27.2 Autosorsa-Ralli

Millaista Reittiä Auto-Sorsa Ralli tarjoilee kuulopuheiden perusteella ainakin Hausjärvellä menis
213487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

koivukehä ja puujaa mukana näköjää tieto löytyy ely keskuksesta

Äänestä

Mitenkä Koivukehä voisi olla mukana ? Siitä perinteisestä Koivukehästä osa kuuluu Hämeenlinnaan joka ei kuulu säännöissä mainittuihin ns tutustumis/ harjoittelukieltokuntiin.
Olenko oikeassa vaiko väärässä ?
Terv Katselija

Äänestä

EI YLEISÖÄ!

Äänestä

On se perkele että ravintolaan saa mennä 50-100 henkeä pieneen tilaan muttei jotain rallia metsän keskelle katselemaan !

Äänestä
  • Rallia ajetaan seuraavien kuntien alueilla:
    EK1 (sulkuaika klo 13.00-19.30) Löyttymäki, Janakkala
    EK2 (sulkuaika klo 13.30-20.00) Saloinen, Janakkala
    EK3 (sulkuaika klo 13.45-20.30) Puujaa, Hausjärvi
    EK4 (sulkuaika klo 15.15-22.00) Punkka, Loppi ja Janakkala
    EK5 (sulkuaika klo 15.45-22.30) Retkioja-Kenkiä, Riihimäki

    Kyllä sinne yleisöä tulee !!

    Äänestä

Ne, jotka haikailee penkalle menoa niin on hyvä muistaa, että osallistutte autourheilua vahingoittavaan tekoon. Se on järjestäjälle kova takaisku, jos pätkiä perutaan typerien ihmisten takia. Ei yleisöä on aika selkeä ilmaisu ja se pitäisi jokaisen ymmärtää. Kisoja tulee vielä, mutta jos nyt homma ryssitään niin kisojen peruminen yleistyy. Ja kuka oikeasti haluaa taloudellista vahinkoa järjestäjälle?

Äänestä
  • Eli haluut haistattaa paskan kisojen järjestäjille ja toivot, että kilpailijat tuhoaa kalustonsa... sua arvostetaan ihan kybällä autourheilupiireissä.

    Äänestä

  • Höpöhöpö.Ne mitään rallia peru jos katsojia tulee.Ei ole kuitenkaan mitään ulkonaliikkumiskieltoa.Nähty jo ajetuista kisoista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli haluut haistattaa paskan kisojen järjestäjille ja toivot, että kilpailijat tuhoaa kalustonsa... sua arvostetaan ihan kybällä autourheilupiireissä.

    Mitäs se kenellekään kuuluu, jos omille mailleen menee nuotiolle tulistelemaan kauniina talvilauantaina.

    Äänestä

  • Jos joku pystyy omilla maillaan olemisen kieltämään, niin siitä sitten vaan.

    Äänestä

150 autokuntaa ilmoittautunut

Äänestä

Miten te jaksatte kitistä? Yleisö on kielletty ja piste. Ralleja kerkeää kyllä katsoa tulevaisuudessa.

Koff auki ja nauttikaa lauantaista kotisohvalla. Voittaa muuten jonopyörän pakkasessa mainiosti.

Äänestä
  • Karhua😅😅

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Karhua😅😅

    En käytä alkoholia - ulkoilen !!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En käytä alkoholia - ulkoilen !!

    Nyt sitten myös ulkoilet. Etkä kävele tiealuetta. Mettässä on onneksi riittävästi lunta jotta saat reippailtua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En käytä alkoholia - ulkoilen !!

    Minä käytän alkoholia, en ulkoile....

    Äänestä

Eilen oli kova nuotitus menossa onko laillista kysyn vaan.

Äänestä
  • Nuotitus on tehty ajat sitten. Eilen katsojat katteli paikkoja valmiiksi lauantaille...

    Äänestä

Jokamiehen oikeudella saa liikkua metsässä ja teillä, meni siinä sitten rallit kerran vuodessa tai ei. Tätä on järjestäjän aika vaikea mennä kieltämään. Siispä aion mennä ainakin yhden erikoiskokeen varteen etsimään vaikka marjoja ja samallahan siinä näkee sitten ralliakin. Lumetkin sulaa sopivasti niin ei jokainen mahdollisesti tieltä ulos ajava jää hankeen vaikka olisi vähän vähemmänkin nostajia

Äänestä

Kitistä löytyy tiekirjat ja karta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Millaista Reittiä Auto-Sorsa Ralli tarjoilee kuulopuheiden perusteella ainakin Hausjärvellä menis

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu