Tänään äitini aivoissa lähti liikkumaan vuosikymmeniä jumittanutta.
"popiuyygghhhjj"
Jumalan ihmeet
12
79
Vastaukset
- Anonyymi
Suurin ongelma lienee ollut yksinkertaisesti aivojumitus .
"ppouyyhhjj"- Anonyymi
Kysymys on lisäksi siitä että vahvasti Jumalaan uskovalle henkilölle psykologiset palvelut ovat soveltumattomia mikäli auttaja ei usko Jumalaan eikä huomioi autettavan jumalauskoa. Siitä seuraa "helvetti".
"ppiuyghhjhj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysymys on lisäksi siitä että vahvasti Jumalaan uskovalle henkilölle psykologiset palvelut ovat soveltumattomia mikäli auttaja ei usko Jumalaan eikä huomioi autettavan jumalauskoa. Siitä seuraa "helvetti".
"ppiuyghhjhj"Kahdeksan vuotta meni elämästä hirvittävän soovan puhumiseen.
"ppouyyhujii" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kahdeksan vuotta meni elämästä hirvittävän soovan puhumiseen.
"ppouyyhujii"Parempi puhua Jumalalle kuin ihmisille!
"ppougghhj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parempi puhua Jumalalle kuin ihmisille!
"ppougghhj"Se on ainakin tullut nyt opittua rankimman mahdollisen kokemuksen kautta.
"ppiuyyjhjj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on ainakin tullut nyt opittua rankimman mahdollisen kokemuksen kautta.
"ppiuyyjhjj"Halusin alunperin puhua kriisipuhelimessa konkreettisista ongelmistani, en sielunelämästäni.
Tätä toivettani ei kunnioitettu ja nähdäkseni koskemattomuuttani on siltä osin loukattu palvelussa aiheuttaen minulle henkisiä kärsimyksiä joita en ole ennen palvelun käyttöä koskaan kokenut yksinkertaisesti vain uskoessani Jumalaan.
Mielestäni uskovaisella henkilöllä tulisi olla oikeus käyttää kriisipalvelua fyysisesti vammautuessaan puhuen vain konkreettisista ongelmista ilman, että hänen sielunelämäänsä vastentahtoisesti siinä yhteydessä puututaan. Voisin ajaa tätä asiaa vaikka ihmisoikeuskysymyksenä.
"ppiytgghhjhjhj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halusin alunperin puhua kriisipuhelimessa konkreettisista ongelmistani, en sielunelämästäni.
Tätä toivettani ei kunnioitettu ja nähdäkseni koskemattomuuttani on siltä osin loukattu palvelussa aiheuttaen minulle henkisiä kärsimyksiä joita en ole ennen palvelun käyttöä koskaan kokenut yksinkertaisesti vain uskoessani Jumalaan.
Mielestäni uskovaisella henkilöllä tulisi olla oikeus käyttää kriisipalvelua fyysisesti vammautuessaan puhuen vain konkreettisista ongelmista ilman, että hänen sielunelämäänsä vastentahtoisesti siinä yhteydessä puututaan. Voisin ajaa tätä asiaa vaikka ihmisoikeuskysymyksenä.
"ppiytgghhjhjhj"Äiti on hokenut minulle 20 vuotta yhtä ja samaa luullen etten tajua asiaa, vaikka ongelma on ollut siinä että olen tajunnut liiankin hyvin eikä pääni ole kestänyt sitä hoentaa.
Aika traagista.
"ppiyuyyyyh" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äiti on hokenut minulle 20 vuotta yhtä ja samaa luullen etten tajua asiaa, vaikka ongelma on ollut siinä että olen tajunnut liiankin hyvin eikä pääni ole kestänyt sitä hoentaa.
Aika traagista.
"ppiyuyyyyh"kriisipuhelimessakin mulla sitä ongelmaa, ettei pääni kestä niin yksinkertaisten asioiden hoentaa. Pää manipuloituu siinä ihan vinksaan hoentaan. Eikä asia mulle sillä hokemalla mene perille, koska ongelma eio ole siinä etten tajuaisi hoettua asiaa vaan enemmänkin siinö että mua kohdellaan niin hirvittävällä tavalla jollain kiduttavalla hoennalla.
"ppiuyhhhhjjj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kriisipuhelimessakin mulla sitä ongelmaa, ettei pääni kestä niin yksinkertaisten asioiden hoentaa. Pää manipuloituu siinä ihan vinksaan hoentaan. Eikä asia mulle sillä hokemalla mene perille, koska ongelma eio ole siinä etten tajuaisi hoettua asiaa vaan enemmänkin siinö että mua kohdellaan niin hirvittävällä tavalla jollain kiduttavalla hoennalla.
"ppiuyhhhhjjj"selitin myös äidille että koko tämä juttu erikoisuudestani on lähinnä puheella manipuloitu uskomus. Jos kaikki hokee että olen jotenkin kauheen erikoinen porukka alkaa näkemään minut erikoisena vaikkei minussa olisi mitään erikoista.
"ppuggghg" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
selitin myös äidille että koko tämä juttu erikoisuudestani on lähinnä puheella manipuloitu uskomus. Jos kaikki hokee että olen jotenkin kauheen erikoinen porukka alkaa näkemään minut erikoisena vaikkei minussa olisi mitään erikoista.
"ppuggghg"Sanoin äidille että jos minussa on jotain erikoista se tulee sitten siitä että uskon Jumalaan.
"ppiygghjhjjk" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanoin äidille että jos minussa on jotain erikoista se tulee sitten siitä että uskon Jumalaan.
"ppiygghjhjjk"Sain ilmeisesti niin pahan aivovamman että se rajoitti henkistä kokemista.
"ppiuygghjjk" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sain ilmeisesti niin pahan aivovamman että se rajoitti henkistä kokemista.
"ppiuygghjjk"Yllättaen aivovammautuneena Jumalasta piittaamattomien keskellä tuotti minulle kauhukuvia helvetin todellisuudesta.
"ppiuyyghyjjk"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834473Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243228Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392894Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172697Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549- 162540
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432487Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142075Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281727