Muualla euroopassa on jo totta ja pitäisi saada meilleki ja pian.
Kun verensiirrostakin kieltäydytään se rokotusrekisteri olisi omiaan helpottamaan sotejuttuja .
Rokottamattomat rekisteriin
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Jotka kieltäytyvät rokotuksesta, sairastuttuaan siihen, maksavat hoidostaan todellisten kulujen mukaan.
Todelliset sairaala, lääkärin ja lääkkeiden maksut ilman Kelaa.
Silloinhan on reilu peli.- Anonyymi
Just nuinnikkäin menee esim espanja. Ihme hihhuleita jos ei ota ilimasta rokotusta.
- Anonyymi
Ei onnistu suomessa. Perustuslaki kieltää. Loukkaa yksilövapautta ja ihmisen yksityisyyttä sellainen rekisteri. Vaatii vuosien prosessin tuon lain muuttaminen ja tuskin onnistuu sittenkään.
- Anonyymi
Onhan rokotusrekisteri ollut käytössä maailman sivu. Minä olen vanha harppu, minun kaikki rokotukseni löytyvät sieltä terveystiedoistani, joka ikinen ihan calmette- rokotuksesta alkaen.
Jos on rokotettu muualla kuin omalla p.kunnalla, nekin näkyvät tiedoissani.
Näin on kaikkien immeisten kohdalla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan rokotusrekisteri ollut käytössä maailman sivu. Minä olen vanha harppu, minun kaikki rokotukseni löytyvät sieltä terveystiedoistani, joka ikinen ihan calmette- rokotuksesta alkaen.
Jos on rokotettu muualla kuin omalla p.kunnalla, nekin näkyvät tiedoissani.
Näin on kaikkien immeisten kohdalla.Vanhan harpun rokotukset näkyy mutta rokottamatta jääneet ei.
Näin se on tulevaisuudessakin, ei negatiivirekistereitä saa perustuslainmukaan olla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhan harpun rokotukset näkyy mutta rokottamatta jääneet ei.
Näin se on tulevaisuudessakin, ei negatiivirekistereitä saa perustuslainmukaan olla.Mihikä virastoon sitä pittää ilomottautuva jos ei ota piikkijä.
Käypikö se jos soittaa puhelimella vaikka terkkarriin.
Negrotiivi rekisterissäei jiähä pois,missä se vanha harppu on ottanut
ne piikit. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vanhan harpun rokotukset näkyy mutta rokottamatta jääneet ei.
Näin se on tulevaisuudessakin, ei negatiivirekistereitä saa perustuslainmukaan olla.Kai ne näkyvät, kun niitä ei mainita. Kun kaikki kirjataan, jokin puuttuu, sitä ei silloin ole pistetty.
Eihän sellaista kirjata, jota ei ole. Ei tällä ole perustuslain kanssa mitään tekemistä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihikä virastoon sitä pittää ilomottautuva jos ei ota piikkijä.
Käypikö se jos soittaa puhelimella vaikka terkkarriin.
Negrotiivi rekisterissäei jiähä pois,missä se vanha harppu on ottanut
ne piikit.Jos ilimmottautusit ensin vaikka a-klinikalle tai mielisairaspolille. Siellä sinnuu jo ootellaan. Hopihopi!
- Anonyymi
-----Jotka kieltäytyvät rokotuksesta, sairastuttuaan siihen, maksavat hoidostaan todellisten kulujen mukaan.------
Kuten myös:
- ylipainoiset
- viinaa juovat
- tupakoitsijat
- liukkailla keleillä kaatuvat (kun ei ole piikkejä kengissä käytetty)
- liian vähän liikkuvat
- epäterveellisesti syövät
- jne.... löytyyhän näitä itsemaksavia- Anonyymi
Kuuleppas viisas! Nyt on kysymys yleisvaarallisesta tartuntataudista.
En ole tiennytkään, että allamainitutkin ovat tarttuvia ja siten rokotteella estettäviä epidemioita:
- tupakointi
-viinan juonti
-lihavuus
-liikkumattomuus
-liukastelu
-epäterveellisesti syöminen
Käsittääkseni nämä ovat yksilöä koskevia vaivoja/tapoja, eivätkä niin ollen tarttuvia.
Rokottamaton voi tietämättään tai tahallaan tartuttaa kymmeniä, jopa satoja muita ihmisiä. Näin vielä nyt, kun rokotteita ei ole saatu Suomeen kuin pieni ripaus. Nyt olemme kaikki vielä samassa veneessä, tartutamme toisiamme, ties miten kauan. Joku lääkäri arvaili, että tätä vauhtia kymmenen vuotta. Eeuu vie rokotteensa ihan muualle kuin omalle alueelle. Kai siinä raha puhuu, mikäpäs muu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383809Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362944Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 64724
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708