Pullistelija

Anonyymi

Narsisti keskittyy pullisteluun hän on kuin sammakko joka täyttää poskipussinsa ilmalla hämätäkseen muita että onkin isompi. Jos narsistilla on rahaa hänellä on kaikenlaisia ostettuja egonjatkeita jotka ovat turhia sinänsä, jos narsisti on köyhä hän pullistelee itsellään, kuvitelluilla sukulaissuhteilla ja ystävyyssuhteilla, ne eivät maksa mitään ja ovat hänelle jatke tynkäegoon.
Narsisti jos auttaa muita, hän tekee sen, ei siksi että olisi oikeasti asioista vastuussa, vaan siksi että ettei vastuuta silloin oikeasti hänellä ole. Ei haittaa vaikka toisen asiat menisivät katastrofaalisesti pieleen, hän seuraa vain sivusta ja sorkkii asioita ulkopuolisena.

3

227

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä! Kaikki kummalliset ihmiset ovat narsisteja.

      • Anonyymi

        Eivät ole.


    • Anonyymi

      Narsisti on kuin pikkulapsi joka vaatii huomiota. Jos ei sitä saa, hän alkaa mököttämään ja kerjää täten huomiota. Jos häntä ei noteerata, hän pitää kaikkia inhottavina ihmisinä jotka tekevät hänelle hallaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1170
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      56
      1081
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      114
      1032
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      940
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      95
      904
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      755
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      711
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      191
      662
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      649
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      617
    Aihe