Aika ovelaa

Anonyymi

Erittäin ovelaa oikeastaan. Meinasin tarttua mutta enpä sitten tarttunutkaan. Tykkään susta, mutta en halua tuoda sitä ilmi tällä palstalla. Negatiivinen mutavelli olen kertoi tähdet... Vastaanottavainen ja passiivinen, niinkuin naisia yleensä pidetään, vaikka se ei ole sukupuoli sidonnaista oikeasti. Aktiivinen en osaa olla noin vain. Mun täytyy konvertoida passiivisuus jotenkin aktiivisuudeksi, että pystyisin olemaan aloitteellinen. En siis voi heittää palloa, vaan voin vaan ottaa kopin ja sillä voimalla jolla sen sain niin voin vain heittää takaisin.

Hyvää illanjatkoa. Palaan sitten myöhemmällä.

14

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos ei näytä tykkäämistä voi käydä niin ettei toinen uskalla tai tohdi pallojensa kanssa häiritä. Tänne kyllä tykkäämiset sun muut hukkuvat. Hyvää illanjatkoa, täällä alkaa operaatio normaali arki ja unirytmin korjaaminen.

    • Anonyymi

      Negatiivinen -
      Mies

      Koskee...

    • Anonyymi

      Kirjoita omalla sukupuolellasi.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä, että selvästi mies kirjoittaa pateettisesti naista näytellen eikä selvästi tajua aiheesta mitään


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Samaa mieltä, että selvästi mies kirjoittaa pateettisesti naista näytellen eikä selvästi tajua aiheesta mitään

        Ei aloittaja edes väittänyt edes olevansa nainen. Vai väittikö?


    • Anonyymi

      Enkelipallon mustapooli.

    • Anonyymi

      Passiivinen mies siis suomeksi ja palsta-autisteille tiedoksi.

      • Anonyymi

        Ei kiitos passiivisille miehille. On kokemusta sellaisista ihan tarpeeksi. Ei vaan jaksa sellaisia enää yhtään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei kiitos passiivisille miehille. On kokemusta sellaisista ihan tarpeeksi. Ei vaan jaksa sellaisia enää yhtään.

        Eihän nyt passiiviselle passiivinen kelpaa. Aktiivinen nainen taas ei voi vastustaa. :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän nyt passiiviselle passiivinen kelpaa. Aktiivinen nainen taas ei voi vastustaa. :)

        On vaan nuo nimpparipäivät tulossa. . .

        Mietityttää nimet


    • Anonyymi

      Tarkoittaako se sitä että minun pitäisi tehdä aloite sinnepäin? Noin kaikessa yksinkertaisuudessaan.

      • Anonyymi

        Luonnonlakien mukaan kyllä. Oma tahtosi sen lopulta kuitenkin ratkaisee.


    • Anonyymi

      On kolme asiaa, joita ei saa takaisin - ammuttu nuoli, sanottu sana ja menetetty tilaisuus.
      arabialainen viisaus

    • Anonyymi

      Passiivinen aktiivisuus hienovaraisempaa liehittelyä, jolla siirretään vuoro toiselle. Aloite voi silloin toki jäädä epäselväksi, mutta torjuntakaan ei sitten niin luonnolle käyvä. Häiritsevää tungettelua useimmat kuitenkin välttävät mahdollisuuden menettämisen uhallakin. Tyrkkyydestäkin tosin soimataan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      190
      7819
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      142
      5355
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      141
      4291
    4. Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa

      Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.
      Maailman menoa
      4
      3499
    5. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      73
      2877
    6. Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan

      kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.
      Maailman menoa
      17
      2627
    7. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      11
      2553
    8. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      282
      2479
    9. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      147
      2400
    10. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      578
      2192
    Aihe