Erittäin ovelaa oikeastaan. Meinasin tarttua mutta enpä sitten tarttunutkaan. Tykkään susta, mutta en halua tuoda sitä ilmi tällä palstalla. Negatiivinen mutavelli olen kertoi tähdet... Vastaanottavainen ja passiivinen, niinkuin naisia yleensä pidetään, vaikka se ei ole sukupuoli sidonnaista oikeasti. Aktiivinen en osaa olla noin vain. Mun täytyy konvertoida passiivisuus jotenkin aktiivisuudeksi, että pystyisin olemaan aloitteellinen. En siis voi heittää palloa, vaan voin vaan ottaa kopin ja sillä voimalla jolla sen sain niin voin vain heittää takaisin.
Hyvää illanjatkoa. Palaan sitten myöhemmällä.
Aika ovelaa
14
121
Vastaukset
- Anonyymi
Jos ei näytä tykkäämistä voi käydä niin ettei toinen uskalla tai tohdi pallojensa kanssa häiritä. Tänne kyllä tykkäämiset sun muut hukkuvat. Hyvää illanjatkoa, täällä alkaa operaatio normaali arki ja unirytmin korjaaminen.
- Anonyymi
Negatiivinen -
Mies
Koskee... - Anonyymi
Kirjoita omalla sukupuolellasi.
- Anonyymi
Samaa mieltä, että selvästi mies kirjoittaa pateettisesti naista näytellen eikä selvästi tajua aiheesta mitään
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa mieltä, että selvästi mies kirjoittaa pateettisesti naista näytellen eikä selvästi tajua aiheesta mitään
Ei aloittaja edes väittänyt edes olevansa nainen. Vai väittikö?
- Anonyymi
Enkelipallon mustapooli.
- Anonyymi
Passiivinen mies siis suomeksi ja palsta-autisteille tiedoksi.
- Anonyymi
Ei kiitos passiivisille miehille. On kokemusta sellaisista ihan tarpeeksi. Ei vaan jaksa sellaisia enää yhtään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei kiitos passiivisille miehille. On kokemusta sellaisista ihan tarpeeksi. Ei vaan jaksa sellaisia enää yhtään.
Eihän nyt passiiviselle passiivinen kelpaa. Aktiivinen nainen taas ei voi vastustaa. :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän nyt passiiviselle passiivinen kelpaa. Aktiivinen nainen taas ei voi vastustaa. :)
On vaan nuo nimpparipäivät tulossa. . .
Mietityttää nimet
- Anonyymi
Tarkoittaako se sitä että minun pitäisi tehdä aloite sinnepäin? Noin kaikessa yksinkertaisuudessaan.
- Anonyymi
Luonnonlakien mukaan kyllä. Oma tahtosi sen lopulta kuitenkin ratkaisee.
- Anonyymi
On kolme asiaa, joita ei saa takaisin - ammuttu nuoli, sanottu sana ja menetetty tilaisuus.
arabialainen viisaus - Anonyymi
Passiivinen aktiivisuus hienovaraisempaa liehittelyä, jolla siirretään vuoro toiselle. Aloite voi silloin toki jäädä epäselväksi, mutta torjuntakaan ei sitten niin luonnolle käyvä. Häiritsevää tungettelua useimmat kuitenkin välttävät mahdollisuuden menettämisen uhallakin. Tyrkkyydestäkin tosin soimataan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?413017Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352248Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari532162Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802019Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh551742Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä161492Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr571479Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1221198Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian160935