Eli onko muilla moista puolalaista kaunotarta. Kokemuksia?
predom-lucznik ilmakivääri onko muilla
7
1728
Vastaukset
- EL
On.
- ilmis1
Oli ennen, jäi mökille.
En kyllä muista kuin nimen eli Lucnik mutta lienee sama merkki?
Taittoviritteinen peli ja tulihan tuolla ammuttua mutta joo ei enää n. 30 vuoteen ole tuota nähtyä ja mökkikin myytiin, tiedä minne tuo Lucznik hävisi/jäi. - Ananlpore
Heh. huomasin että enoltani saama vanha luuska on juurikin tuollainen pyssy. Selvitin sarjanumerosta että on vuodelta -68. 25vuoteen en ole sillä ampunut ja hieman oli tehot kateissa kun kokeilin. Tarkka peli muuten oli aikoinaan! Pitääkin selvittää saisko joku aseseppä fiksattua lutkua taas kondikseen :)
Ei tohon lutkuun ole olemassa koteloa? Jos on ja jostain löytyis "alkuperäinen" olisin kiinnostunu ostamaan......
- potuttaa....
Jätin Luznikin kotiin kun menin töihin. Kún tulin kotiin, niin en löytänyt mistään! Sitten soitti eräs ALEX ja sanoi: Luznik on mennyt takaisin Puolaan ja vm.-72!
Kyllä on ja juuri saatu asesepän huollosta vm-47 Itse etsisin koteloa vempaimeen, mielellään alkuperäinen tai sitten voisin mahd myydä täysin läpikäydyn ja huolletun alkuperäis osilla hyväillyn Lucznikin.
- 5+1=?
Minulta löytyy hyväkuntoinen predom-lucznik ilmakivääri. Se on kulkeutunut suomeen jonkin teollisuusvaltuuskunnan mukana 50-luvulla ja näin joutunut isoisälleni, ilmeisesti Kotkassa. Näitä oli tuotu tuliaisiksi. Hieno puulaatikko jossa jokainen ilmakko oli on jo kadonnut. Kangashihna ym. tarvikkeet ovat tallessa. Ilmakossa on jotenkin erikoinen diopteritähtäin, reikäkokoa voi muuttaa. Reiät ovat diopterilevyn reunassa ja levyä pyörittämällä löytyy sopivin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648