Tänään äitini aivoissa lähti liikkumaan vuosikymmeniä jumittanutta.
"popiuyygghhhjj"
Jumalan ihmeet
12
71
Vastaukset
- Anonyymi
Suurin ongelma lienee ollut yksinkertaisesti aivojumitus .
"ppouyyhhjj"- Anonyymi
Kysymys on lisäksi siitä että vahvasti Jumalaan uskovalle henkilölle psykologiset palvelut ovat soveltumattomia mikäli auttaja ei usko Jumalaan eikä huomioi autettavan jumalauskoa. Siitä seuraa "helvetti".
"ppiuyghhjhj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysymys on lisäksi siitä että vahvasti Jumalaan uskovalle henkilölle psykologiset palvelut ovat soveltumattomia mikäli auttaja ei usko Jumalaan eikä huomioi autettavan jumalauskoa. Siitä seuraa "helvetti".
"ppiuyghhjhj"Kahdeksan vuotta meni elämästä hirvittävän soovan puhumiseen.
"ppouyyhujii" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kahdeksan vuotta meni elämästä hirvittävän soovan puhumiseen.
"ppouyyhujii"Parempi puhua Jumalalle kuin ihmisille!
"ppougghhj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Parempi puhua Jumalalle kuin ihmisille!
"ppougghhj"Se on ainakin tullut nyt opittua rankimman mahdollisen kokemuksen kautta.
"ppiuyyjhjj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on ainakin tullut nyt opittua rankimman mahdollisen kokemuksen kautta.
"ppiuyyjhjj"Halusin alunperin puhua kriisipuhelimessa konkreettisista ongelmistani, en sielunelämästäni.
Tätä toivettani ei kunnioitettu ja nähdäkseni koskemattomuuttani on siltä osin loukattu palvelussa aiheuttaen minulle henkisiä kärsimyksiä joita en ole ennen palvelun käyttöä koskaan kokenut yksinkertaisesti vain uskoessani Jumalaan.
Mielestäni uskovaisella henkilöllä tulisi olla oikeus käyttää kriisipalvelua fyysisesti vammautuessaan puhuen vain konkreettisista ongelmista ilman, että hänen sielunelämäänsä vastentahtoisesti siinä yhteydessä puututaan. Voisin ajaa tätä asiaa vaikka ihmisoikeuskysymyksenä.
"ppiytgghhjhjhj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Halusin alunperin puhua kriisipuhelimessa konkreettisista ongelmistani, en sielunelämästäni.
Tätä toivettani ei kunnioitettu ja nähdäkseni koskemattomuuttani on siltä osin loukattu palvelussa aiheuttaen minulle henkisiä kärsimyksiä joita en ole ennen palvelun käyttöä koskaan kokenut yksinkertaisesti vain uskoessani Jumalaan.
Mielestäni uskovaisella henkilöllä tulisi olla oikeus käyttää kriisipalvelua fyysisesti vammautuessaan puhuen vain konkreettisista ongelmista ilman, että hänen sielunelämäänsä vastentahtoisesti siinä yhteydessä puututaan. Voisin ajaa tätä asiaa vaikka ihmisoikeuskysymyksenä.
"ppiytgghhjhjhj"Äiti on hokenut minulle 20 vuotta yhtä ja samaa luullen etten tajua asiaa, vaikka ongelma on ollut siinä että olen tajunnut liiankin hyvin eikä pääni ole kestänyt sitä hoentaa.
Aika traagista.
"ppiyuyyyyh" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äiti on hokenut minulle 20 vuotta yhtä ja samaa luullen etten tajua asiaa, vaikka ongelma on ollut siinä että olen tajunnut liiankin hyvin eikä pääni ole kestänyt sitä hoentaa.
Aika traagista.
"ppiyuyyyyh"kriisipuhelimessakin mulla sitä ongelmaa, ettei pääni kestä niin yksinkertaisten asioiden hoentaa. Pää manipuloituu siinä ihan vinksaan hoentaan. Eikä asia mulle sillä hokemalla mene perille, koska ongelma eio ole siinä etten tajuaisi hoettua asiaa vaan enemmänkin siinö että mua kohdellaan niin hirvittävällä tavalla jollain kiduttavalla hoennalla.
"ppiuyhhhhjjj" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kriisipuhelimessakin mulla sitä ongelmaa, ettei pääni kestä niin yksinkertaisten asioiden hoentaa. Pää manipuloituu siinä ihan vinksaan hoentaan. Eikä asia mulle sillä hokemalla mene perille, koska ongelma eio ole siinä etten tajuaisi hoettua asiaa vaan enemmänkin siinö että mua kohdellaan niin hirvittävällä tavalla jollain kiduttavalla hoennalla.
"ppiuyhhhhjjj"selitin myös äidille että koko tämä juttu erikoisuudestani on lähinnä puheella manipuloitu uskomus. Jos kaikki hokee että olen jotenkin kauheen erikoinen porukka alkaa näkemään minut erikoisena vaikkei minussa olisi mitään erikoista.
"ppuggghg" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
selitin myös äidille että koko tämä juttu erikoisuudestani on lähinnä puheella manipuloitu uskomus. Jos kaikki hokee että olen jotenkin kauheen erikoinen porukka alkaa näkemään minut erikoisena vaikkei minussa olisi mitään erikoista.
"ppuggghg"Sanoin äidille että jos minussa on jotain erikoista se tulee sitten siitä että uskon Jumalaan.
"ppiygghjhjjk" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sanoin äidille että jos minussa on jotain erikoista se tulee sitten siitä että uskon Jumalaan.
"ppiygghjhjjk"Sain ilmeisesti niin pahan aivovamman että se rajoitti henkistä kokemista.
"ppiuygghjjk" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sain ilmeisesti niin pahan aivovamman että se rajoitti henkistä kokemista.
"ppiuygghjjk"Yllättaen aivovammautuneena Jumalasta piittaamattomien keskellä tuotti minulle kauhukuvia helvetin todellisuudesta.
"ppiuyyghyjjk"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257543Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66120Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1075655Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa675287Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943