Supon mukaan äärioikeiston uhka on noussut Suomessa. Pitää muistaa että Saksin liike kuuluu äärioikeistoon, se on elävän uskon vastainen liike.
Onko tällä palstalla äärioikeistoa?
Anonyymi
2171
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Saalemin pastori-ko, r ja tuo äärimielinen nainen tuosta aborttiketjusta on otettu seurantaan.
Olemme ry,llä järjestäneet väkemme kolmeen vartiovuoroon. Käytämme myös droneja ja valonheittimiä ja liiketunnistimia.
Niin ja meillä on myös korkki ja hernepyssyjä.
ookko sinä saalemin pastori-ko ääripersu, kun oot niin kiihko?
Eihän saalemin pastori-ko ole kovin kiihko, vaan ruojassa asuvat demonit teettää kaikkea.
Minä tiedään että hän on ääriääriääriääriäärimmäinen oikeistolainen, niin paljon että on huomaamatta mennyt toiselle kierrokselle jo akselille keskusta-sosdemit.
Sano yhdenkin demonin nimi. Olet ilmeisesti Jeesus kun näet toisen sydämeen? Lakki pois kunnioituksesta.
Äärioikeisto nostaa päätään läpi Euroopan, samaten juutalaisvastaisuus. Esim. Saksassa joka viides on antisemitisti.
Vellut sortavat koko ajan juutalaista tällä palstalla.
Niin tekevät, hän on nimimerkki " r"
on meillä puolustusryhmiä.
Äärikonservatiivi (eli äärioikeisto) ei voi oikein olla erityisemmin uhka, koska konservatiivisuuteen kuuluu sääntöjen mukaan toimiminen. Äärikonservatiivi (eli äärioikeistolainen) puolestaan toimii äärimmäisen tarkkaan sääntöjen mukaan.
Ongelmia aiheuttaa erilaiset vasemmistolaiset (eli progressiiviset/radikaaliuudistajat) ääriliikkeet, esim. sosialismi eri muodoissaan tai sosialismin sisaraate fasismi. Toinen merkittävä uhka voisi olla äärimmäiset kiihkomuhamettilaiset liikkeet, esim. isis joka vasta hiljattain toteutti Syyriassa ja Irakissa kansanmurhan.
Suomessakin on uskonnollinen näennäiskristillinen äärijärjestö joka uhkailee totuudenpuhujia mm tässäkin ketjussa.
Me on yritetty puhua siitä, nyt se tuli kaikille tiedoksi USA:n tapahtumien vuoksi.
Kohta tapahtuu varmaan Gambiqssakin, sinne on soluttautunut Saksi linge naamioituneinq lähetyssaarnaajiksi
Saksi Linge esiintyy suomalaisena lahkolähetystyönä
Mikä tämä saksin linge on?
Onko tämä ihan oikiasti olemassa vai onko vaan vainoharhaisen horinoita?
Tähtiryhmä nimimerkin takainen keski-ikäinen vl-mies siitä horisee.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15542529/saksin-liike-konekaupassa
Aika outoja horinoita :D
> Supon mukaan äärioikeiston uhka on noussut Suomessa.
Supo itse on Suomen GEstapo tai KGB, pahan ruumillistuma. Suomalaisten kannattaisi olla huolissa ennemmin Suposta kuin väitestystä äärioikeistosta.
Mutta, äärioikeisto on sosialismin toinen puoli ja sosialismi on paha. Siksi, olisi ihan visasta myös vältellä oikeistoa. Pahempi tällä hetkellä on kuitenkin sosialismin vasen puoli, joka on nyt kaapannut vallan USA:ssakin.
Tällä palstalla on vain kepun raamattuvyöhykkeen äärioikeistolaisia lestoja, sekä mahdollisesti muutama piruuttain mukaan tullut persu.