Aika ovelaa

Anonyymi

Erittäin ovelaa oikeastaan. Meinasin tarttua mutta enpä sitten tarttunutkaan. Tykkään susta, mutta en halua tuoda sitä ilmi tällä palstalla. Negatiivinen mutavelli olen kertoi tähdet... Vastaanottavainen ja passiivinen, niinkuin naisia yleensä pidetään, vaikka se ei ole sukupuoli sidonnaista oikeasti. Aktiivinen en osaa olla noin vain. Mun täytyy konvertoida passiivisuus jotenkin aktiivisuudeksi, että pystyisin olemaan aloitteellinen. En siis voi heittää palloa, vaan voin vaan ottaa kopin ja sillä voimalla jolla sen sain niin voin vain heittää takaisin.

Hyvää illanjatkoa. Palaan sitten myöhemmällä.

14

121

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ei näytä tykkäämistä voi käydä niin ettei toinen uskalla tai tohdi pallojensa kanssa häiritä. Tänne kyllä tykkäämiset sun muut hukkuvat. Hyvää illanjatkoa, täällä alkaa operaatio normaali arki ja unirytmin korjaaminen.

    • Anonyymi

      Negatiivinen -
      Mies

      Koskee...

    • Anonyymi

      Kirjoita omalla sukupuolellasi.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä, että selvästi mies kirjoittaa pateettisesti naista näytellen eikä selvästi tajua aiheesta mitään


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä, että selvästi mies kirjoittaa pateettisesti naista näytellen eikä selvästi tajua aiheesta mitään

        Ei aloittaja edes väittänyt edes olevansa nainen. Vai väittikö?


    • Anonyymi

      Enkelipallon mustapooli.

    • Anonyymi

      Passiivinen mies siis suomeksi ja palsta-autisteille tiedoksi.

      • Anonyymi

        Ei kiitos passiivisille miehille. On kokemusta sellaisista ihan tarpeeksi. Ei vaan jaksa sellaisia enää yhtään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kiitos passiivisille miehille. On kokemusta sellaisista ihan tarpeeksi. Ei vaan jaksa sellaisia enää yhtään.

        Eihän nyt passiiviselle passiivinen kelpaa. Aktiivinen nainen taas ei voi vastustaa. :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän nyt passiiviselle passiivinen kelpaa. Aktiivinen nainen taas ei voi vastustaa. :)

        On vaan nuo nimpparipäivät tulossa. . .

        Mietityttää nimet


    • Anonyymi

      Tarkoittaako se sitä että minun pitäisi tehdä aloite sinnepäin? Noin kaikessa yksinkertaisuudessaan.

      • Anonyymi

        Luonnonlakien mukaan kyllä. Oma tahtosi sen lopulta kuitenkin ratkaisee.


    • Anonyymi

      On kolme asiaa, joita ei saa takaisin - ammuttu nuoli, sanottu sana ja menetetty tilaisuus.
      arabialainen viisaus

    • Anonyymi

      Passiivinen aktiivisuus hienovaraisempaa liehittelyä, jolla siirretään vuoro toiselle. Aloite voi silloin toki jäädä epäselväksi, mutta torjuntakaan ei sitten niin luonnolle käyvä. Häiritsevää tungettelua useimmat kuitenkin välttävät mahdollisuuden menettämisen uhallakin. Tyrkkyydestäkin tosin soimataan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      39
      2291
    2. Olen pahoillani kun olen satuttanut

      Välillä kiukuttaa paljon.
      Ikävä
      58
      755
    3. Olen aivan hajalla yhden

      Naisen takia😞
      Ikävä
      41
      731
    4. Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä

      Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne
      Ikävä
      80
      569
    5. T.h tuomio

      Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin
      Suomussalmi
      7
      519
    6. Pientä pintaremonttia

      Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k
      Hyrynsalmi
      16
      514
    7. Miten sä jaksat

      Pitää susta huolen.
      Ikävä
      62
      512
    8. Mitä oikeasti haluat?

      🥹
      Ikävä
      42
      510
    9. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      45
      510
    10. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      176
      503
    Aihe