Pullistelija

Anonyymi

Narsisti keskittyy pullisteluun hän on kuin sammakko joka täyttää poskipussinsa ilmalla hämätäkseen muita että onkin isompi. Jos narsistilla on rahaa hänellä on kaikenlaisia ostettuja egonjatkeita jotka ovat turhia sinänsä, jos narsisti on köyhä hän pullistelee itsellään, kuvitelluilla sukulaissuhteilla ja ystävyyssuhteilla, ne eivät maksa mitään ja ovat hänelle jatke tynkäegoon.
Narsisti jos auttaa muita, hän tekee sen, ei siksi että olisi oikeasti asioista vastuussa, vaan siksi että ettei vastuuta silloin oikeasti hänellä ole. Ei haittaa vaikka toisen asiat menisivät katastrofaalisesti pieleen, hän seuraa vain sivusta ja sorkkii asioita ulkopuolisena.

3

227

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä! Kaikki kummalliset ihmiset ovat narsisteja.

      • Anonyymi

        Eivät ole.


    • Anonyymi

      Narsisti on kuin pikkulapsi joka vaatii huomiota. Jos ei sitä saa, hän alkaa mököttämään ja kerjää täten huomiota. Jos häntä ei noteerata, hän pitää kaikkia inhottavina ihmisinä jotka tekevät hänelle hallaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      2045
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      709
      1382
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      105
      1122
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      124
      984
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      914
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      805
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      672
    8. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      15
      622
    9. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      76
      563
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      511
    Aihe