Pullistelija

Anonyymi

Narsisti keskittyy pullisteluun hän on kuin sammakko joka täyttää poskipussinsa ilmalla hämätäkseen muita että onkin isompi. Jos narsistilla on rahaa hänellä on kaikenlaisia ostettuja egonjatkeita jotka ovat turhia sinänsä, jos narsisti on köyhä hän pullistelee itsellään, kuvitelluilla sukulaissuhteilla ja ystävyyssuhteilla, ne eivät maksa mitään ja ovat hänelle jatke tynkäegoon.
Narsisti jos auttaa muita, hän tekee sen, ei siksi että olisi oikeasti asioista vastuussa, vaan siksi että ettei vastuuta silloin oikeasti hänellä ole. Ei haittaa vaikka toisen asiat menisivät katastrofaalisesti pieleen, hän seuraa vain sivusta ja sorkkii asioita ulkopuolisena.

3

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä! Kaikki kummalliset ihmiset ovat narsisteja.

      • Anonyymi

        Eivät ole.


    • Anonyymi

      Narsisti on kuin pikkulapsi joka vaatii huomiota. Jos ei sitä saa, hän alkaa mököttämään ja kerjää täten huomiota. Jos häntä ei noteerata, hän pitää kaikkia inhottavina ihmisinä jotka tekevät hänelle hallaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1720
    2. 105
      1205
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      979
    5. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      128
      877
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      51
      870
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      848
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      745
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      729
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      719
    Aihe