onneks kerkesin vaatekomeroon piiloon.
Näin kertoo äidin tissiposki joka leikki silikoni Sannilla
Kattos. Sulla sama jääaikalukko ku mulla.
Voisin melkein sanoa että paras ja luotettavin mahdollinen vaihtoehto. Noihin missä on tuo oikea ajastin mekanismi niin en kyllä luottas.