Rahinaa tuon keskussairaalan kanssa. Rahaa tuhottu rakennukseen valtavasti. Ja kohta palvelut on huis veks.
Alkaa kuulua vyön kiristyvää
Anonyymi
18223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Onpa pahaksi äitynyt tilanne. Nyt olis selityksen paikat
Turhaa on kunnan päättäjiltä odottaa mitään selvityksiä, tietävät itselkkin, että metsässä ollaan.
Tarkastajat JA valvojat HALOOO!!!
Jyväskylään on juuri aukeamassa Suomen modernein sairaala, jossa on valmiudet jopa nykyistä laajemmalle kirurgiselle toiminnalle. Tätä taustaa vasten adressin allekirjoittaneet kirurgit pitävät vaativan kirurgian alasajoa ristiriitaisena tuoden esiin myös sairaalaan kohdistetun yli 500 miljoonan euron taloudellisen panostuksen.
- Keskisuomalainen 31.12.2020
Siksikin Keski-Suomen keskussairaalan gastrokirurgit ovat perustaneet kansalaisadressin vaativan syöpäkirurgian säilyttämiseksi Jyväskylässä.
Ketkäs ovat hoitaneet kunnissa omistajaohjauksen?
Mitä omistajaohjausta tarkoitat? Valtiolaivaa ohjaa valtioneuvosto.
Nova onkin tulevaisuuden sairaala. Otetaan käyttöön robotekniikka. Robotit leikkaavat saleissa ja kirurgit ovat vaikka Australiasta tai Amerikasta. Potilashan on nukutettuna eikä tiedä mitään. Potilasjonot näin lyhenevät ja salit ovat täydessä käytössä yötä päivää.
ratisevaa koneiston rattaissa?
Turvapuskureihin ei kannattaisi viimeisiä pennosiaan sijoittaa, vaikka tulisi mitä vaan viruuksia. Joskus on kuitenkin lähdettävä ja luovutettava.
Anteeks tää mun arvaus, mutta vaikuttais et on tainnu olla tekoäly suunnittelemassa sairaalaa. Voisko joku järkevä selvityttää?
Mikäs se on watsonni mikä täälläki on pilkahdellut?
Onko pakko änkeä tännekin väkisin Watsonia? Kysytäänkin, ketkä ovat syypäitä ja ketkä ovat puppua uskoneet?
Pitäis kysyä että ketkä vastaa ja ketkä maksaa
Aina sama. Kekä vastaa ja kekä maksaa. Me maksamma ja kohta on maakunnankin kanssa kurjassa lirissa. .Milloin ne yhdistyy siis PohjoisSavon kanssa, häh?
Epäselvyyksiä ja råiitaisaa rakentamisaikana, ja ylittyviä kustannuksia...hyvän rakentamisen kaava, tuttua..?
Joko maksut ja vastuut sovittu jaettavaksi miten ne menee?
Paljon kysymyksiä. Niihin varsin vähän vastauksia. Myöntyminen on vaikenemisen merkki. Ja SOTE ratkaisee kaiken ja lopun.
Nyt ei hyvä heilu. Varmistakaa, varmistakaa ja varmistakaa palveluiden pysyminen!a