Alexi Laiho on kuollut

Lupaavana kitaristina tunnettu Alexi on kuollut.
18641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/3a84e54f-2ca0-4245-b5f0-443ef0304df6

"Children of Bodom -yhtyeen keulamiehenä maineeseen noussut muusikko Alexi Laiho menehtyi viime viikolla kodissaan Helsingissä. Hän oli kuollessaan 41-vuotias. Laiho oli kärsinyt pitkäaikaisista terveysongelmista viime vuosien aikana."

Kevyet mullat, Alexi! Ja omaisille paljon voimia.

Äänestä

Nevö höörd

Äänestä
  • Kyseessä erittäin tunnettu muusikko. Jos et tunne, ei sillä ole merkistystä eikä sitä tarvitse tulla huutelemaan ilman mitään muuta pointtia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyseessä erittäin tunnettu muusikko. Jos et tunne, ei sillä ole merkistystä eikä sitä tarvitse tulla huutelemaan ilman mitään muuta pointtia.

    Ok. Kuuntelen tanssimusiikkia eikä tuo nimi ole tuttu minulle.

    Äänestä

  • Sulla on aina tuo sama typerä lausahdus. Älä viitsi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ok. Kuuntelen tanssimusiikkia eikä tuo nimi ole tuttu minulle.

    Älä puhu paskaa, laitat aina tuon kuluneen "vitsisi".

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ok. Kuuntelen tanssimusiikkia eikä tuo nimi ole tuttu minulle.

    Ei taida olla ainakaan kansantanssi porukoissa, kun naama harmaana ja tukka pitkänä!

    Äänestä

Erittäin taitava kitaristi oli kyseessä. Yksi parhaista, sellaisia joita voi vaan katsoa että miten ihmeessä joku voi olla noin taitava. Harmillinen juttu, voimia läheisille.

Äänestä

Maailman parhaaksi kitaristiksikin tituleerattu ja vaikka en genrestä pidäkään, niin pakko myöntää, ettei hänen taitoaan ole turhaan ylistetty.

Äänestä
  • Toivottavasti viinan "terveellisyys" aukeaa monelle mm. hänen ansiostaan!!!

    Äänestä

Tuli niin yllättäen tämä uutinen...Suomen paras kitaristi. Kevyet mullat Alexi :( Huonosti alkoi tämä uusivuosi.

Äänestä
  • Vai niin. Alkoholisti kuolee, miksi pitäisi surra. Alkoholisti tappaa itsensä alkoholilla. Joskus nopeasti toisinaan hitaasti. Ei siinä taito soittaa kitaraa merkitse mitään jos on tuhonnut liuotteella sisuskalunsa.

    Äänestä

  • Ikävä asia , liian nuorena , mutta mitään yllättävää tässä ei ollut kun katsoo elintapoja

    Äänestä

Kaikki ei kestä viinaa ja huumeita. Alexilla paloi proput, mutta Andy mcCoy vaan jaksaa ja jaksaa!

Äänestä

Nämä inhimillisesti liian aikaisin lähteneet ovat usein eläneet täysillä ja kokeneet ikäänsä nähden paljon, se kuluttaa.
Alexi oli kitaristina virtuoosi ja taiteilijana tinkimätön oman tiensä kulkija.
Moni jää kaipaamaan, monelta jäi asioita sanomatta, omaisille voi vain toivottaa voimia surun keskellä.
Kun lukee miehestä näissäkin ketjuissa kirjoitettua roskaa tajuaa miksi tämä maailma oli ja on Alexin kaltaisille kylmä ja rankka paikka.

Äänestä

Lupaava? Hän oli virtuoosi, lahjakkuus ja useasti maailman parhaaksi kitaristiksi äänestetty.
Viimeisinä aikoinaan hän näytti joissakin kuvissa todella kuihtuneelta ja laihalta.

Äänestä

Kun virtuooseja lähtee taivaalliseensoittokuntaan on maailma taas yhtä kirkasta valoa pimeämpi paikka.
Kaikki Alexia näillä ketjuilla solvaavat mitättömyydet HÄVETKÄÄ!!!

Äänestä
  • Parturiin...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lupaavana kitaristina tunnettu Alexi on kuollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu